Zayıflama

Zayıflama Çayı Nasıl İçilir? İşe Yarayan Tarifler

23 Ekim 2017 - 05:41:09
Zayıflama çayı nasıl içilir? İşe yarayan tarifler

Bitki çayları özellikle bayanlar tarafından diyetlerde tercih edilirken bu sebeple zayıflama çayı adını almıştır.

Zayıflama Çayları ve Faydaları Nelerdir?

Çay, ülkemizin kültüründe çok önemli bir yere sahiptir. Genelde siyah çay olarak bilinen bitki, ülkemizde günün her saatinde kullanılabilmektedir. Bu yaygınlık sebebiyle siyah çayın faydalarını rahatlıkla gören kişiler bunun yanında farklı bitki çaylarına da yönelebilmektedir. Genel olarak bitki çayları kilo vermek için kullanılmaktadır. Bu çayların tek başlarına zayıflatma etkisi bulunmazken metabolizma hızını arttırma etkisi bulunmaktadır. Bu etki kişilerin yedikleri yemekleri çok daha hızlı bir şekilde sindirmesini ve çok daha hızlı bir şekilde yağ yakmasını sağlamaktadır. Ancak yağların yakılması için kişilerin sporlarını yapmaları gerekir. Aksi halde hızlı bir yakım için hazır hale gelen yağlar vücut içerisinde kalacaktır.

Hangi Bitki Çayları Zayıflatır?

Zayıflama çaylarını düzenli olarak kullanmayı düşünen kişiler hem çayların nasıl hazırlanacağı hem de hangi sıklıkla kullanılacağı konusunda bilgi eksikliği yaşıyorlar. Bu aşamada bitki çaylarının tamamı demlenerek hazır hale getiriliyor. En iyi etkiyi yaratması için bazı durumlarda özel karışımlar ve tarifler ortaya çıkarken bazen kişiler direkt olarak herhangi bir bitki çayını demleyip tüketmeyi tercih ediyor. Bu aşamada bitki yapraklarının kuru bir şekilde elde edilmesinin ardından bu bitkiler demliğe atılarak üzerine kaynar su ekleniyor. Bu şekilde 4-5 dakika kalması bitki çaylarının demlenmesi için yeterli olurken gün içerisinde 2-3 defa rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bitki Çaylarının Zararları Var mı?

Bitki çaylarını çok fazla tüketmek insanlarda yan etkilerin oluşmasına sebep olabiliyor. Ne kadar çok içilirse o kadar fazla zayıflanacağı konusundaki algı son derece yanlış olurken belirli bir üst sınır sonrasında içilen bitki çaylarının herhangi bir yararı bulunmuyor. Bu yararları almak için kişiler yeşil çay, oolong çayı, zencefil çayı ya da tarçın çayını tercih edebiliyor. Bu bitki çaylarının tamamı metabolizmanın hızlandırılmasını sağlayarak kilo vermeyi daha kolay bir hale getiriyor.

Zayıflatan Bitki Çayı Tarifi ve Hazırlanışı

Zayıflama çayı olara içilen bitki çaylarının direkt kullanılması kişilere tat vermeyebiliyor. Bu durumda özel tariflere yönelim gösteriliyor. Bu karışım için 2 yemek kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı mate yaprağı, 1 tatlı kaşığı kurutulmuş biberiye, 1 tatlı kaşığı kekik ve 1 tutam funda yaprağı gerekiyor. Bu malzemelerin tamamının 1 litre kaynatılmış suyun içerisine atılması ve sonrasında demlenmeye bırakılması gerekiyor. Bu çayın yemeklerden yarım saat öncesinde kullanılması son derece doğru bir tercih olurken ilk etapta ılıtılması da önemli oluyor. Bunun yanında kişiler isterlerse tatlandırmak amacıyla bardaklarına limon da ekleyebiliyor. Buna ek olarak yaz aylarında çaylar soğuk bir biçimde de tüketiliyor. Bu durumda da herhangi bir olumsuz etki ortaya çıkmıyor. Bu şekilde yapılan karışımlar lezzet yönünden de tatmin edici olurken istenen faydanın da tamamını kişilere sunuyor.

Yorumlar
Bediha sarar 16 Ekim 2017 - 14:33:45 Zayıflama çayı kullananlar var mı? Doğal bir yöntem olduğu için kilo vermede kullanmak istiyorum ama en etkili hangisi olur acaba?cevapla
Sinem Mutlu 05 Eylül 2018 - 13:13:40 Zayıflama çaylarının yan etkileri olur mu diye düşündüğüm için henüz kullanmadım. Bitki çayları ile zayıflayan birçok kişi var çevremde ama ben aynı zamanda tiroid hastasıyım. Ben de işe yarar mı çok bilmiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: