Zayıflama içecekleri nasıl yapılır? En hızlı kilo verdiren zayıflama içeceği yapımı
Sağlık

Zayıflama İçecekleri Nasıl Yapılır? En Hızlı Kilo Verdiren Zayıflama İçeceği Yapımı

07 Şubat 2018 - 01:30:28

Fazla kilolardan kurtulmak için kullanılan kilo verme yöntemleri arasında olan ve evde hazırlanan içeceklere zayıflama içecekleri denir.

Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

Zayıflama sürecinde kişiyi rahatsız eden birçok durum vardır. Bunlardan en önemlisi yağ yakımının sağlanamamasıdır. Kişi diyet ve spor yapmasına rağmen yağ yakımını gerçekleştiremeyebilir. Diyet ve spor yaparken zayıflama içeceklerinden faydalanarak metabolizmayı hızlandırmak mümkündür. Metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımı olması için evde çeşitli doğal içecekler hazırlanabilmektedir. Bu içeceklerin düzenli bir şekilde tüketilmesi ile hem metabolizma hızlanmakta hem de yağ yakımı gerçekleşmektedir.

En Hızlı Nasıl Kilo Verilir?

Erkek ve kadınların en korktuğu konulardan biri olan kilolu olma sorunu kişilerin hayatını sekteye uğratmaktadır. Kilo almak kolay olmasına rağmen vermesi eziyet halini alabilir. Hem kadınların hem de erkeklerin ciddi problemleri arasında yer alan obezite sorununun ortadan kalkması gereklidir. Denenmiş olan çoğu yöntem bazı kişilerde hüsranla sonuçlanmaktadır. Hatta gün içinde alınan kalori oranının düşürülmesine rağmen kilo alımı devam edebilmektedir. Bu durumun çözümü için evde zayıflama içecekleri hazırlayarak metabolizmayı hızlandırarak zayıflayabilirsiniz.

Hızlı Kilo Verdiren Zayıflama İçecekleri Nelerdir?

Zencefil ile yağlardan kurtulabilirsiniz. Doğanın insanlara kattığı mucizelerden biri olan zencefil ile içecek hazırlayarak zayıflayabilirsiniz. Vücutta meydana gelen yağların yakımı zencefil yardımı ile erimektedir. Faydaları saymakla bitmeyen zencefilin metabolizmayı hızlandırma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca yağ yakımını sağlar.

Zayıflama İçecekleri Nasıl Yapılır?

Malzemeler; yarım bardak su, bir parça zencefil, bir ila iki demet maydanoz, bir tane limon, bir ile iki adet salatalık. Gerekli olan malzemeler hazırlandıktan sonra maydanozlar ince olacak şekilde kıyılmaktadır. Salatalıklar doğranır ve geriye kalan malzemelerin hepsi ilave edilmektedir. Malzemeler blendere dan geçirilmektedir. Malzemeler yumuşak bir kıvama geldiği zaman tercihe göre bal ilave edilir. Kişi hızlı bir sonuç görmek istiyor ise uyumadan önce ve düzenli olarak bu karışım tüketilmelidir.

Maydonozlu Zayıflama İçeceği Zayıflatır mı?

Kilo verme sürecinde en etkili olan bir diğer besin ise maydanozdur. Metabolizmayı hızlandıran bitkilerden biridir. Ayrıca vücutta biriken toksinleri atmayı sağlar. Göbek bölgesindeki yağları eritmek isteyen kişiler maydanozdan destek alabilir. Zayıflama içeceği olarak da tüketilebilen maydanozlu yağ yakıcı içecek aracılığı ile kilo verebilirsiniz.Gerekli olan malzemeler yarım demet maydanoz, yarım su bardağı su, iki yemek kaşığı limon suyu yeterlidir. Gerekli olan malzemeler hazır hale getirildikten sonra malzemelerin hepsi blender dan geçirilmektedir. Blendere dan çekme işlemi malzemeler sıvı hale geldiği zaman bırakılır. Sıvı hale gelen malzemeler tüketilebilmektedir. Fakat besindeki değerlerin yok olmaması için içecek hazırlandığı zaman bekletilmeden içilmesi gerekmektedir. Kişi her gün düzenli olacak şekilde akşam ve sabah bu karışımdan yarım bardak tüketebilir. Karışımın gün içinde bir bardak tüketilmesi hafta içinde tahmini olarak iki kilo verilmesini sağlamaktadır

Yorumlar
Esma Kaya 07 Şubat 2018 - 01:40:28 Bitkisel ve hızlı zayıflamaya yardımcı olan zayıflama içecekleri nasıl hazırlanır? Evde hazırlayabileceğim bir tarif var mı? Bölgesel olarak zayıflamak istiyorum. Bunu doğal bir şekilde nasıl yapabilirim?cevapla
Havva Cankurt 08 Kasım 2018 - 17:18:42 Ünlülerin kullandıkları zayıflama içeceklerinin isimlerini çok merak ediyorum. Tarifleri nasıl evde yapılıyorsa ben de yapacağım gerçekten. Kilo vermek istiyorum ama doğal bir yöntemin daha etkili olacağını düşünüyorum. Birçok kişi zayıflama içeceği ile kilo verdiğini dile getiriyor. Bunlar hangileri?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: