Zayıflama iğnesi nedir? Kullananlar, fiyatı, yan etkileri ve zararları
Zayıflama

Zayıflama İğnesi Nedir? Kullananlar, Fiyatı, Yan Etkileri ve Zararları

07 Şubat 2018 - 05:20:29

Fazla kilosu olan insanlar tarafından düşük kalori içeren diyet ile beraber uygulanan günlük enjeksiyon alımına zayıflama iğnesi denir.

Zayıflama İğnesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Her geçen gün birçok kişinin yakalandığı rahatsızlıklardan biri olan obezite insan sağlığına ve hayatına ciddi oranlarda zarar vermektedir. Bir insanın ideal kilodan fazla ölçülerde olması çeşitli hastalıklara yol açmaktadır. Fazla kilo nedeniyle ortaya çıkan hastalıkların yanı sıra kişinin yaşam kalitesi düşmektedir. Fazla kilolardan dolayı büyük beden kıyafetler giymek zorunda olmak, hareket etme alanının kısıtlanması, nefes alırken zorlanmak, özgüven kaybı, çeşitli hastalıkların meydana gelmesi gibi birçok problem oluşabilmektedir. Zayıflamak isteyen birçok insan çeşitli yöntemleri kullanmaktadırlar. Zayıflamak için kullanılan yöntemlerden biri bahsi geçen iğnedir. Zayıflama iğnesi olan bu kilo kaybetme yöntemi düşük kalorisi olan diyetle uygulanmaktadır. İstenmeyen yağlar bu yol ile yakılmakta ve diyetteki bireyin beslenme şekli düzene sokulmaktadır. Bu sayede hedeflenen durum kilo kayıplarının doğal, güvenli ve kalıcı olması sağlamaktır.

Zayıflama İğnesi Kullananlar ve Yorumlar

Bu iğnenin tıbbi ismi HCG'dir. Hamilelik esnasında HCG plasentadan salınan hormon olarak tanımlanmaktadır. İlk kullanıldığı alan ise gebelik sonrasındaki dönemde fazla kilosu olan kadınlardır. Bu kullanım sonucunda başarı elde edildiği ifade edilmiştir. Bu uygulama ile beraber kalorisi az diyetin kullanılmasıyla yağ kaybı sağlanmaktadır. Ayrıca yöntem dışında egzersiz yapmak da oldukça faydalı sonuçlar ortaya koymaktadır. Yağ kaybının meydana gelmesi ve spor yapmanın sonucunda vücut şekillenmekte ve kişinin sağlıklı vücutta kalmasına destek olmaktadır.

Zayıflama İğnesinin Faydaları Nelerdir?

Kilo kaybetmek için uygulanan zayıflama iğnesinin özelliği çok çeşitlidir. Aşının etkileri arasında uykunun dengeye koyulması, kişinin enerjisinin gün içinde artması ve tokluk hissinin oluşması şeklinde durumlar mevcuttur. Kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman aşının kullanılma sebepleri arasında bölgesel zayıflamanın olması vardır. Bölgesel zayıflamanın gerçekleşmesi ile doku, kas kaybının oluşması engellenmektedir. Kişi karın bölgesindeki yağların gitmesini istiyor ise o bölgedeki yağlar ortadan kalkmaktadır. Diyabet şırıngası gibi uygulandığı söylenmektedir. Pratik bir yöntem olan bu uygulama için uzman hekimlere mutlaka danışması gerekir.

Zayıflama İğnesi Fiyatı Ne Kadar?

Zayıflama iğnesi fiyatı ile ilgili net bir bilgi almak için profesyonel bir kuruma başvuru yapmak gerekir. Her kurumda fiyatlar değişiklik gösterebildiği için tercih ettiğiniz bir kuruma fiyat listesini danışabilirsiniz. Uzman hekim kontrolünde işlemlerin olması ve muayene olmak tavsiye edilmektedir.

Zayıflama İğnesinin Zararları Nelerdir? Yan Etkileri Var mı?

Zayıflama iğnesi ile ilgili birbirinden farklı bilgiler ortaya atılmıştır. Bir yöntemle ilgili her kişi farklı bir fikre sahip olabilmektedir. Fakat bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve sağlıklı bilgilere ulaşmak için işinde başarılı olan bir doktora danışmak ve doktorun tavsiyeleri doğrultusunda ilerlemek en doğru yöntemdir. Kişinin bu kararı tek başına vermeden önce mutlaka doktora danışması ve gerekli sağlık kontrollerini yaptırması önerilmektedir.

Yorumlar
Sibel Karayalçın 07 Şubat 2018 - 05:30:29 Zayıflama iğnesi nasıl kullanılır? Fiyatı ne kadar? Daha önce hiç duymamıştım ilk defa duydum bu yöntemi ve uygulamak istiyorum. Zararları var mı? Deneyenler var mı etkisi var mı? Kaç kere uygulamak gerekir?cevapla
Nevin Ersoy 24 Ekim 2018 - 18:32:02 Geçenlerde duydum zayıflama iğnesinin isimlerini öğrenmek için biraz araştırma yapayım dedim. Fiyatı hakkında bilgisi olan var mı? Gerçekten zayıflamam gerekiyor ama bir türlü olmuyor. Bu iğneler işe yarar mı öğrenmek istiyorum.cevapla
Çağla Cömert 16 Nisan 2019 - 16:30:30 Kilo vermek için türlü yöntemler deniyorum ama etkili bir şekilde sonuç alamıyorum. Zayıflama iğnesi kullananların yorumlarını okudum biraz. Genel olarak pek çoğu kilo vermekte zorlanan insanlar ve hepsi bu şekilde zayıflayabildiklerini belirtmiş. Tabi oranda değişiklik olabiliyor bünyeye göre. Bende denemek istiyorum bu yöntemi şeker hastasıyım bir yan etkisi olur mu olmaz mı bu konuda biraz tereddütlüyüm.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: