Prostata iyi gelen bitki, kür, yiyecekler ve çaylar nelerdir?
Sağlık

Prostata İyi Gelen Bitki, Kür, Yiyecekler ve Çaylar Nelerdir?

30 Temmuz 2018 - 22:36:47

Sağlıklı bir şekilde doğan erkeklerin tamamında bulunan prostat, salgı bezi içeren bir organdır ve gereğinden fazla büyümesi sebebiyle prostat hastalıkları meydana gelmektedir.

Prostat Nedir, Ne Demek?

İdrar kanalını saran ve idrar kesesinin çıkış kısmında yer alan prostat salgı bezi içeren bir organdır ve erkeklerin idrarlarını yapmasında çok büyük bir öneme sahiptir. Erkeklerin boşaltım sistemlerinde çok sıklıkla yaşanan sorunlardan birisi olarak prostat hastalıkları gösterilebilir. Normal şartlarda bu organ 20 gram ağırlığında ve 4 santimetre çapında olmaktadır. Ancak bazı sebeplerde dolayı bu organda büyümeler yaşanabilir. Bu durumda kanalda tıkanmalar olabileceğinden erkekler idrarlarını yaparken ciddi şekilde zorluk yaşarlar. Bu zorluklara karşı ilaç tedavisi uygulanabilirken doğal yöntemler de önemli katkılar sağlayacaktır.

Prostata İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Prostat rahatsızlıklarına iyi gelen bitkilerin ilk sırasında ısırgan otu gelir. Isırgan otunun hem kökü hem de kendisi prostatın ilerlemesini durduran önemli araçlardan birisi olarak kullanılabilir. Bu aşamada ısırgan otunun tüketimi ile birlikte kişilerin prostatlarındaki büyüme direkt olarak durmasa da ciddi oranda yavaşlamaya başlayacaktır. Isırgan otunun dışında kabak çekirdeği de prostata iyi gelen bitkiler arasında gösterilebilir. Ülkemizde tüketimi çok sevildiğinden insanlar fark etmeden prostat kanserine karşı çok etkili bir ürünün düzenli olarak kullanırlar. Tek başına kansere çare olmasa da yakalanma riskini çok ciddi bir biçimde düşürmektedir.

Prostata İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Bitkilerde olduğu gibi meyve ve sebzelerde de prostat hastalıklarına karşı iyi gelen çok sayıda seçenek yer almaktadır. Hastalıkların oluşumunun engellenmesi ve bunun yanı sıra kişilerin hastalığa yakalandıktan sonra tedavi aşamasını en iyi biçimde geçirmesi için yeşil sebzeler kullanılabilmektedir. Yeşilbiber, ıspanak ve brokoli bu amaçla kullanılabilecek olan sebzeler arasında gösterilebilir. Bunun yanı sıra lifli gıdalar da kanser hücrelerinin büyümesini engelleyebilmektedir. Bu aşamada havuç, patates ve kabak gibi sebzeler de prostat rahatsızlıklarının ortadan kalkması için doğru bir seçenek olarak gösterilmektedir. Meyveler arasında karpuz, çilek ve kiraz bu amaçla kullanılabilen ürünler olacaktır.

Prostata İyi Gelen Kür ve Çaylar Nelerdir?

Prostat tedavisinde kullanılan kür ve çaylar genel olarak bu doğrultuda faydalı olduğu belirtilen bitkilerden ya da sebzelerden hazırlanmaktadır. Kürler için brokoli önemli bir araç olacaktır. Brokoliyi suya atıp 5 dakika boyunca kaynatan kişiler, bu suyu sonrasında tüketmeye başlayarak prostata karşı önemli bir adım atabilirler. Özellikle çalışan kişiler yanlarında götürecekleri brokoli suyunu iş yerlerinde tüketebileceklerdir. Bunun dışında ısırgan otundan faydalanmak için ısırgan otu çayı kullanılabilmektedir. Doğal ortamından toplanan ya da aktarlardan alınan ısırgan otları, kaynar suda demlenerek çay haline getirilebilmektedir. Prostat rahatsızlığına yakalanan ya da henüz yakalanmayan ancak risk altında olan kişiler doğru ürünleri tüketerek bu sorunun üstesinden gelebilirler.

Yorumlar
Ünal Şahin 30 Temmuz 2018 - 22:46:47 Prostat nasıl tespit edilir nasıl kontrol edilir? Muayenesi nasıl yapılıyor? Bide belirtileri tam olarak nelerdir? Nasıl anlayabiliriz? Tedavisi nasıl yapılıyor kesin olarak ameliyat yapılmalı mı? Bitkisel yöntemler denemek işe yarar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: