Zayıflama 02 Haziran 2021 - 20:20:17

Zayıflatan Korse Çeşitleri ve Modelleri

Zayıflatan Korse Çeşitleri ve Modelleri

Korseler, bayanların özel günlerde en önemli kurtarıcılarından birisi olurken zayıflatan korse çeşitleri ile birlikte kalıcı etkiler de yaratılabiliyor.

Zayıflatan Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilindiği üzere korseler toparlayıcı özellikleri olan elemanlardır. Bayanların elbiselerinin ya da günlük kıyafetlerinin içerisinde kullandığı e kullanıldığı bölgeyi daha ince gösteren ürünlerdir. Ancak bazı korselerin zayıflatıcı özelliği de bulunur. Yalnızca belirli bir noktayı hedef alan korseler, eğer alınması gerekenden 1-2 beden daha küçük alınırsa ve uzun süre kullanırlarsa kişilerin zayıflamasını sağlayabilir. Bunlar da zayıflatan korse ismini almaktadır. Bu korseleri kullanmanın avantajları ve dezavantajları bulunurken burada karar tamamen kullanıcılara aittir. Belirli düzeyde incelme için dezavantajlarını göze alan kişiler bu korseleri kullanabilirler.

Zayıflatan Korse Çeşitleri Nedir?

Zayıflatan korse almak isteyen kişiler korse alırken her istedikleri modeli seçemezler. Belirli özelliklere sahip olan korseler kişilerin zayıflamasını sağlayacaktır. İlk olarak kişilerin yalnızca belirli bir bölgeyi hedef alan korseleri tercih etmesi gerekir. Bunun yanında iç çamaşırı olarak da kullanılabilen modellerden uzak durulması gerekmektedir. Bu modelleri bayanlar istedikleri kadar küçük bedenlerde seçemezler. Genelde bel bölgesini hedef alan korseler zayıflatıcı özellikleri ile ön planda olmaktadır. Bel bölgesine kadar uzanan kaburga kemikleri esnek kemiklerdir ve bu bölgede kullanılan korseler kaburgaların genişliğinin azalmasını sağlar. Bu şekilde de kişiler daha zayıf bir görünüme kavuşabilir.

Korse ile Zayıflamak İçin Ne Yapılmalı?

Bel bölgesinde incelme isteyen kişiler korseler ile bunu kalıcı hale getirmek istiyorlarsa belirli adımlar atmak zorundadır. İlk olarak kişilerin kendi korse bedenlerini belirlemesi gerekir. Genelde kişilerin kendi bedenlerinden 1-2 beden altı almaları gereken korselerdir. Ancak kişiler 3-4 beden altını alırlarsa bu bölgeyi zorlayacak ve incelme için ilk adımı atmış olacaklardır. Bunun yanı sıra korselerin devamlı olarak kullanılması gerekir. Eğer kişiler dayanabiliyorlarsa yattıklarında dahi korseyi çıkarmadan yatmalıdırlar. Tüm gün vücutta duran zayıflatan korse artık vücudun şeklini değiştirmeye başlayacaktır. Bu sayede olduğundan daha ince görünmek mümkün olur.

Zayıflatan Korseler Hakkında Bilgi

Vücudun herhangi bir bölümünün sürekli olarak belirli bir şekle mahkûm edilmesi belirli bir süre sonra bu bölgenin o şekli almasını sağlamaktadır. Ancak bu aşamada bunun birçok zararı olur. Eğer korse kullanarak kalıcı olarak incelme sağlanırsa bu durumda kaburga kemikleri daralacaktır. Kalbe ve diğer iç organlara yaklaşan göğüs kafesi küçük bir darbede kırılırsa iç organlara sağlanma riski artar. Bunun yanı sıra bel bölgesinde yer alan bağırsak sisteminin şekli de büyük oranda bozulacaktır. Genelde bağırsaklar belin biraz daha alt kısmına kayarak burada işlemlerine olabildiğince iyi şekilde devam etmeye çalışır. Sağlık açısından son derece sakıncalı olsa da bazı bayanlara göre güzellik için alınabilecek bir risktir. Bu sebeple de zayıflatan korse modelleri çok sayıda bayan tarafından kullanılır.

  • zayıflatan korse modelleri
  • zayıflatan korse çeşitleri
  • zayıflatan korseler hakkında bilgi
Yorumlar
Öznur Bilgin Benimde tıpkı resimdeki gibi bu bölgelerimde fazlalıklarım var. Bunu için korse kullanmak istiyorum. Hem zayıflamak hem de zayıf gözükmek için hangi korse çeşidini tercih etmem gerekiyor? Toparlama özelliğinin olması gerekiyor. cevapla
yorum yaz
Detoks Çayı Nedir? Ne İşe Yarar? Zararları ve İçindekiler Nelerdir? Nasıl Yapılır?