Adet söktürücü hareketler ve bitkiler nelerdir?
Sağlık

Adet Söktürücü Hareketler ve Bitkiler Nelerdir?

26 Mart 2018 - 07:59:24

Bayanların, her ay yaşadıkları adet döngüsünün biran önce başlaması ve bunun yanında kısa süre içerisinde tamamlanması için yapılan hareketler ya da kullanılan ürünler adet söktürücü olarak isimlendirilir.

Adet Söktürücü Nedir? Nasıl Olur?

Bilindiği üzere, kadınlar her ay gebeliğin hazırlığı olarak adet olmaktadır. Gebelik gerçekleşmediği takdirde hazırlık için vücudun oluşturduğu maddelerin dışarı atılması gerekir. Bu maddeler kan ile birlikte vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Genel olarak 3 ile 7 günlük bir süreçte devam eden bu durum, bayanların hem fiziksel hem de ruhsal açıdan zorlanmasına sebep olmaktadır. Bazı dönemlerde adet döngüsü başlamayabilir. Bu durumda da bayanların sürekli hazır halde olması ve stresli bir şekilde bu günleri beklemesi gerekir. Bu sürecin yaşanmaması için adet söktürücü etkisi bulunan maddeler kullanılır. Bu maddeler sayesinde adet döngüsü başlar ve sonrasında tamamlanır. Böylece bayanlar da bu stresli dönemi atlatmış olurlar.

Adet Söktürücü Hareketler Nelerdir?

Adet söktürücü olarak kullanılabilecek çok sayıda fiziksel hareket yer alır. Bu hareketler kasların ve sinirlerin uyarılmasını sağlarken bu sayede adet döngüsü başlatılabilmektedir. İlk olarak dağ hareketi kullanılabilir. Bayanların, ayaktayken kollarını olabildiğince yukarı kaldırması işlemi, dağ hareketi olarak isimlendirilmektedir. Kaslarında yanmalar başlayana kadar bu harekete devam edilebilir. Bunun sonrasında öne doğru katlanma hareketi yapılır. Bu harekette bayanlar ellerini ayaklarına doğru uzatarak ayaklarına değmeye çalışırlar. Ancak bu durumda dizlerini kesinlikle kırmamaları gerekir. Bunun sonrasında kurbağa pozisyonu olarak da isimlendirilen, alaturka tuvaletlere oturma pozisyonuna geçilebilir. Bu hareket de adet döngüsünü hızlandıran hamlelerden birisi olacaktır. Bu şekilde olumlu etkiler eden yaklaşık 15 farklı hareket bulunmaktadır. Bayanların kendilerine uygun olanları seçmesi ve düzenli olarak uygulaması gerekir.

Adet Söktürücü Bitkiler ve Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Adet gecikmesinin birçok sebebinin olması, çözümünde de birçok farklı seçeneğin değerlendirilebilmesini sağlamaktadır. Bu aşamada bitkisel çözümler de birçok bayan için ilk sırada gelen alternatiflerden birisidir. Bazı bitkilerin sıklıkla tüketimi bayanlarda adet söktürücü etkiler gösterir. Genel olarak bitkilerin içerisinde yer alan maddeler bu etkiyi ortaya çıkarmaktadır. Kekik çayı bu aşamada en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Evlerin tamamında bulunan kekik ile bu sorun rahatlıkla aşılabilir. Bunun yanı sıra havuç tüketimi de etkili olacaktır. Adet başlangıcında her gün 2 adet havuç rendeleyip bu havucu tüketmek çok etkili olur. Zerdeçal, kantaron ve dereotu da bayanlarda bu etkiyi ortaya çıkaran bitkiler arasında yer alır. Bu üç bitkinin tamamı, çayı demlenerek kullanılır ve etkilerini maksimumum düzeyde gösterirler. Biber tüketimi de adet döneminde söktürücü olarak görev yapabilecek işlemlerden birisidir. Tercihen yeşil biber tüketimi ile bu süreç hızlandırılabilir. Bitkisel ürünler ve buna ek olarak belirli hareketler, adet döneminin başlangıcında yapılarak adet söktürücü bir etki gösterebilirler.

Yorumlar
Feride Salma 26 Mart 2018 - 08:09:24 Adet söktürücü ilaçlar nelerdir? Adet söktürücü çayla ne zaman içilmeli? Adetim 1 hafta gecikti ve karnımda çok şişlik var. Sökülmek için ne yapmam gerekiyor? Bitki çayları bu konuda bana yardımcı olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: