Yaşam 24 Ocak 2021 - 00:04:40

Ağda Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Günde Bir Ağda Yapılır?

Ağda Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Günde Bir Ağda Yapılır?

İnsanların vücudunda bazı bölgelerde çıkan ve istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için kullanılan ürüne ağda denir.

Ağda Nedir? Ne İşe Yarar?

Güzel görünmek ve sağlıklı olmak için kişisel bakım çok önemlidir. Bunun yanı sıra kişinin kendine saygı duyabilmesi için kişisel bakımını düzenli olarak yapması gerekir. Kişisel bakım yöntemleri arasında tüylerin ortadan kaldırılması bulunur. Kadınların kılları almak için sıklıkla kullandığı yöntemlerden en favorisidir. Genital bölge, koltuk altı, kollar, bacaklar gibi ve benzeri bölgelerin pürüzsüz olması için kullanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde istenmeyen kıllar kökünden alınmaktadır. Aynı zamanda ölü deri de alındığı için bölge oldukça pürüzsüz bir hal almaktadır. Kılların tekrardan çıkma süresi kişiye göre değişir. Bazı insanların tüyleri bir ayda çıkarken bazılarının on beş gün sonra çıkabilir. Bu yüzden kişi ağda yapma zamanını kendisi belirler. Her kıl alma sürecinden bir sonraki döneme kadar kıllar incelmekte ve her defasında incelmiş olarak çıkmaktadır.

Ağda Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemin nasıl yapıldığı kullanılan ürüne göre değişkenlik gösterir. Bazı ürünler sıcak suda kabın içinde akışkan hale gelmesi sağlanarak yapılırken, bazıları makinanın içine koyarak yapılabilir. Makine elektrik ile çalışır. Bu makinanın içerisinde marketlerde makine boyuna göre olan ağdalar satın alınır ve içine yerleştirilir. Makine fişe takılır ve bir süre ürünün ısınması beklenir. Akışkan hale geldiği zaman kullanıma hazır olduğu anlaşılabilir. Marketten alınan ağda bezleri yardımı ile işleme başlanır. Öncelikle istenmeyen tüy bölgesine ürün rolon gibi sürülür. Sürme işleminde sonra bez oraya yapıştırılır ve tüylerin tersi yönünde bez hızlıca çekilir. Eğer bez yavaş çekilirse hem kişinin canı yanar hem tüyler kırılabilir. Kırılan tüyler jilet etkisi yapabileceği için tüyler bir dahaki aşama daha gür çıkabilir. Bu yüzden tüylerin doğru yönde ve doğru hamle ile alınması gerekir.

Ağda Acısına Nasıl Dayanılır?

Kadınlar için tüylerin alınması önem taşır. Hiçbir kadın kıllı bir vücuda sahip olmak istemez. Bu yüzden düzenli olarak bu tüylerin alınması gerekir. Tüylerin alınma yöntemleri ile ilgili eski dönemlerden bu yana çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Özellikle bacakların pürüzsüz olması ve görünümü kadınların en çok dikkat ettiği konulardan biridir. Bu yüzden tüy almak ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Çoğu kadının tercih ettiği yöntem ise bu doğal yöntemdir. İlk yapıldığı zaman acı hissedilse de zaman içerisinde bu acı eşiğine alışıldığı için çok acı hissedilmez.

Ağda Kaç Günde Bir Yapılır?

Kılların alınması için ne sıklıkta ağda yapılması gerektiğini bilmek önemlidir. İlk zamanlarda yapılma sıklığı on beş ila yirmi gün aralığında yaptırılmaktadır. Kılların incelmesi ile bu durum değişir. 3 ila 6 uygulama sonrasında otuz gün içinde bir kez ağda yaptırılmaktadır.

  • ağda nedir
Yorumlar
Melek Bozkurt Ağda en kolay nasıl yapılır? Yaparken daha az acıması için bilinen bir yöntem var mı? Tüyleri kökünden almak için etkili olur mu? Normalde hep makineyle alıyorum ama batık oluyor. Ağda yapmak işe yarar mı? cevapla
Hande Saydam Ağdayı önceden çok sık yapıyordum ama limon yöntemiyle tüylerimi inceltmeye başladığımdan beri daha geç yapıyorum çünkü daha geç çıkıyor. Tüylerim hiçbir zaman aşırı bir şekilde çıkmadı. Doğal bir yöntem olan limonu ilk denediğimde etkisini gördüm sonra devam ettim. Bir yan etkisi yok gibi. cevapla
yorum yaz
Maca Kökü Nedir? Kullanımı, Zararları, Faydaları ve Fiyatı