Yaşam 03 Mayıs 2021 - 00:32:05

Ağda Tahrişine Ne İyi Gelir? Ağda Tahrişi Nasıl Giderilir?

Ağda Tahrişine Ne İyi Gelir? Ağda Tahrişi Nasıl Giderilir?

Kadınların sıklıkla uyguladığı epilasyon yöntemlerinden biri olan ağda vücudu tahriş etmek gibi durumlara yol açabilmektedir.

Ağda Sonrası Kabarma Nasıl Geçer?

Kılların alınması ve bölgenin pürüzsüz görünmesi için yapılan ağda bazı kısımlarda kızarıklık, kabarıklık, sivilce ve tahriş sorunlarına yol açabilmektedir. Ağdanın vücudun herhangi bir bölgesine uygulanmasından sonra o alanda cilt çeşitli tepkiler verebilmektedir. Sivilce gibi sorunlar cildin sonuçlandırdığı tepkilerden kaynaklı olarak meydana gelmektedir. İlk uygulama saatlerinde bölge kötü bir görüntüye sahip olabilir. Kızarıklıkların ve sivilcelerin sık olarak meydana geldikleri alanlar arasında bacak, yüz kısmı ve genital vardır. Bu sorunların giderilebilmesi için tavsiye edilen yöntemler tercihe göre uygulanabilir. Hem bitkisel hem tıbbi olarak uygulanabilen bu yöntemler problemin kısa bir sürede ortadan kaldırılması için tercih edilebilir.

Ağda Sonrası Tahriş Kremi Ne İşe Yarar?

Tüylerin ortadan kaldırılması için yapılan bu işlemden sonra cilt üzerinde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Kızarıklıkların çözümü için çeşitli krem ve maskeler uygulanmaktadır. Evde kolaylıkla hazırlanabilen maskelerden biri de şeker maskesidir. Maskenin hazırlanması için dört yemek kaşığı şeker, yarım çay bardağı limon suyu gerekir. Malzemelerin tamamı karıştırılır ve hazırlanan maske ağdanın yapıldığı alana masaj ile uygulanır. (Maske ağdadan sonra yapılmalıdır)

Ağdadan Sonra Sivilce Olmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Ağda uygulamasından sonra meydana gelen sivilcelere buz uygulaması yapılabilir. Buz kalın olmayan bir bezin içine sarılır ve ağda sonrası ilgili bölgenin üst kısmında gezdirilmektedir. Bu işlem rahatlamayı da beraberinde getirmektedir. Regl dönemlerinde sivilce oluşumu daha sık meydana gelir. Bu yüzden ağda regl dönemlerinden sonra yapılmalıdır. Kıl alma sürecinden sonra bazı alanlarda çeşitli problemler oluşur. Kızarıklık, sivilce, kabarma şeklindeki bu sorunlar bazı kısımlarda daha fazla olabilmektedir. Kızarma ve sivilcenin en fazla olduğu yer bacak bölgesidir. Dolayısı ile bu tür sorunların yoğun olduğu yerlere bakım yapmak gerekir.

Ağdadan Tahrişi İçin Bakım Nasıl Yapılır?

Ağdadan sonra bakım sayesinde sorunlar en az seviyeye inmektedir. Ağdadan sonra duş almak cilde zarar vermektedir. Bu yüzden işlemden üç saat sonra duşa girilmelidir. Üç saatten önce cilt kendini ağda işleminden dolayı toparlayamamaktadır. Tüylerin alınma işleminden sonra cildin tahriş olma durumunu engellemek için cildin kuru tutulması önem teşkil etmektedir. İşlem bittikten sonra cilde nemlendirici sürülmesi tavsiye edilir. Cilt kendi yöntemine göre kendini onarmaktadır. Ağda işleminden sonra cilde yüklenmek yerine cildin kendini onarması için süre vermek sağlıklı olan yoldur. Nemlendiricinin sürülmesi ile cilt nefes almaya ihtiyaç duymaktadır. Cildin nefes alması için işlemden sonra alanı sıkan kıyafetlerin tercih edilmemesi gerekir. Cildi zorlayan Jean gibi kıyafetlerin giyilmemesi tahrişlerin oluşmasını engellemektedir. Ağda tahrişine iyi gelen maske ve krem gibi yöntemler uygulanabilir. Bunun yanı sıra sivilce oluşumunu önlemek için ağdanın yapıldığı alana buz uygulanması tavsiye edilmektedir.

  • ağda sonrası tahriş
  • ağda sonrası kabarma
Yorumlar
Nilay Dilaver Ağda tahrişi nasıl geçer? Ağdadan sonra bacaklarım çok kabarıyor. Bunu önlemek için ne yapmam gerekiyor? Ağda tahrişine iyi gelen şeyler nelerdir? Tahrişi geçirebilecek doğal yöntemler var mı? cevapla
yorum yaz
Çilek Bacak Nedir? Çilek Bacak Neden Olur?