Sağlık 15 Aralık 2021 - 16:37:41

Sigara İçenler İçin Akciğer Temizleme Detoksu Nasıl Yapılır?

Sigara İçenler İçin Akciğer Temizleme Detoksu Nasıl Yapılır?

Akciğer temizleme detoksu; sigara kullanımı sonrasında vücutta meydana gelen tahribatın giderilmesini sağlarken aynı zamanda akciğerin toparlanmasına destek olmaktadır.

Sigara İçenlerin Akciğeri Nasıl Temizlenir?

Sigara içmek hem uzun vadede hem de kısa vadede insan vücuduna çok büyük zararlar vermektedir. Sigara içenler ellerinden geldiğince bu zararları minimum düzeye indirmek için akciğer kürlerinden destek almaktadır.

Bildiğimiz üzere sigaranın dumanında birden fazla kimyasal ve zehirli madde bulunmaktadır. Nikotini vücuttan atan besinlerin tüketilmesi ve bazı doğal detoks sularından yararlanmak faydalı olmaktadır. Sigara içenlerin akciğeri içmeyenlere göre deforme ve tahribat olmuştur.

Akciğeri temizleyen detokslar kronik bronşit ve koah şikayetlerini azaltırken aynı zamanda daha nefes almayı sağlar. Fakat kalıcı etkiler görmek için öncelikle sigarayı tamamen bırakmak gerekmektedir.

Akciğer Temizleme Detoksu Nedir?

Birçok kişinin bildiği gibi sigara insan vücudunda akciğerlere çok büyük zararlar vermektedir. İnsanların sigara tüketiminde içine çektikleri duman direkt olarak akciğerlere giderek bu bölgenin zarar görmesine sebep olur. Bu sebeple de sigara sebebiyle ortaya çıkan rahatsızlıkların büyük bir kısmı akciğer kaynaklı oluşmaktadır.

Sigara içen kişilerin uygulayacakları akciğer detoksu yöntemleri ile birlikte akciğerler temizlenirken aynı zamanda olarak sigaranın zararları ortadan kaldırılabilir. Sıklıkla uygulandığında insanlar bu zararlı maddeler birikerek büyük sorunlara yol açmadan bunları vücutlarından tamamen uzaklaştıracaktır.

Akciğer Temizliği Yoğurt ve Bal

Akciğerin temizlenmesi için etkili olan yoğurt ve bal, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklara karşı koruyucu etki oluşturmaktadır. Yoğurt akciğere faydaları sayesinde, yenilenme etkisi oluşturmaktadır. Yoğurt içerisinde probiyotikler vardır. Bu probiyotikler beyaz kan hücrelerinin performansını artırır. ayrıca bal da aynı şekilde akciğeri temizlemektedir.

Bal ve yoğurdun karıştırılarak tüketilmesi, akciğerlerin temizlenmesini, yenilenmesini ve sigaradan kaynaklı deformelerin giderilmesini sağlamaktadır. Sigara içenler yoğurt ve bal tüketerek etki görebilirler.

Akciğer Detoksu Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Akciğerlerin temizlenmesi için hazırlanan detoks, kısa süre içerisinde etkisini gösterirken malzemeleri de rahatlıkla toplanabilmektedir. Bu aşamada ilk malzeme olarak 400 gram temiz ve kesilmiş soğana ihtiyaç duyulur. Bunun yanında 2 çay kaşığı zerdeçal, su ve 1 küçük parça olmak kaydıyla zencefil kökü kullanılmalıdır. Eğer lezzet yönünden daha iyi daha iyi tat istenirse limon ya da bal gibi tatlandırıcı ürünleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle balı kullanırken şeker hastalığının olup olmadığı önemli bir ayrıntı olarak belirtilemektedir

Eğer doğal akciğer temizleme detoksu hazırlamak isterseniz; büyük bir tencereye su eklemesi gerekir. Bu miktardaki malzemeler için 2 litre su yeterli olurken malzemelerin artırılması durumunda aynı oranda su da arttırılmalıdır. Suyun ardından tencereye soğan, zerdeçal ve zencefil kökü eklenir. Bu karışım elde edildikten sonra karışımı kaynamaya bırakınız. Akciğer detoksu için üretilen karışım kaynamaya başladığı anda ısısı düşürülerek kısa süre daha ocak üstünde tutulur ve sonrasında oda sıcaklığında bekletilir. Bunun ardından da buzdolabına konularak hazırlanma aşaması tamamlanmış olacaktır.

Akciğer Temizleme Detoksu Nasıl Kullanılır?

Kolay bir şekilde hazırlanan akciğer temizleme kürü gün içerisinde 2 defa tüketmek yeterli olacaktır. Her seferde tek bir bardak tüketim yeterli olur. Kahvaltıdan öncesi ve akşam yemeğinden 2 saat sonra içebilirsiniz. Bu şekilde düzenli olarak kullanılan detoks akciğerlerin tamamen temizlenmesini sağlamaktadır.

Eğer akciğerin temizlenmesini istiyorsanız; akciğer detoksu, egzersizler ile desteklenmelidir. Genel olarak gün içerisinde 40 dakikalık bir yürüyüş son derece etkilidir. Ayrıca sigara içmeyi de bırakarak akciğerin çalışma performansının yükselmesini sağlayabilirsiniz.

  • akciğer temizleme detoksu
  • sigara içenler için akciğer temizleme detoksu
  • akciğer temizleme kürü
  • akciğer temizleme kürü tarifi
Yorumlar
Berivan Taş Ben günde 1 paket nerdeyse sigara içiyorum. Balgamlı öksürük problemi yaşıyorum bunun ciğerlerin zarar gördüğünden olabileciğini düşündüm. Akciğer detoksu işe yarar mı yapsam kullansam? cevapla
Ferhat Ateş Akciğer temizlemek için detoks yöntemleri ve macunlar var. Balgamlı öksürük gibi problemlerin ve nefes daralmalarının giderilmesini sağlıyor. Ben 15 yıldır sigara içiyordum. Bırakmaya bir anda karar verdim. Zararlı etkilerin azalması için de çeşitli kürlerden yararlandım. cevapla
yorum yaz
Guava Nedir? Nerede Satılır? Guava Bitkisinin Faydaları ve Zararları