Akciğer temizlemek için keçiboynuzu kürü
Sağlık

Akciğer Temizlemek İçin Keçiboynuzu Kürü

26 Ocak 2018 - 23:55:51

Ciğerlere çeşitli nedenler dolayı yerleşen mukus, katran, toksin gibi zararlı maddelerin arındırılması için yapılan uygulamalar akciğeri temizleme işlemidir.

Akciğer Temizlenmesi Nedir? Nasıl Olur?

Sigara içen insanların çoğunun ciğerleri zararlı maddeler ile dolmaktadır. Bu bölgeye dolan maddeler ciğerlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyerek yaşam kalitesini düşürmektedir. Gün içinde yapılacak olan aktiviteleri tam anlamıyla uygulamak için herhangi bir rahatsızlığın olmaması gerekir. Bu yüzden ciğerlere dolan zararlı maddelerin vücudun dışına atılması zorunludur. Ciğerleri korumanın en önemli yolu sigarayı bırakmaktır. Sigara çeşitli hastalıklara yol açtığı için sigarayı bırakarak ciğerlerin iyi bir şekilde akciğerin temizlenmesini sağlamak gerekir.

Akciğer Nasıl Zarar Görür?

Sigara dışında yaşanılan şehrin havası da ciğerler açısından önem teşkil eder. Gün içinde kişinin bulunduğu iş yerinin, evin ve sokağın hava kirliliği ciğerlerin dolmasına neden olmaktadır. Sürekli olarak kirli havada bulunmak zorunda olan kişilerin arada bir orman havası alması önemlidir. Ağaçlık bölgelere gitmek ve temiz oksijen almak ciğerlere fayda sağlar. Ayrıca hafta içinde düzenli bir şekilde spor ve egzersiz yapılması ciğerlerin doğal yollardan temizlenmesine destek olmaktadır. Spor yapmak, ağaçlık alanlarda bulunmak vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım etmektedir. Bu faaliyetlerin dışında İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği kür akciğeri temizlemek için uygulanabilir.

Keçiboynuzu ile Akciğer Temizliği Yapılır mı?

Keçiboynuzu kürü uygulanması ile soluduğumuz kirli hava, ciğerlere işlenen zararlı gazların olumsuz etkilerinden kurtulmak için sözü geçen kür uygulanabilir. Fakat kişi kürü uygulamadan önce uzman doktora danışması ve hekim onayında kürü kullanması önemle tavsiye edilmektedir. Bu kür doğal bir kürdür ve kürün özelliği akciğerlerin rahat bir şekilde nefes almasını sağlamaktadır. Keçiboynuzunun öteki ismi harnuptur. Harnup aracılığı ile yapılan kür ciğerlerin temizlemesine yardım etmektedir. Harnup ile yapılan bu kürün akciğer kanserine yakalanma olasılığını azalttığı söylenmektedir. Özellikle sigara ve alkol kullanan kişilerin bu kürü kullanması tavsiye edilmektedir. Yetişkinler ya da çocuklar bu kürü uygulamadan önce mutlaka doktor onayı almalıdırlar.

Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

Ciğerleri temizleyen keçiboynuzu kürünün yapılması için bazı malzemelere ihtiyaç vardır. İhtiyaç duyulan malzemeler arasında altı ila yedi adet keçiboynuzu ve yarım litre kadar klorsuz su bulunur. Hazırlanan malzemelerin arasında bulunan altı ila yedi adet keçiboynuzu yıkanır ve küçük parçalar halinde doğranmaktadır. Yarım litre su ise önceden kaynatılmaktadır. Kaynatılan su içerisine keçiboynuzu ilave edilir ve yaklaşık olarak üç ila dört dakika kaynatılmaktadır. Karışım kaynatıldıktan sonra ateşin altı kapatılır ve yirmi dakika kadar soğutulur. Soğuyan karışımın içinde bulunan keçiboynuzları soğuma süresinin tamamlanması ile tencereden alınır. Geriye kalan su cam kavanoza doldurulmaktadır. Akciğerleri temizlemek için hazırlanan keçiboynuzu kürü akşam saatlerinde yemekten iki saat sonra tüketilmektedir. Kür tüketilmek istendiği zaman her seferinde taze bir şekilde bu kürün hazırlanması tavsiye edilmektedir.

Yorumlar
Halime Çakmaz 27 Ocak 2018 - 00:05:51 Keçiboynuzu kürü akciğer için faydalı etkiler yaratır mı? Sigara içtiğim için ciğerlerim artık oldukça yıprandı ve doğal bir kür tarifi arıyorum temizlemek için. Keçiboynuzu kürünün etkili olduğunu duymuştum. Tarifi nedir?cevapla
Asım Berber 24 Ekim 2018 - 17:04:51 Akciğer temizlemek için şifalı bitkiler arasında keçiboynuzunu defalarca duymuştum. Gerçekten etkisi oluyor mu bilmiyorum fakat denemekten zarar gelmez sanırım. Sigarayı bıraktım ama etkiler devam ediyor. Bunun için temizlemek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: