Yaşam 24 Kasım 2021 - 18:36:45

Ayakların Güzel Görünmesi İçin Ayak Estetiği Nasıl Yapılır?

Ayakların Güzel Görünmesi İçin Ayak Estetiği Nasıl Yapılır?

Ayak estetiği; ayakların güzel görünmesi için uygulanan ve aynı zamanda ayakla ilgili şekil bozuklukları ve ayak ağrısı problemlerinin giderilmesi için uygulanan bir işlemdir.

Ayak Estetiği Nedir? Nasıl Olur?

Ayaktaki şekil bozukluklarının giderilmesi için uygulanan ayak estetiği; aynı zamanda Cindrella Surgery olarak da bilinen, hastanın ideal ayak yapısına kavuşmasını sağlayan bir operasyondur.

Bazı insanların ayaklarında doğuştan veya sonradan meydana gelen şekil bozuklukları mevcuttur. Ayaklarında şekil bozukluğu olan kişiler ayak ağrılarına maruz kalmaktadırlar. Kış aylarında ayaklar ayakkabının içinde olduğu için şekil bozukluğu çok önemsenmezken, yaz mevsiminde ayakların güzel görünmesi önemlidir. Sağlık problemleri veya estetik görüntü bozukluğundan kaynaklı olarak sindirella cerrahisine ihtiyaç duyabilir.

Ayakta yaşanan problemler sadece şekil bozukluğu ile bağlantılı olmadığı için ayaklarla ilgili sorun yaşamak sağlığı da olumsuz yönde etkileyebilir. Bundan ötürü ayaklardaki şekil bozukluğu sadece estetik bir problem değil aynı zamanda fonksiyonel bozukluk ve ağrı da oluşturabilir.

Sindirella Estetiği Neden Yapılır?

Bazen estetik kaygılar bazense birtakım sağlık problemleri nedeniyle görülen fonksiyonel sorunlar ayak estetiğinin yapılmasını gerekli kılmaktadır. Çok kişi ayaklarda yaşanan ağrı ve şekil bozukluklarından dolayı bu estetik operasyonunun yapılmasına karar vermektedir.

Günümüzde sık yapılan operasyonlardan biri olan ayak estetiği ilk amacı doğumsal kaynaklı olan parmaklardaki şekil bozukluğunun giderilmesini sağlamaktır. Bir diğer amaç ise kozmetik anlamda estetik açıdan göze hoş gelen ayak yapısının elde edilmesidir.

Ayak ameliyatında ayağın şeklinin bozuk olmasına sebep olan kemikler kesilmektedir. Ayak ameliyatı kısaca bu şekilde açıklanabilir. Yapılan işlemlerden sonra ayaklar hoş bir görüntüye sahip olur ve yaşanan ağrılar estetik sayesinde son bulmaktadır.

Sindirella Ayak Estetiği Nasıl Yapılır?

Vücudumuzun tüm ağırlığını taşıyan ayaklar bedenin en önemli parçası olduğu için ayaklara bakım yapılması veya ayakların güzel görünmesi gerekir. Ayağa yapılan bakım ayakların güzel görünmesini sağlar. Ayaklarda sık rastlanan şekil bozukluklarından dolayı bu estetiğe başvurulmaktadır. Ayak estetiği genel anlamda şu problemler için uygulanır:

 • Baş parmakta rastlanan şekil bozuklukları
 • Parmaklarda oluşan nasırlaşma rahatsızlığı
 • Parmakların normal ölçülerden çok fazla uzun olması
 • Ayaklardaki kemik çıkıntısı gibi rahatsızlıklar
 • Kazalardan sonra meydana gelen şekil bozukluğu
 • Düz tabanlık olarak tanımlanan ve normal ayak yapısından farklı olan rahatsızlık
 • Kemik kısalığından kaynaklı olarak ayakta oluşan şekil bozukluğu
 • Ayakların topuğunda meydana gelen çatlaklar
 • Bazı sinirsel hastalık problemlerinden kaynaklı meydana gelen şekil bozukluğu
 • Kas uzunluğu probleminden dolayı oluşan şekil bozukluğu gibi nedenlerden dolayı ayaklarda estetik yapılmaktadır.

Bazı kişilerde parmakların uzunluğunun ciddi anlamda orantısız olması veya parmakların hepsinin uzun olması gibi problemler estetik yapılmasına yol açar. Düz tabanlık sorunu yaşayan hastalıklar için ayak estetiği yapılmaktadır. Ayak ameliyatı yapılmasının esas amacı ayakta yaşanan ağrıları yok etmek ve görüntüyü düzeltmek içindir. Ayrıca ayak ameliyatı fonksiyonel rahatsızlıkları da onarmaktadır.

Çoğunlukla sindirella estetiği ayaktaki probleme uygun olarak yapılmaktadır. Parmaklarda güdüklük olabilir, ayağın 5. parmağında çıkıklık olması, baş parmağın 2. parmağa doğru kayması, çekiç parmak gibi birçok problem görülebilir.

Ayak Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Ayaklarda var olan şekil bozukları ağrı yarattığı için kişi ameliyat olmaya ihtiyaç duymaktadır. Pek çok kişi acı çekmeden ayakkabı giyebilmek ve ayakların şekilsizliğinden kurtulmak için bu ameliyatı tercih etmektedirler. Estetik olarak güzel görüntüsü olan ayağa sahip olmak isteyen kişiler de bu estetiğe başvurmaktadırlar.

Bazı şeker hastalığına sahip olan kişilerin ayaklarında bozulma olabilir. Diyabet hastası ağrıyı hissetmediği için ayak probleminin farkında olmayabilir. Ayaklarda şişlik veya nasıl sorunları varsa kişi ayak estetiği yaptırmayı tercih etmektedir. Cindrella estetiği birçok nedene bağlaı olarak yapılabilmektedir. Hem sağlık hem de estetik açıdan bu operasyonlar günümüzde birçok kişiye uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

Sindirella Estetiği Fiyatı ve Yaptıranlar

Uygulanacak operasyona göre ayak estetiği fiyatında değişiklikler olabilmektedir. Ayak estetiği yaptıranlar sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadır. Bu işlemi pek çok ünlü ismin de yaptırdığını görmekteyiz. Sizler de ayağınız problemler için doktora başvurarak, yapılacak işlem doğrultusunda fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 • ayak estetiği
 • ayakların güzel görünmesi
 • ayak estetiği fiyatları
 • ayak estetiği yaptıranlar
Yorumlar
Serap Mutlu Ayak estetiği fiyatları ne kadar? Yapan hastaneler hakkında bilgisi olan var mı? cevapla
Zehra Dinç Ayak estetiği yapan hastaneler nelerdir? Yaptıranlar var mı? Ayaklarımda şekil olarak bozukluk var yürümemi biraz engelliyor. Bunun için estetik düşünüyorum ama daha sonra herhangi bir sorun olur mu? cevapla
yorum yaz
Sezeryan Sonrası Korse Kullanılır mı?