Ayakların güzel görünmesi için ayak estetiği nasıl yapılır?
Yaşam

Ayakların Güzel Görünmesi İçin Ayak Estetiği Nasıl Yapılır?

27 Eylül 2017 - 08:56:10

İnsanların çoğu ayakla ilgili şekil bozuklukları ve ayak ağrıları yaşadıkları için ayak estetiği yaptırmayı tercih etmektedirler.

Ayak Estetiği Nedir? Nasıl Olur?

Bedenin bütün ağırlığını sırtlayan ayakların sağlığı ve görüntüsü çok önemlidir. Bazı insanların ayaklarında doğuştan veya sonradan meydana gelen şekil bozuklukları mevcuttur. Ayaklarında şekil bozukluğu olan kişiler ayak ağrılarına maruz kalmaktadırlar. Kış aylarında ayaklar ayakkabının içinde olduğu için yaz mevsiminde ayakların güzel görünmesi önemlidir. Sağlık problemleri veya estetik görüntü bozukluğundan kaynaklı olarak ayak estetiğine ihtiyaç duyabilir. Ayakta yaşanan problemler sadece şekil bozukluğu ile bağlantılı olmadığı için ayaklarla ilgili sorun yaşamak sağlığı da etkileyebilir.

Ayak Estetiği Neden Yapılır?

Şeker hastası olan kişilerin ayaklarında hissizlik hakimdir. Rahatsızlığı olan kişinin ayağında şişme ve yara gibi görüntüler oluşur. Sağlık problemlerinden dolayı bazı hastalar ayak estetiği yaptırmak zorunda kalabilirler. İnsanlar ayaklarda yaşanan ağrı ve şekil bozukluklarından dolayı bu estetik operasyonunun yapılmasına karar vermektedirler. Ayak ameliyatında ayağın şeklinin bozuk olmasına sebep olan kemikler kesilmektedir. Ayak ameliyatı kısaca bu şekilde açıklanabilir. Yapılan işlemlerden sonra ayaklar hoş bir görüntüye sahip olur ve yaşanan ağrılar estetik sayesinde son bulmaktadır.

Ayak Estetiği Nasıl Yapılır?

 • Ayaklar bedenin en önemli parçası olduğu için ayaklara bakım yapılması veya ayakların güzel görünmesi gerekir. Ayağa yapılan bakım ayakların güzel görünmesini sağlar.
 • Ayaklarda sık rastlanan şekil bozukluklarından dolayı bu estetiğe başvurulmaktadır.
 • Bazı kişilerde parmakların uzunluğunun ciddi anlamda orantısız olması veya parmakların hepsinin uzun olması gibi problemler estetik yapılmasına yol açar.
 • Düz tabanlık sorunu yaşayan hastalıklar için ayak estetiği yapılmaktadır.
 • Ayak ameliyatı yapılmasının esas amacı ayakta yaşanan ağrıları yok etmek ve görüntüyü düzeltmek içindir. Ayrıca ayak ameliyatı fonksiyonel rahatsızlıkları da onarmaktadır.
Ayak Şekli Neden Bozulur?
 • Baş parmakta rastlanan şekil bozuklukları
 • Parmaklarda oluşan nasırlaşma rahatsızlığı
 • Parmakların normal ölçülerden çok fazla uzun olması
 • Ayaklardaki kemik çıkıntısı gibi rahatsızlıklar
 • Kazalardan sonra meydana gelen şekil bozukluğu
 • Düz tabanlık olarak tanımlanan ve normal ayak yapısından farklı olan rahatsızlık
 • Kemik kısalığından kaynaklı olarak ayakta oluşan şekil bozukluğu
 • Ayakların topuğunda meydana gelen çatlaklar
 • Bazı sinirsel hastalık problemlerinden kaynaklı meydana gelen şekil bozukluğu
 • Kas uzunluğu probleminden dolayı oluşan şekil bozukluğu gibi nedenlerden dolayı ayaklarda estetik yapılmaktadır.
Ayak Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Ayaklarda var olan şekil bozukları ağrı yarattığı için kişi ameliyat olmaya ihtiyaç duymaktadır. Kadınlar acı çekmeden ayakkabı giyebilmek ve ayakların şekilsizliğinden kurtulmak için bu ameliyatı tercih etmektedirler. Estetik görüntüsü olan ayağa sahip olmak isteyen kişiler bu estetiğe başvurmaktadırlar. Bazı şeker hastalığına sahip olan kişilerin ayaklarında bozulma olabilir. Diyabet hastası ağrıyı hissetmediği için ayak probleminin farkında olmayabilir. Ayaklarda şişlik veya nasıl sorunları varsa kişi ayak estetiği yaptırmayı tercih etmektedir. Ayak estetiği birçok nedene bağlaı olarak yapılabilmektedir. Hem sağlık hem de estetik açıdan bu operasyonlar günümüzde birçok kişiye uzman doktorlar tarafından uyglanmaktadır.

Yorumlar
Serap Mutlu 25 Eylül 2017 - 11:32:26 Ayak estetiği fiyatları ne kadar? Yapan hastaneler hakkında bilgisi olan var mı?cevapla
Zehra Dinç 14 Ağustos 2018 - 15:52:09 Ayak estetiği yapan hastaneler nelerdir? Yaptıranlar var mı? Ayaklarımda şekil olarak bozukluk var yürümemi biraz engelliyor. Bunun için estetik düşünüyorum ama daha sonra herhangi bir sorun olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: