Kirpik ekme ameliyatı nedir? Fiyatları ne kadar?
Yaşam

Kirpik Ekme Ameliyatı Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

27 Eylül 2017 - 13:57:50

Kirpik sayısı az olan kişiler kirpiklerinin daha gür ve dolgun görünmesi için kirpik ekme ameliyatı yaptırmaktadır.

Takma Kirpik Zararlı Mıdır?

Kirpiklerinin yetersiz olduğunu düşünen kadınların bazıları takma kirpik kullanarak kirpiklerinin dolgun görünmesini sağlamaktadırlar. Takma kirpik, hali hazırdaki kişinin kirpiklerine yapıştırma işlemi ile uygulanmaktadır. Fakat takma kirpiğin kullanma süresi 1-2 gün olduğu için takma kirpik hızlı bir şekilde bozulabilmektedir. Olumsuz tarafları olan takma kirpik belli bir süre sonra deforme olur ve takma kirpiğin kişinin kendi kirpiklerine zarar verme olasılığı vardır. Takma kirpikler kişinin var olan kirpiklerini de azalttığı için takma kirpik kullanımı kişi için sağlıklı olmayabilir.

Kirpik Ekme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

''FUE'' olarak isimlendirilen yöntem ile kaş veya kirpik ekimi yapılabilmektedir. Bu yöntem yara, enfeksiyon, iyileşememe ve kanama gibi riskleri yok etmektedir. Uygulama tamamlandıktan sonra kişinin normal hayatına dönmesi 2 saat gibi bir zaman diliminde gerçekleşir.Doğuştan seyrek, ince kirpiklere sahip olan ve hormonal bozukluğu olan kişiler kirpik ekimi yaptırabilir. Kişi işlemler sonrasında doğal kirpiklere sahip olma fırsatını yakalar. Uygulamadan sonra ekilmiş olan kılların kökleri uzamakta olduğu için kirpikler bazen kesilir ya da kirpikleri şekillendiren aletlerden yardım alınır. Kirpik ekimi tamamlandıktan sonra kirpikler çıkmaya başlar ve kirpiklerin daha dolgun olması ve yoğunlaştırılması için bir kez daha sıkılaştırma uygulaması yapılmaktadır. Ayrıca kişinin tercihine göre kirpikler boyanabilmektedir.

Kirpik Ekme Yöntmemleri Nelerdir?

Kirpik ekme işleminde uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Kişiye göre tercih edilen yöntem değişiklik gösterebilir. Klasik yöntem uygulamasında ekim yapılacak alana mikro delikler açılmaktadır. Başka bir yönteme bakıldığı zaman kirpik cildi kaldırılmakta ve kökler birbirine paralel bir şekilde yerleştirilmektedir. Daha sonra kapak cildi eski alanına dikilmektedir.

Kirpik Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Kökler yerleştirildikten sonra yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde ekilmiş olan kökler deriye adapte olmaya başlarlar. Ekilme işlemi tamamlanan yeni kirpiklerin beslenmesi kan damarları aracılığı ile gerçekleşmektedir. Bu sayede kirpikler canlılıklarını sürdürmektedirler. Bu işlemlerin sonucunda kişi hayatının sonuna kadar dökülmeyen doğal kirpiklere sahip olur. Kirpik ekim sürecinde kesi işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden kişi enfeksiyon gibi rahatsızlıklarla karşılaşmaz. Kirpik ekimi yapılan kişi aynı gün içinde herhangi bir sorun yaşamadan sosyal hayata karışabilir. Alınan sonuçlar genellikle kişiyi memnun eder. Kirpiklerin toparlanması ve gerçek bir şekil alması dört- altı ayı bulmaktadır. Ekimden sonra uzayan kirpikler için 15 gün veya 1 aylık aralar ile bakım yapılır.

Kirpik Ekme Fiyatları Ne Kadar?

Kadınlar için çok önemli olan kirpik ekme işlemi profesyonel ve tecrübeli bir merkezde yapılmalıdır. Kirpik ekme fiyatları her merkezde aynı değildir. Merkeze göre değişen fiyatlar hakkında net ve kesin bilgi almak, sürecin nasıl ilerlediğini öğrenmek için güvenilir bir adrese başvurabilir, merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
Hülya Saman 25 Eylül 2017 - 11:55:09 Kirpiklerim az olduğu için kirpik ekimi yaptırmayı düşünüyorum ama bir zararı olur mu diye emin olamıyorum. Yaptıranlar var mı?cevapla
Ilgın Önal 14 Ağustos 2018 - 15:55:53 Kirpiklerim çok fazla döküldüğü için ektirmek istiyorum. Kirpik ekimi yapan doktorlar hangileridir? Bu işlemin fiyatı çok pahalı mı? Takma kirpik takıyorum ama gözüme zararlı olur diye korkuyorum. O yüzden kirpik etirmek için yer arıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: