Yaşam 24 Kasım 2021 - 18:56:26

Kirpik Ekme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? Kirpik Ekimi Kalıcı mı? Fiyatları Ne Kadar?

Kirpik Ekme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? Kirpik Ekimi Kalıcı mı? Fiyatları Ne Kadar?

Kirpik ekme ameliyatı; kirpiklerin daha dolgun ve gür görünmesi için uygulanan, estetik açıdan daha hoş bir görünüm sağlayan uygulamadır.

Kirpik Ekme Ameliyatı Nedir?

Kirpik sayısı az olan ve kirpiklerinin daha gür daha dolgun gözükmesini isteyen kişiler tarafından tercih edilen kirpik ekme ameliyatı; takma kirpik gibi uygulamalara gerek kalmadan dolgun kirpiklere kavuşmayı sağlamaktadır.

Kirpiklerinin yetersiz olduğunu düşünen kadınların bazıları takma kirpik kullanarak kirpiklerinin dolgun görünmesini sağlamaktadırlar. Takma kirpik, hali hazırdaki kişinin kirpiklerine yapıştırma işlemi ile uygulanmaktadır. Fakat takma kirpiğin kullanma süresi 1-2 gün olduğu için takma kirpik hızlı bir şekilde bozulabilmektedir.

Olumsuz tarafları olan takma kirpik belli bir süre sonra deforme olur ve takma kirpiğin kişinin kendi kirpiklerine zarar verme olasılığı vardır. Takma kirpikler kişinin var olan kirpiklerini de azalttığı için takma kirpik kullanımı kişi için sağlıklı olmayabilir. Bu tarz durumlar yaşamamak ve kalıcılık için kirpik ekimi sağlanmaktadır.

Kirpik Ekimi

Kirpik Ekimi Kalıcı mı? Zararları Nelerdir?

Saç ekimi ile benzerlik gösteren kirpik ekimi, kalıcı olarak yeni kirpiklerin çıkmasını sağlayan bir yöntemdir. Yeni kirpik oluşumu sağlaması bakımından kalıcı olmaktadır. Herhangi bir zararı olmadığı belirtilen bu işlem sonrasında kirpiklerde dökülme meydana gelir ve bu normaldir. Kirpik ekimi sonrasında kısa sürede yeni kirpikler oluşmaya başlamaktadır.

Pek çok kişi kirpik ekimi zararlarını araştırmaktadır. Hijyenik ortamda ve uzman kişilere yaptırıldığı zaman herhangi bir yan etkisi olmayan bu uygulama öncesinde, geniş çaplı bilgi almayı ihmal etmeyiniz.

Kirpik Ekme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

''FUE'' olarak isimlendirilen yöntem ile kaş veya kirpik ekimi yapılabilmektedir. Bu yöntem yara, enfeksiyon, iyileşememe ve kanama gibi riskleri yok etmektedir. Uygulama tamamlandıktan sonra kişinin normal hayatına dönmesi 2 saat gibi bir zaman diliminde gerçekleşir. Doğuştan seyrek, ince kirpiklere sahip olan ve hormonal bozukluğu olan kişiler kirpik ekimi yaptırabilir.

Kirpik ekimi yaptıranlar doğal kirpiklere sahip olma fırsatını yakalamaktadır. Uygulamadan sonra ekilmiş olan kılların kökleri uzamakta olduğu için kirpikler bazen kesilir ya da kirpikleri şekillendiren aletlerden yardım alınır. Kirpik ekimi tamamlandıktan sonra kirpikler çıkmaya başlar ve kirpiklerin daha dolgun olması ve yoğunlaştırılması için bir kez daha sıkılaştırma uygulaması yapılmaktadır. Ayrıca kişinin tercihine göre kirpikler boyanabilmektedir.

Kirpik Ekme Yöntemleri Nelerdir?

Kirpik ekme işleminde uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Kişiye göre tercih edilen yöntem değişiklik gösterebilir. Klasik yöntem uygulamasında ekim yapılacak alana mikro delikler açılmaktadır. Başka bir yönteme bakıldığı zaman kirpik cildi kaldırılmakta ve kökler birbirine paralel bir şekilde yerleştirilmektedir. Daha sonra kapak cildi eski alanına dikilmektedir.

Kökler yerleştirildikten sonra yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde ekilmiş olan kökler deriye adapte olmaya başlarlar. Ekilme işlemi tamamlanan yeni kirpiklerin beslenmesi kan damarları aracılığı ile gerçekleşmektedir. Bu sayede kirpikler canlılıklarını sürdürmektedirler. Bu işlemlerin sonucunda kişi hayatının sonuna kadar dökülmeyen doğal kirpiklere sahip olur.

Kirpik ekim sürecinde kesi işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden kişi enfeksiyon gibi rahatsızlıklarla karşılaşmaz. Kirpik ekimi yapılan kişi aynı gün içinde herhangi bir sorun yaşamadan sosyal hayata karışabilir. Alınan sonuçlar genellikle kişiyi memnun eder. Kirpiklerin toparlanması ve gerçek bir şekil alması 4-6 ayı bulmaktadır. Ekimden sonra uzayan kirpikler için 15 gün veya 1 aylık aralar ile bakım yapılır.

Kirpik Ekme Fiyatları Ne Kadar?

Kadınlar için çok önemli olan kirpik ekme işlemi profesyonel ve tecrübeli bir merkezde yapılmalıdır. Kirpik ekme fiyatları her merkezde aynı değildir. Merkeze göre değişen fiyatlar hakkında net ve kesin bilgi almak, sürecin nasıl ilerlediğini öğrenmek için güvenilir bir adrese başvurabilir, merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca ekilecek kirpiğin yoğunluğu da fiyatı etkilemektedir. Kirpik ekimi öncesi ve sonrası kıyaslandığında ise sonuçlar memnun edici olmaktadır.

  • kirpik ekme
  • kirpik ekme ameliyatı
  • kirpik ekimi
  • kirpik ekme nedir
Yorumlar
Hülya Saman Kirpiklerim az olduğu için kirpik ekimi yaptırmayı düşünüyorum ama bir zararı olur mu diye emin olamıyorum. Yaptıranlar var mı? cevapla
Ilgın Önal Kirpiklerim çok fazla döküldüğü için ektirmek istiyorum. Kirpik ekimi yapan doktorlar hangileridir? Bu işlemin fiyatı çok pahalı mı? Takma kirpik takıyorum ama gözüme zararlı olur diye korkuyorum. O yüzden kirpik etirmek için yer arıyorum. cevapla
yorum yaz
Sülfatsız Şampuanlar Hangileridir? Ne İşe Yarar?