Bikini izi nasıl geçer? Bikini izine pratik çözüm
Yaşam

Bikini İzi Nasıl Geçer? Bikini İzine Pratik Çözüm

13 Mayıs 2018 - 00:39:12

Yazın gelmesi ile beraber güneşlenmek için tatil planları yapılmaya başlanır. Bir önceki yıllarda tatil yaparken en çok korkulan ise güneşlenirken cildin çok fazla yanmasından dolayı oluşan mayo ve bikini izleridir.

Bikini İzi Nasıl Geçer?

Güneşin zararlı ışınlarına karşın koruyuculuk görevi yapan güneş kremleri bazı dönemlerde cilde yetersiz gelebilmektedir. Oluşan bikini izi ciltte renk tonlarının oluşmasına da neden olmaktadır. Tatil dönüşü ciltte hafif bronzluk her zaman hoşunuza gidebilir. Fakat uzun süre kalan bikini izleri ciltte renk değişikliklerinin meydana gelmesine neden olacağından bu izlerken kurtulmak içi çeşitli yöntemler işe yarayacaktır.

Bikini İzini Yok Eden Yöntemler

Eskiden tatil dönüşünde çok fazla güneş altında kalmaktan dolayı yanan cilt bir süre sonra soyulma yaparak hafif bir bronz tenin olmasını sağlar. Fakat güneş kreminin kullanılmadığı zamanlarda mayo ve bikini izleri çok rahatsız edici olabilmektedir. Özellikle soyulan deriyi ciltten atabilmek için kese yöntemi son derece etkili bir yöntemdir. Bu yüzden bikini izlerinin giderilmesi için de kese yönteminin uygulanması etkili bir yöntem olacaktır. Cilde peeling yapmak ciltteki ölü derinin atılmasını sağlar. Kese etkisi yaratan peeling yöntemi bikini izleri için de geçerli bir yöntem olabilir. Cilde duş öncesi peeling yaparak ölü derinin tamamen ciltten atılması sağlanabilir. Kese ve peeling yöntemlerinden sonra mutlaka cilde nemlendirici uygulaması tavsiye edilir.

Bikini İzi Solaryum ile Geçer mi?

Güneşin cildinizde yaratmış olduğu renk değişikliklerinde solaryum cilt tonunun eşitlenmesi için tercih edilebilir. Özellikle bikini izleri ve diğer cilt bölgelerinin aynı tonda olması için solaryuma girilmesi son derece pratik bir yöntem olacaktır. Solaryum ayrıca hafif bronzluk vererek daha esmer bir cilde sahip olmanıza da yardımcı olacaktır. Tatil dönüşü bikini izini giderilmesi için birkaç seans solaryuma girmeniz izlerden kurtulmanızı sağlayabilir. Güneşlenme esnasında bikini izinin olmaması için bikininizin arka kısmını açarak güneşe doğru uzanıp güneşlenmenizde bikini izine engel olabilir. Fakat bu yöntem ani hareketlere karşı önlem almanızı da gerektirebilmektedir.

Bikini İzinin Olmaması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Cildin güneş ışınlarına direk maruz kalması ciltte güneş lekelerinin meydana gelmesine neden olabilir. Bu nedenle cilt tonunda çok fazla dalgalanmalar meydana gelir. Cildin lekelenmesini ve güneşin zararlı ışınlarından cildin korunması için güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Güneş kremi her yarım saatte bir şeklinde cilde uygulanarak güneşlenmek ciltte lekelenmeye engel olduğu gibi ayrıca güneş yanıklarının da oluşmasına engel olacaktır. Cilt bariyerinin korunmasına yardımcı olan güneş kremleri güneşlenme sırasında sık sık kullanılması gereken ürünlerdir. Doğal güneş kremi ile de bronz bir tene sahip olarak cildinizin güneşlenmesini sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında güneş lekeleri ve güneş yanıklarından dolayı cildinizi en iyi şekilde korumaya özen göstermek için güneşin dik olduğu saatlerde güneşlenmemeniz doğal bir bronzluk elde etmenize yardımcı olacaktır. Bikini izinin oluşmaması için bronzluk seviyesini iyi ayarlmanız gerekmektedir.

Yorumlar
Betül Bozkurt 13 Mayıs 2018 - 00:49:12 Beyaz tenli olduğum için yazın denize giderken güneş kremi kullanıyorum fakat yine de yanıyorum ve bikini izi oluyor. Tatil sonrasında vücuttan bikini izini çıkarmak için ne yapmak gerekiyor? Ne zaman çıkar iz?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: