Bir haftada 5 kilo diyet listesi ile nasıl verilir?
Diyet

Bir Haftada 5 Kilo Diyet Listesi ile Nasıl Verilir?

09 Kasım 2017 - 16:43:15

Haftada 5 kilo gibi yüksek değerler verdiren diyetler şok diyet olarak adlandırılırken çok az beslenilen bir dönemi kapsamaktadır. Genel olarak bu diyetler bir hafta uygulanırken sonrasında ara verilmesi gerekmektedir. Aksi halde ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Bir Haftada 5 Kilo Nasıl Veilir?

Kadınlar, her zaman fazla kilolarından kurtulmak isterler. Ancak bazı durumlarda bunun için yeterli süre olmayacaktır. Bu sebeple de bayanlar kısa süre içerisinde yüksek miktarda kilo vermek isterler. Bazı durumlarda sonrasında bu kiloları geri almalarını çok önemsememeleri bazen de sonrasında kilo almamak için verdikleri uğraşı daha fazla sevmeleri sebebiyle 1 haftada 5 kilo verdiren bu tarz diyetleri tercih etmektedirler.

Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Sabahları güne kahvaltı ile başlayan kişiler saat 8'de kahvaltılarına oturmak durumundadır. Kahvaltılarında 1 dilim peynir ya da 1 adet yumurta yiyen kişiler 2 dilim kepek ekmeği alabilir. Bunun yanında 4 adet zeytin ve şekersiz çay tüketerek kahvaltı tamamlanmaktadır. Saat 10'a geldiğinde ara öğün olarak 1 çay bardağı yağsız süt tüketilebilmektedir. İsteyen bayanlar sütün içerisine düşük miktarda kahve atarak metabolizma hızlarının yükselmesine katkı sağlayabilirler. Öğle yemeğinde ise 1 porsiyon ızgara et yiyecek olan bayanlar yanında salata, 1 dilim kepek ekmeği ve bir bardak ayran tüketebilmektedir. İkindi vaktinde günün ikinci ara öğünü yapılırken 1 bardak yoğurt, 2 kaşık yulaf ve 1 adet meyve tercih edilebilmektedir. Akşam yemeğinde 1 kase çorba, 5 kaşık sebze yemeği ve 1 kase yoğurt tüketilmelidir. Bu tüketim de günün son öğünü olacaktır.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyetler İşe Yarar mı?

Bu diyeti 1 hafta boyunca uygulayan bayanlar çok hızlı bir biçimde kilo verirken buna ek olarak günlük koşuları sayesinde de kilo vermelerini hızlandırabilirler. Sabah aç karınla 1 saat tempolu yürüyüş ya da koşu yapan bayanlar haftada 5 kilodan kurtulurlar.

Şok Diyetin Zararları Nelerdir?

Bu seviyede kısa bir sürede fazla kiloların verilmesi insanlarda çok büyük bir bitkinliğe sebep olabilir. Kaslarının da azalması sebebiyle yorgunluklar çok daha kısa sürede ortaya çıkacaktır. Buna ek olarak kişilerin sürekli olarak kendisini aç hissetmesi, zihinsel olarak insanları zorlamaktadır. Bir anda yemek düzenlerinin çok değişmesi sebebiyle vücudu buna tepki gösterecektir. Kişilerin vücut yapısına karşı verilen bu tepki farklı boyutlarda olabilmektedir. Basit hastalıklara yakalanan kişi sayısı oldukça yüksekken tansiyon ya da kalbinde ritim bozukluğu yaşayan kişi sayısı da oldukça fazladır. Bu aşamada kişilerin kendi hayatlarını bu şekilde riske atması çok doğru bir tercih değildir. Bu kiloları verdikten sonra tekrar almalarını engelleyecek bir durum da söz konusu değildir. Genel olarak sürekli bu yemek tarzı ile devam edilmediğinden ve tamamen eskiye dönüldüğünden kilolar geri alınmaktadır. Bayanlar yaklaşan özel bir aktivite için haftada 5 kilo verdiren diyet yöntemini kullanabilirler.

Yorumlar
Zühre Sabaz 09 Kasım 2017 - 16:53:15 1 haftada 5 kilo verdiren diyet nedir? haftada 5 kilo vermek vücut için bir zarar ya da yan etkiye neden olur mu? İlaçlar nedeniyle son dönemlerde çok kilo aldım ve şimdi zayıflamak istiyorum. Nasıl bir diyet uygulamam gerek?cevapla
Demet Özlü 15 Eylül 2018 - 10:26:17 1 haftada 5 kilo vermek mümkün mü merak ediyorum. Birçok kişi şok diyetler sayesinde kısa sürede kilo veriyor. Ben de uygulamak istiyorum ama zararı olur mu diye düşünüyorum. Hem sporun hem diyetin bir arada olması vücudu yorar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: