Blefaroplasti Nedir? Yaptıranlar, Fiyatı ve Sonrası
Sağlık

Blefaroplasti Nedir? Yaptıranlar, Fiyatı ve Sonrası

16 Nisan 2019 - 09:50:15

Tıp alanında blefaroplasti olarak isimlendirilen işlem göz kapağı estetiği anlamına gelmektedir. Genel olarak göz kapaklarına yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için gerçekleştirilmektedir.

Blefaroplasti Nedir, Ne Demek?

Yaşadığımız dönemde estetik operasyonlar son derece popülerdir. Birçok insan, vücudunda beğenmedikleri bölgelerden estetik operasyonlar geçirirken bu bölgeleri daha iyi bir hale getirir. İnsanlarda yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmaya başlaması genel olarak insanları estetiğe yönlendiren durumlardan birisidir. Gözler de yaşlılık belirtilerini en çok gösteren bölgelerden olduğu için estetik operasyonlara bolca maruz kalmaktadır. Göz kapaklarında yaşanan bazı durumlarda sorunların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen estetik işlem göz kapağı estetiği olarak tanımlanmaktadır. Son dönemde çok sayıda kişi bu operasyon için talepte bulunurken hastaların uygun görülmesi durumunda kolayca uygulanabilmektedir.

Blefaroplasti Operasyonu Yaptıranlar Kimlerdir? Hangi Durumlarda Yaptırılır?

Bu estetik operasyon her yaştan insana başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Genel olarak 35 yaşını aşan kişilerin göz kapaklarında yaşadıkları sorunlar onları olduklarından çok daha yaşlı gösterdiği için blefaroplasti operasyonlarının yapılması gerekli olmaktadır. İnsanlarda göz altlarında torba oluşumları ve renk değişimleri varsa, üst göz kapağında düşüklük göz konusu ise, göz kapağının cildinde kırışıklıklar bulunuyorsa ya da sarkmalar varsa bu operasyon yapılabilmektedir. Bunun yanında gözün kenarlarında kazayağı da denilen çizgilerin çok net bir biçimde kendisini göstermesi durumu varsa bu durumda da blefaroplasti ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası ve İyileşme Süreci Nasıldır?

Estetik operasyonlar sonrasında insanların normal hayatlarına dönüş süreleri çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle göz gibi hassas bir bölgeden bu operasyonlar gerçekleştiğinde iyileşme süreci çok daha fazla merak edilmektedir. Göz kapağı estetiği işlemi yalnızca üst göz kapağına uygulandığında 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Hem üst hem de alt kısma uygulanan işlemler 1 saat kadar sürmektedir. Bu süreç sonrasında insanlar kısa süre içerisinde normal hayatlarında dönebilmektedir. İnsanlar blefaroplasti sonrası herhangi bir görme problemi yaşamamaktadır. Operasyondan sonra şişlik ve kızarıklık oluşumu normaldir. 2-3 gün geçtikten sonra bu kızarıklıklar yerini morluğa bırakmaktadır. Toplamda 1 hafta geçtiğinde kişiler dikişlerini aldırmaya gelirken bu dönemde iyileşme tamamen gerçekleşmiş olacaktır. Birçok kişi bu dönemde tamamen normal bir görünüme kavuşmuş olur.

Göz Kapağı Estetiğinin Fiyatı Ne Kadar?

Bilindiği üzere estetik operasyonlarda çok değişken fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Tercih edilen hastane kadar doktor tercihleri de bu aşamada çok büyük etki yaratabilmektedir. Genel olarak blefaroplasti işlemi çok yüksek fiyatlara gerçekleşmeyen bir operasyondur. Yalnızca üst göz kapağının ya da gözün tamamının bu operasyona dahil olması fiyat konusunda önemlidir. Yalnızca üst göz kapağında bu işlemin uygulanmasını isteyen kişiler 2000 TL seviyesinde bir fiyatı gözden çıkarmalıdır. Eğer gözlerinin tamamında bu operasyonlara gerek olunursa fiyat 5000 TL seviyelerine yükselmektedir. Kadınlar arasında olduğu kadar erkeklerde de yaygın olan blefaroplasti operasyonu doğru bir şekilde uygulandığında görünüşleri çok iyi seviyede değiştirmektedir.

Yorumlar
Aysel Eker 16 Nisan 2019 - 10:00:15 Göz kapağı estetiğinin 2019 fiyatlarını öğrenmek istiyorum. 50 yaşındayım ve blefaroplasti yaptırmanın yüzüm için iyi olabileceğini düşünüyorum. Özellikle sol göz kapağımda düşme var. Bu gençliğimde de vardı ama çok fazla dikkat çekmiyordu. Yaşlanmaya bağlı olarak daha belirgin oldu gibi geliyor bana. Bu operasyonu yaptıranlar memnun kalıyor mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: