Sağlık04 Şubat 2020 - 12:08:41

Boy Uzatıcı Yiyecekler, İçecekler, Bitkiler ve Egzersizler

Boy Uzatıcı Yiyecekler, İçecekler, Bitkiler ve Egzersizler

Boy uzatmak isteyen bireylerin boy uzatıcı egzersiz, yiyecek, içecek ve faydaları besinlerden destek alması gerekmektedir.

Boy Uzatan Yiyecekler Nelerdir?

  • Kalsiyumdaki mineral boy uzamasını etkileyen en önemli etkendir. Dolayısı ile süt en önemli kalsiyum kaynaklarından biridir. Süt kalsiyum, protein ve A vitamini içermektedir. Boyun uzaması için gün içinde üç ila dört bardak süt içilebilir.
  • A vitamini ve öteki vitaminlerin fazla olduğu süt ürünlerinin tamamı tüketilmelidir. Süt ürünlerinin içinde yoğurt ve peynir bulunur. Kalsiyum ve proteini oldukça fazla içeren bu ürünleri düzenli bir şekilde tüketmek gerekir.
  • Lif ve vitamin oranı fazla olan meyveler, sebzeler tüketilmelidir. Bunların içinde greyfurt, kavun ve karpuz vardır. Kalsiyumun vücutta kalmasına yardım eden bu besinlerde A vitamini fazladır. Brokoli, nohut, patates ve ıspanak tüketilebilir.

Boy Uzatan Besinler Hangileridir?

Yüzde yüz seviyesinde protein olan yumurta tüketilmelidir. B2 vitamini de içeren yumurtanın her sabah kahvaltıda tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle haşlama yumurta boy uzamasına fayda sağlamaktadır. Günde iki yumurta tüketmek yeterlidir. İçinde fazla seviyede protein bulunan kırmızı et tüketimi ihmal edilmemelidir. Dolayısı ile düzenli bir şekilde et tüketmek uzama sürecinde etkili olan faktörlerdendir. Proteinin aynı şekilde fazla olduğu yulaf önemlidir. Yulafın kas seviyesini arttırma özelliği mevcuttur. Bunun yanı sıra uzamayı da sağladığı için gün içinde atmış gram kullanılması önerilmektedir. Yulafı her gün tüketmek fayda sağlar. Hayvansal besinlerin arasında protein seviyesi yüksek olan yiyeceklerden biri tavuktur. İnsan sağlığı açısından önemli bir yer tutan tavuk boyun uzamasını sağlar. Fiyat olarak da gayet uygun olan bu besin türü hafta iki ila üç kez tüketilebilir. Nişasta tüketilmelidir. Nişastanın vitamin ve mineral oranı yüksektir. İnsan bedenine enerji vermektedir. Önemli karbonhidratlardan biri olan nişastanın günde belirli bir oranda tüketilmesi önerilmektedir. Buğday, mısır ve pirinç tüketilebilir.

Boy Uzatmak İçin Doğal Yollar Nelerdir?

Boyun uzaması için besinler tüketmenin yanı sıra başka yollar da denenmelidir. Özellikle uzamayı sağlayan egzersizlerin yapılması önerilmektedir. Sadece beslenmek olum bir sonuç getirmemektedir. Beslenmekten ziyade hareket etmek gerekir. Ergenlikten sonra uzamak isteyen kişilerin düzenli egzersiz yapmaları gereklidir. Genel itibari ile omurga egzersizleri tavsiye edilmektedir. Hem beslenmenin hem egzersizlerin birbirleri ile uyumlu ve düzenli yapılması gerekmektedir.

Boy Uzatıcı Egzersizler Nelerdir?

Yapılması gereken egzersizler arasında çeşitli yöntemler bulunur. Özellikle basketbol oynamak ya da plajda kumluk alanda voleybol oynamak önemli bir egzersizdir. Günlük düzenli yürüyüşlere çıkmak, zıplamak, ip atlamak yüzme sporu gibi faaliyetler uzamayı sağlayan yöntemlerdir. Boyun uzaması için önerilen yöntemlerin yanında bazı besinlerden de uzak durmak gerekebilir. Özellikle kafein, şeker, tuz ve çay boyun uzamasını durduran besinler arasındadır. Bu içecekler yerine uzamayı sağlayan içecekler tüketilebilir. Boy uzatıcı yiyecekler ve egzersizleri düzenli uygulamak pozitif sonuçları doğurmaktadır.

Yorumlar
Giray Çakır22 yaşındayım boyum uzar mı? 1.75 boyundayım ama biraz daha uzamak istiyorum. Bunun için bitkisel yöntemler var mı uygulayabileceğim? Boy uzatmak için ne yapmalı? Ne yemeli? Hangi sporlar etkili olur mu?cevapla
Saniye GezerBoy uzatmak için doğal yöntemleri denemek istiyorum. Çocuğum henüz 16 yaşında yaşıtlarına göre biraz kısa. Erkek çocuğu olduğu için uzar diye düşünüyoruz ama belli de olmaz. Doktora götürmeyi planlıyorum ama doğal yöntemler de etkili olur sanırım.cevapla
yorum yaz
Düşük Kalorili Tatlı Tarifleri