Boy uzatma yolları, yöntemleri ve egzersizleri
Sağlık

Boy Uzatma Yolları, Yöntemleri ve Egzersizleri

28 Ağustos 2017 - 12:05:45

Boy uzaması için beslenme, uyku ve en önemlisi normal sporlar vazgeçilmez unsurlardandır.

Boy Uzaması Neye Bağlıdır?

Yıllar içinde yapılan araştırmalar ve çabalar sürekli olarak öne sürülmüştür. Vitamin takviyeleri, hormon enjeksiyonu, terlik, spor, beslenme gibi birçok faktörden bahsediliyor. Öncelikle şunu unutmamak gerekir; büyüme hormonu çoğunlukla küçük çocukların vücudunda görülür. Bu nedenle, küçük çocuklar gençlere göre daha hızlı büyürler.

Boy Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler?

Boyun uzaması için ne yapmak gerekir? Bu sorunun cevabı boyunuzu uzatmaya yeterli değildir. Burada asıl önemli olan, bu cevabın tavsiyesini olabildiğince sağlıklı ve eksiksiz yaptığınızdan emin olmaktır. Yüksekliği uzatmak için yapılması gerekenler başında her zaman ilk düzenli diyet. Vücudun her gün kireçlenmesi gerektiği için sütten ve soğutulmuş etlerden yapılan her türlü süt tüketilmelidir. Buna ek olarak, bazı egzersizler ve spor hayatınızın bir parçası haline gelmelidir. Gerinme, gerinme ve asma hareketleri gibi egzersiz resimleri veya videoları rahatça öğrenebilirsiniz. Ayrıca kesinlikle yüzme yüksekliği uzantısı için en etkili spor dallarından biridir. Dolayısıyla bir yetişkin ya da bir çocuğun hayatının en önemli alanına koyması gerekir.

Boy Uzatmak İçin Egzersizler Nelerdir?

Boyun uzaması için birtakım hareketler ve sporlar yapabilirsiniz. Evde kısa oturumlar şeklinde pilates gibi spor yapmak iyi olur. Gerekli olması durumunda, basketbol ve voleybol gibi sporları daima vurgulamanız gerekir. 13 ile 21 yaşları arasındaki gençler haftada 3 kez kızartma tavası şeklinde palamut gibi ızgara balık yemeliler. Kesinlikle unutmamak gerekir ki; belli bir yaştan sonra boy uzamasının zorlaştığını kabul etmek gerekir. Fark ederseniz, belli bir yaştan sonra uzamasının imkansız olduğu ifadesini kullanmadık. Ancak belli bir yaşın ardından, butik boynunuzu gerdirmek zordur ve yalnızca 5-6 cm'lik bir genişlik verebilirsiniz.

Boy Uzatma Teknikleri Nelerdir?

Boy uzatmak için en doğal yol boy uzatan hareketlerle düzenli ve bilinçli olarak spor yapmaktır. İnsanlar artık daha bilinçli bir şekilde hareket edip hayatlarını düzenli hale getirmek için uzun boylu olmasını istiyorlar. Beslenme, uyku ve en önemlisi normal sporlar vazgeçilmez unsurlardandır. Yıllardır araştırmalar ve çabalar sarf edildi. Vitamin takviyeleri, hormon enjeksiyonu, terlik, spor, beslenme gibi birçok faktörden bahsediliyor. Öncelikle şunu unutmamak gerekir; büyüme hormonu çoğunlukla küçük çocukların vücudunda görülür. Bu nedenle, genç nesiller o kadar hızlı olmayacaktır ki küçük çocuklar daha hızlı büyürler.

Boy Uzatma Yolları Nelerdir?

Kısa boy birçok insanda özgüven eksikliği gibi problemlere yol açmaktadır. Boyun uzaması için geliştirilmiş olan bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar; terlikler, haplar, kürler, egzersizler ve buna benzer yöntem ve araçlardır. Eğer doğru bir boy uzatma yöntemi uygulanırsa yeterli süre içerisinde başarıya ulaşılabilir. Boy şapkası, iskelet yapınız ve hormonlarla ilgili bir durumdur. Beslenme ile dikkat etmeniz gereken temel nokta kalsiyum içeren besinleri daha fazla tüketmek için. Kalsiyum, kemik gelişimi için olmazsa olmazdır. Süt ve süt ürünleri çocuklarına yaşlardaki kişiler için büyük önem arzdır. Kısaca, bilgi sahibi olmak, bilinçli hale getirmek ve düzenlemek, birleşmek.

Boy Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Asılmak boy uzatmak için en etkili yollardan biridir. Düzenli olarak her gün kademeli bir şekilde arttırarak 30 dakikaya kadar asılı kalabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle kadınların popüler sporlarından olan platesin boy uzatmaya çok yardımcılıklar biliyoruz. Spor alanında çok fazladır yapabilecekleri. Basketbol, voleybol ve yüzme gibi sporlar hem eğlenceli, hem de gelişiminizi destekleyicidir. Düzenli ve dengeli beslenme, spor yapmak normal bir insan içinde olur. Son zamanlarda özel bitkisel boy uzatan kürlerin de varlığından bahsedebiliriz. Bu özel kürlerin normal kullanımı ile sonuç alabilir olabilmektedir. Son olarak oğlan uzatmak için ne yapılmalı diye merak edenlere estetik ameliyatlarına bahsedebiliriz. Erkeklerin uzatma ameliyatlarını sizlerde düşünebilirsiniz. Bazı risklerin varlığını da unutmamalısınız.

Yorumlar
Sude Kara 25 Ağustos 2017 - 16:18:45 18 yaşındayım boyum 1.60 daha uzar mıyım? Boyumun uzaması için ne yapmalıyım?cevapla
Tuğba Ilgın 26 Ekim 2017 - 12:05:27 Boy uzatma hareketleri ve egzersizleri nelerdir? Boyumun uzamasını istiyorum. 23 yaşındayım ve boyum 1.60. En azından 1.65 olmak istiyorum. Uzar mı acaba bu yaştan sonra? Bide bot uzatma ameliyatı nasıl oluyor etkili bir yöntem mi? Kimler olabilir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: