Sağlık 14 Aralık 2020 - 21:21:08

Brezilya Cevizi Nerede Satılır? Nerede Yetişir?

Brezilya Cevizi Nerede Satılır? Nerede Yetişir?

Ülkemizde yeni tanınmaya başlayan Brezilya cevizi, içerisinde yer alan mineraller sebebiyle sağlık açısından çok büyük önem taşımaktadır.

Brezilya Cevizi Nedir? Neye Yarar?

Brezilya cevizi, Güney Amerika'da yer alan ülkelerin tamamına yakınında yetişen bir üründür. Kendisi ile aynı ismi taşıyan ağaçta yetişirken ağacın boyu 40 metreye kadar ulaşabilmektedir. Bunun yanında gövde çapı da 2 metre kadar olabilmektedir. Bu ağacın meyveleri "Brezilya Nut" olarak isimlendirilirken dilimiz Brezilya cevizi olarak çevrilmiştir. Brezilya'nın yanı sıra Peru, Venezüella ve Kolombiya'da yetişmektedir. Genelde büyük nehirlerin kıyı bölgelerinde yer alan bir ağaçtır. Sürekli olarak yetiştirildiği ülkelerden dışarıya ihraç edilen bu ürün gün geçtikçe çok daha değerli bir hal almaktadır. Araştırmalara göre bu ülkelerde brezilya cevizi ihracatı sürekli olarak düşmeye başlamıştır. Bu sebeple de devletler, bu ağacın kesilmesini yasaklayarak ekonomik açıdan elde edilen geliri korumaya çalışırlar.

Brezilya Cevizinin Faydaları Nelerdir?

Brezilya cevizinin en büyük faydası içeriğinde olan yüksek orandaki selenyumdur. Araştırmalara göre dünya üzerinde 1 milyar insanda selenyum eksikliği olduğu fark edilmiştir. Bu da her 6-7 kişiden birinde bu rahatsızlığın göründüğünü gösterir. Bu sebeple Brezilya cevizinin önemi çok büyüktür. Buna ek olarak kalp sağlığının gelişmesinde en etkili ürünler arasında gösterilebilir. Ayrıca vücuttaki testosteronu arttıran bir etki göstermektedir. Spor yapan kişilere enerji vermesi ile ünlenen bu ürün aynı zamanda libido artışı da sağlamaktadır. Son olarak kansere karşı verilen savaşta etkin bir rol oynadığı söylenebilmektedir. Tüm bu faydaları vücutlarında görmek isteyen kişilerin düzenli olarak bu ürünü tüketmesi gerekmektedir.

Brezilya Cevizi Nerede Satılır?

Brezilya cevizi satın almayı düşünen kişiler, genel olarak bunu internet üzerinden satın alırlar. İnternet üzerinde bu ürünün satışını yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalarda fiyatlar oldukça yüksektir ancak bu ürünün dünya çapındaki fiyatı budur. Genelde kuruyemiş satışı yapan yerlerde bulunabilir ancak bu yerlerin oldukça büyük ve kendisini geliştirmiş iş yerleri olması gerekmektedir. Bu imkanları sunan mağazalardan alınabilen bu ürün, internet üzerinden de siparişi verilerek satın alınmaktadır.

Brezilya Cevizi Fiyatı Ne Kadar?

İçeriğinde yer alan maddeler sebebiyle vücut için çok yararlı olan Brezilya cevizini satın alacak olan kişiler, ilk olarak internet sitelerine baktıklarında görebilecekleri en uygun fiyatları görürler. Ancak araştırmalarını iyi yaparak doğru ürünü satın almaları gerekmektedir. Daha önce bu üründen tüketmemiş olan kişiler farklı bir ürüne yüksek ücretler ödeyebilirler. Ürünün kilogram fiyatı 350 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Genelde 100 gramlık paketler halinde satışa sunulur. Bu miktarlarda alındığında dahi fiyatı oldukça pahalı gelebilir. Fiyatı oldukça yüksek seviyelerde seyreden Brezilya cevizi, vücut için muhteşem etkiler gösterebilir. Ancak düzenli olarak kullanmak insanlara ekonomik açıdan bir külfet olacağından belirli zaman aralıklarında düşük miktarlarda kullanılması önerilir.

  • brezilya cevizi
  • brezilya cevizi nedir
  • brezilya cevizi fiyatı
  • brezilya cevizinin faydaları
  • brezilya cevizi nerede satılır
Yorumlar
Figen Balta Brezilya cevizi en ucuz nerede satılıyor bilen varsa yazsın lütfen. Faydaları çok fazla olduğu için tüketmek istiyorum ama fiyatı sanki biraz pahalı gibi. Daha ekonomik olması için biraz fazla miktarda alayım diyorum. cevapla
yorum yaz
Göbek Yağlarını Eriten Bitki Çayı