Yaşam 03 Temmuz 2021 - 11:07:05

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır? Malzemeleri, Modelleri ve Teknikleri

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır? Malzemeleri, Modelleri ve Teknikleri

Bronz makyaj yaparken cilt tonunun renklendirilmesi için kullanılan malzeme ve teknikler birbirinden oldukça ayrıdır. Her cilt tonuna göre makyaj teknikleri olduğundan kontörleme işlemi denilen teknik makyajda yüze ve vücuda şekil vermek ve renk tonlaması yapmak için kullanılır.

Bronz Makyaj Nedir? Nasıl Olur?

Son yıllarda herkes tarafından kullanılan kontörleme tekniği farklı renkteki kapatıcılar ile yüz hatlarının belirlenmesini ve kusurların makyaj ile ortadan kaldırılmasını sağlar. Bunun yanı sıra yaz aylarında bronz bir tene sahip olmak için güneşin tadını doyasıya çıkartan kadınlar düğün ya da herhangi bir davette bronz makyaj yaparak bronzluğunu daha çok ön plana çıkartmaktadır. Bronz makyaj yapmak cildin henüz yeni bronzlaştığını gösterir.

Bronz Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Bronz makyaj yaparken öncelikle kullanılacak olan en önemli makyaj malzemesi bronzlaştırıcı sıvı makyaj malzemesi tercih edilmesidir. Makyaja başlamadan önce mutlaka cildin ölü hücrelerden temizlenmesi için peeling uygulanmalı ve ardından cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Nemlendirme işlemi de tamamlandıktan sonra bronzlaştırıcı sıvı yapıdaki ürün cilde bir sünger yardımı ile uygulanır. Cilt tonunda değişiklik olacağından boyun kısmına da ürünün uygulanması gerekmektedir. Böylece farklı cilt tonu renkleri oluşmaz. Bronz makyaj yapılırken ışığın en iyi olduğu yerlerde yapılmalıdır. Çünkü bronz makyaj cilt eşitliği olmadığı takdirde ciltte dalgalı bir görüntüye neden olmaktadır. Bronzlaştırıcı fondöten ve pudra uygulaması yapıldıktan sonra göz makyajına geçilerek makyaja devam edilir.

Bronz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bronz bir ten makyajı yaptıktan sonra bronz tene uygun göz makyajı tonları genel olarak ışıltılı altın tonlarıdır. Şüphesiz göz makyajı yapılırken ışıltılı göz farları kullanmak hem gözleri ön plana çıkartacaktır hem de cilt tonunun daha belirgin olmasını sağlayacaktır. Bronz ten makyajında gözlerde daha etkileyici bakışlar elde etmek için altın tonlarının kullanılması parlak, metalik ve ışıltılı tonlar olmasına dikkat edilmelidir. Diğer renkler cildin soluk durmasına neden olacağından ışıltılı renkler cilt tonunun daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Doğal Bronzluk Nasıl Olur?

Yaz aylarında bronz bir tene sahip olmak ve kışa girerken de bu doğal bronzluğun devam ettirilmesi için yazın güneşlenirken bronzlaştırıcı ürünler kullanmak daha iyi olacaktır. Güneşlenmeden önce bu ürünlerin cilde uygulanması güneşlenme esnasında cildin yanmasını değil bronzlaşmasını sağlayacaktır. Cildin eşit bir şekilde bronzlaşması için iki gün öncesinde solaryuma girmek ciltte uzun süre kalıcı bronzluk yapacaktır.

Kalıcı Bronzluk Nasıl Sağlanır?

Bronz bir ten her zaman daha çok ilgi çekici ve hoş bir görüntüye sahiptir. Makyajın daha güzel durmasını ve cildin kusurlarının kapanmasını sağlar. Bu nedenle kadınlarda olduğu gibi erkeklerinde bronz tene sahip olması istemesi oldukça normal bir durumdur. Kalıcı bronzluk için kış aylarında da solaryuma girilerek kışın da uzun süre bronz bir tene sahip olunabilir. Bronz makyaj için cilde uygun ürünlerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

  • bronz makyaj
  • bronz makyaj nedir
  • bronz ten makyajı
  • bronz göz makyajı
  • kalıcı bronzluk
Yorumlar
Arzu Şahin Beyaz tene bronz makyaj yapmak nasıl olur? Nasıl yapılır? Hangi malzemeleri kullanmak gerekiyor? Yüzüm çok beyaz bunun için biraz bronz makyaj yapmak istiyorum. Nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Grip Çayı Nasıl Yapılır? Karışımı, Tarifleri, Yapılışı ve Faydaları