Cevizi suda bekletmek ne işe yarar? Zararlı mı?
Sağlık

Cevizi Suda Bekletmek Ne İşe Yarar? Zararlı mı?

20 Nisan 2018 - 03:34:11

Ceviz suyu kişinin formda olmasını, mutlu ve dinç hissetmesini sağlayan doğal yollardan biridir.

Ceviz Suyu Nedir? Neye İyi Gelir?

Ceviz suyunun çeşitli faydaları bulunmaktadır. Ceviz yüksek derecede protein içeren bir besindir. Aynı zamanda yağ yakımını hızlandırmakta ve kişini uzun bir süre tok hissetmesini sağlamaktadır. Bu suyu kullanan kişiler genel olarak kilo vermek istemektedirler. Kilolarından rahatsız olan kişiler bu doğal yöntemi denemektedirler. Duygusal anlamda açlık yaşayan normalden fazla iştah sorunu olan ve tatlı krizi yaşan kişilerin kullanabileceği bir besindir. Ceviz suyu bahsi geçen bu problemlerin azalmasını sağlamaktadır.

Cevizi Suda Bekletmek Ne İşe Yarar?

Cevizin insan vücuduna olan yararları oldukça fazladır. İçerisinde omega3 yağları vardır. Omega3 yağı sinir sistemini kuvvetlendirmektedir. Depresyon ve halsizliğin en doğal şifacısı olan ceviz olumsuz durumlar karşısında tüketilebilmektedir. Her gün düzenli olarak ceviz suyu tüketen kişiler kendilerini daha olumlu, dinç ve mutlu hissettiklerini söylemektedirler. Alarm kurmadan kişinin enerjik bir şekilde uyanmasını sağlayan bu su bolca şifa içermektedir. Protein ağırlıklı olan bu besinin suyu kilo vermek isteyen kişiler tarafından tüketilebilir.

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

Tarifi çok kolay olan suyun hazırlanışı için uyumadan önce büyük bardağın içerisine su ve tam bir ceviz eklenir. Bu su sabaha kadar bekler. Sabah saatlerinde dişlerin fırçalanmasından sonra ceviz suyu oturur halde ve yavaş bir şekilde içilir. Cevizler ise iyi bir şekilde çiğnenerek yutulur. Su içildikten sonra sağlıklı bir kahvaltı yapılabilir.

Ceviz Suyu Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Amacı kilo vermek ya da sağlıklı, enerjik bir yaşam sürmek isteyen kişiler her gün düzenli olarak ceviz suyunu tüketebilir. Kişi hedeflediği kiloya inene kadar suyu içmeye devam edebilir. Fakat ilaç kullanımı veya herhangi bir rahatsızlık varsa uzman doktora danışmak gerekir.

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir?
  • Cevizde bulunan özler suyla karıştığı zaman vücut bu özleri hemen kullanmaya başlamaktadır. Vücut hızlı bir şekilde kullandığı için suyun faydaları görülmektedir.
  • Uzun süre tok kalmayı sağlamaktadır.
  • Kabızlık problemi için etki sağlamaktadır.
  • Sık bir şekilde büyük tuvaleti yapmayı sağlamaktadır.
  • Kilo verme sürecini kolay bir hale getirmektedir.
  • Yağ yakmayı hızlandırmaktadır.
Ceviz Suyu Kaç Kaloridir?

Çoğu kişi cevizin kalorisi fazla olduğundan dolayı zayıflatma özelliğinin olmadığını düşünmektedir. Halbuki cevizin metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakımını hızlandırma özelliği bulunmaktadır. Ceviz suyu tahmini olarak otuz kaloridir. Yani gün içinde bin beş yüz ila iki bin kalori alınması normal bir değer olarak ifade edilebilir. Bitter çikolata ile ceviz kalori açısından kıyaslandığı zaman sonuç şu şekildedir; bir paket bitter çikolata altı yüz kalori iken bir bardak ceviz suyu ise otuz kaloridir. Cevizi suda bekletmek zayıflamayı, gün içinde enerjik ve mutlu olmayı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kişinin depresyondan arınmasını ve sağlıklı bir hayata geçiş yapmasına olanak tanımaktadır.

Yorumlar
Halime Özyalçın 20 Nisan 2018 - 03:44:11 Ceviz suyu neye iyi gelir? Zayıflatır mı? Cevizi suda bekletmek zararlı olur mu? Ceviz suyu mucizesi ile zayıflayanlar varmış diye duymuştum. Kullananlar kaç kilo verebiliyor? Nasıl kullanmak gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: