Erkek ve kadın için dikkat çekici olmanın yolları
Yaşam

Erkek ve Kadın İçin Dikkat Çekici Olmanın Yolları

14 Ekim 2017 - 12:37:20

İnsanların çoğu her zaman daha çekici bir kişi olmak ister. Bunun için bazen doğru adımlar atarak karşı tarafı etkilerken bazen yanlış seçimler ile itibarlarını düşürebilir.

Çekici Olabilmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Erkeklerin ya da bayanların daha çekici olması için dikkat etmeleri gereken çok sayıda etmen bulunur. Eğer kişiler mümkün olduğunda bu etmenleri bir araya getirirlerse çok daha çekici bir kişiye dönüşürken karşı tarafı daha rahat bir biçimde etkileyebilirler. Bazı davranış biçimleri kişiye uymadığından çekici olmasını sağlayacak olsa dahi yakışmayabilir. Bu aşamada kişilerin kendileri için en uygun kararları vermesi, çekici olmak için önemli bir etmen olacaktır.

Çekici Erkekler Nasıl Olur?

Erkeklerin çekici olmaları için ilk olarak rahat davranmaları gerekmektedir. Bir erkek karşısında kim olursa olsun ne kadar rahat davranıp yapmacık bir hava içerisinde olmazsa o seviyede çekici olacaktır. Bu doğrultuda kendisini kasan ya da olmadığı biriymiş gibi davranan erkekler ister istemez çekicilikten uzakta kalacaktır. Bu doğrultuda yeni tanışılırken çok fazla heyecanlanmak ya da sohbete yeteri kadar girmemek olumsuz bir hava hissettirebilir.

Erkekler Çekici Olmak İçin Nasıl Davranmalıdır?

Ses tonunun yüksek olması da erkeği çekici kılan özelliklerden birisidir. Sürekli olarak kısık sesle konuşan ve söylediklerini emin olmadan söyleyen erkekler çekici olmazlar. Buna ek olarak sürekli olarak özür dilemek de bir erkeğin çekici olmasını engelleyen durumlardan birisidir. Sürekli olarak konuşmak da erkeklerin çekiciliğini alan etmenlerden birisi olarak gösterilebilir. Buna karşın suskun biri olunması da oldukça olumsuz bir durumdur. Bu sebeple de erkeklerin bu durumu iyi bir şekilde ayarlaması gerekmektedir. Buna ek olarak karşı cinse olan ilgisini dile getiren ve rahatlıkla belirten erkekler de çok daha çekici bir erkek olarak görülmektedir.

Kadınlar Nasıl Çekici Olur?

Kadınların çekici olması için çok sayıda etmen varken her gün duş almak sayılabilecek ilk tüyodur. Genel olarak bayanların sürekli olarak güzel bir koku yayması ve duş sonrasındaki bakımlı görünümleri her zaman erkekler için çekici bulunan durumlardan birisidir. Buna ek olarak bayanların diş bakımlarının çok iyi bir biçimde yapılıyor olması önemli olurken aynı durum tırnakları için de geçerlidir. Oje kullanan bayanların çok dikkatli bir şekilde ojelerini uygulamaları gerekirken manikür ve pedikürün atlanılmaması çekici olmak için son derece önemlidir. Saç, kıyafet ve makyajın birbiri ile olan uyumu da son derece önemlidir. Saçlarını belirli aralıklarla değiştiren bayanlar oldukça çekici olurken iddialı renkler her zaman bayanları bir adım öne taşıyacaktır. Bunun yanında kıyafet seçimlerinde yapılacak olan doğru seçimler tek bir hamle ile çekicilik düzeyini en üst seviyeye çıkarabilir. Genel olarak bu durum çok fazla açık ya da çok kapalı kıyafet giymeden dengeyi iyi sağlamakla olmaktadır.

Yorumlar
Burcu Yılmaz 07 Ekim 2017 - 12:44:30 Bence erkekleri çekici yapan şey giyimleri ve bakımlı olmaları. Bana sigara içen erkek çok itici geliyo mesela:)cevapla
Cengiz Aksakal 29 Ağustos 2018 - 16:49:07 Hem kadın hem de erkekler için çekici olmanın ilk faktörü bence özgüvendir. Davranışlar insanın çekici gözükmesine etki etmektedir. Bunların haricinde çekici olmanın yolları nelerdir? Neler yapmak gerekir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: