Diyet yapmadan kilo verilir mi? Nasıl verilir? Diyet yapmadan kilo verenler ve yorumları
Diyet

Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi? Nasıl Verilir? Diyet Yapmadan Kilo Verenler ve Yorumları

24 Haziran 2018 - 16:07:58

Diyet yapmadan kilo vermek için düzenli ve istikrarlı bir şekilde çeşitli kurallara uyulması durumuna denir.

Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi?

Diyetsiz kilo vermek için bazı hassas noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu kuralların en başında kahvaltı gelir. Kilo kaybetme süreci ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmış ve bu araştırmalara göre kahvaltı etmenin kilo verme sürecini hızlandırdığı ifade edilmiştir. Her sabah aynı saatlerde kahvaltı etmek metabolizmayı hızlandırmaktadır. Kahvaltı menüsünde gevrek, yulaf ezmesi şeklindeki gıdaların tüketilmesi tok kalmaya yardım ettiği gibi kilo vermeyi de hızlandırmaktadır.

Su İçmek Kilo Verdirir mi?

Ana öğünlerden önce 1 bardak su içilmesi yemeğin daha az tüketilmesine yardım eder. Su içerek daha az yemek ve bu sayede zayıflamak mümkün hale gelir. Açlık krizlerinin bastırılması için kuruyemiş, badem, meyve ve cevizlerden yardım alınabilir. Bu tip besinler doygunluk hissi vermekte ve fazla kilo almayı engellemektedir. Diyet yapmadan kilo vermek için hareket etmek, yürüyüş yapmak yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Nasıl Olur?

İstenilen kilo hedefini yazmak, ideal kiloya ulaşmanın yollarından biridir. Bunun dışında istediğiniz kiloyu arkadaşlarınıza ve ailenize söyleyerek destek alabilirsiniz. Hedefin yazılması motivasyon ve kararlılık açısından fayda sağlamaktadır. Kahvaltının atlanmaması önem teşkil eder. Düzenli kahvaltı metabolizmayı hızlandırarak kalori yakımına ciddi anlamda destek sağlamaktadır. Yapılan birçok araştırma sonucunda düzenli kahvaltı eden insanların yüzde yetmiş sekizinin bir sene içinde tahmini olarak on beş kilo verdikleri gözlemlenmiştir. Uzmanların çoğu kahvaltıların protein ağırlıklı olmasını tavsiye etmektedir. Sağlıklı atıştırmalıkların tüketilmesi, açlık krizi geldiği zaman yüksek kalori içeren besinlerin tüketilmemesi önerilmektedir. Bunun yerine kuru meyve, ceviz, fındık ve badem gibi sağlıklı gıdalarla beslenilebilir.

Diyetsiz Zayıflamak İçin Ne Yapılmalı?

Günlük tutmak işe yarar yöntemlerden biridir. Gün içinde tüketilen besinlerin listesini yapmak ve içilen su miktarını yazmak süreç içinde farkındalık yaratır. Kişi farkında olduğu zaman yediği içtiği gıdalara kontrol altında tutabilmektedir. Özellikle hedef koymak ve sonrasında hedefe sağdık kalmak için besin günlüğü tutmak faydalı sonuçlar getirmektedir. Ana öğün, ara öğün, içilen su miktarı ajandaya yazılmalıdır. Bu sayede tüketilen gıdaların kalori oranı da dengeye sokulabilir.

Diyet Yapmadan Kilo Verenler ve Yorumlar

Diyetsiz kilo verenler genelde su tüketimine dikkat etmektedir. Günlük en az iki litre su tüketilmesi gerekir. Su içmek iki yüz kalori gibi bir oranı ortadan kaldırmaktadır. Kişi su içmediği zaman susuzluk ve açlık hissini birbirine karıştırabilir. Bu yüzden su içmek gerekir. Susuzluktan kaynaklı olarak açlık krizleri meydana gelebildiği için bu duruma su içerek çözüm bulunabilir. Yorumlar değerlendirildiğinde ortaya çıkan başka bir husus ise uykudur. Uykusuz olmak açlık krizlerine yol açar. Dolayısı ile sekiz saat uyumak kişinin uyku ihtiyacını karşılar ve zayıflama sürecine yardım eder. Diyet yapmadan kilo vermek için bahsi geçen bu hususlara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Yorumlar
Gürsel Tosun 24 Haziran 2018 - 16:17:58 Diyet yapmadan nasıl zayıflarım? Nasıl kilo veririm? Diyetsiz göbek eritmek mümkün mü? Çok fazla denedim ama diyet yapamıyorum. Açlığa çok fazla dayanamıyorum genelde o yüzden diyeti bozuyorum sürekli.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: