Sağlık 29 Aralık 2020 - 09:10:51

Doğum Sonrası İnceltici Korse Kullanımı

Doğum Sonrası İnceltici Korse Kullanımı

Doğum sonrası korse kullanımı, gebelik sırasında alınan kiloların verilmesine destek olur ve aynı zamanda göbek bölgesindeki fazlalıkların giderilmesine etki eder.

Doğum Sonrası Korse Ne Zaman Kullanılmalı?

Şüphesiz ki annelik bir kadın için oldukça özel bir duygudur. Kadınlar hamile olduklarında vücutlarında meydana gelen birtakım hormonal değişimler nedeniyle normale göre daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissedebilmektedir. Fakat bu durum kilo alımını beraberinde getirmektedir. Bunun yanında bebeğin anne karnında her geçen gün büyümesi de kilo alımına etki etmektedir. Doğum sonrasında ise karın bölgesinde düzelme hemen gerçekleşmediği için hem fazlalık hem de sarkma problemleri meydana gelebilmektedir. Bu tarz durumların üstesinden gelmek için ise doğum sonrası korse kullanımı önerilmektedir.

Doğumdan sonra korse kullanmak için belli bir süre beklenmesi gerekmektedir. Özellikle sezaryen doğum sonrasında ameliyat izinin iyileşmesi gerçekleşene kadar korse kullanılmaması gerekir. Normal doğum yapan kadınların vücudu daha kısa sürede toparlama sağlamaktadır. Fakat yine de yaklaşık olarak 2 ayın dolması ve doktor onayının alınması gerekmektedir. Bu şekilde hem karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak mümkün olur hem de sarkma problemleri tamamen ortadan kalkar.

Doğumdan Sonra İncelmek İçin Ne Yapmalı?

Gebelik sonrasın da vücut oldukça esnek bir haldedir. Bu nedenle kilo verme kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Fakat kadınların doğumdan sonra vücutlarının belli ölçüde toparlanmasına destek olmaları gerekmektedir. Çünkü gebelik süreci vücut için bir değişimdir. Doğrumdan sonra vücudun eski haline dönmesi için biraz zaman gerekmektedir. Ameliyat iziniz iyileştikten sonra ve günlük ihtiyaçlarını eskisi gibi karşılayabildiğiniz zaman korse kullanımına başlayabilirsiniz.

Doğumdan sonra incelmek için çok fazla sıkı olmayan korseler kullanılmalıdır. Göbek bölgesindeki sarkmaların ve fazlalıkların toparlanması için korse ile birlikte bazı egzersizlerin uygulanması gerekmektedir. Aynı zamanda tüketilen yiyeceklere de dikkat edilmelidir. Eğer ki emziren bir anneyseniz sütün kesilmemesi için düzenli beslenmeye devam etmelisiniz. Hem sütü arttıran hem de vücutta çok fazla kilo yapmayan yiyecekleri de tüketerek kısa süre içerisinde eski halinize dönüş yapabilirsiniz.

Doğum Sonrası Korse Bedeni Kaç Olmalı?

Korse seçerken beden ölçüsünü o andaki vücut ölçünüze göre belirlemelisiniz. Doğumdan önce S beden giyerken doğumdan sonra almış olduğunuz kilolara istinaden M beden giyiyor olabilirsiniz. Korse giyerken bedeninizin M bedenine yakın olmasına özen göstermelisiniz. Aksi bir durumda korse vücuda dar olabilir ve çok fazla sıkabilir. Doğumdan sonra takılan korseler aşırı sıkı olduğunda ameliyat yerine zarar verebilir. Bu nedenle o süreçteki beden ölçünüze uygun olarak korse seçiniz.

Doğum Sonrası Korse Kullananlar ve Yorumları

Günümüzde pek çok kadın doğum sonrası inceltici korse kullanımı sayesinde gebelik kilolarına veda etmektedir. Özellikle sarkma gibi problemlerin engellenmesi için korse kullanımı yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Sizler de doğum sonrası kilolarına veda etmek ve göbek bölgenizin incelmesini istiyorsanız bu korse modellerini tercih edebilirsiniz.

  • doğum sonrası korse ne zaman kullanılmalı
  • doğumdan sonra incelmek
  • doğum sonrası korse bedeni
  • doğumdan sonra takılan korseler
  • doğum sonrası inceltici korse kullanımı
  • doğum sonrası korse kullananlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
El Terlemesi Neden Olur? Nasıl Geçer? Çözümü Nedir?