Erik kilo yapar mı? Erik yemek zayıflatır mı?
Zayıflama

Erik Kilo Yapar mı? Erik Yemek Zayıflatır mı?

18 Temmuz 2018 - 05:57:21

Yaz mevsiminin en çok sevilen meyvelerinden birisi olan erik, bu dönemde kişilerin kilo alma korkuları olsa da düzenli olarak tüketilmektedir.

aronya çayı

Erik Kilo Aldırır mı? Kilo Yapar mı?

Günümüzde tüketilen besinlerin bazıları normal düzeyde kalori değerlerine sahipken bazıları çok üst düzeyde kalorili besinlerdir. Bu besinleri çok fazla kullanmak kişilerin günlük kalori dengesini bozacağından dikkatli olmak ve kalori hesabını iyi bir şekilde tutarak beslenmek esastır. Bu aşamada erik de yaz aylarının en sevilen meyvelerinden birisi olurken kişilerin kontrolsüz bir şekilde eriği tüketmesi sebebiyle kilo alma durumları meydana gelebilir. Ancak çok yüksek bir kalori değeri olmadığından erik yiyerek kilo almak çok kolay olmaz. 100 gram eriğin kalori değeri 47 olduğundan kalori dengesini bozacak seviyede erik tüketmek de oldukça zor olacaktır.

Erik Yemek Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Erik tüketiminin zayıflama üzerindeki olumlu etkileri incelendiğinde birçok farklı etmen ile karşılaşmak mümkün olur. Bu etmenlerin ilk sırasında kişilerin metabolizma hızlarını arttırışı gelmektedir. İnsanların metabolizma hızlarına etki eden erik, vücutta yer alan iç organların çok daha iyi bir şekilde çalışmasını ve bu şekilde kişilerin daha fazla kalori yakmasını sağlar. Özellikle sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunduğundan alınan besinlerin en iyi şekilde sindirilmesinde ve bunun sonrasında vücuttan atılmasında etkili olmaktadır. Bu sayede de kişiler düzenli olarak erik kullanarak diyet dönemlerinin daha başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirler.

Erik Yemenin Faydaları Nelerdir?

Eriğin zayıflamanın yanı sıra farklı faydalarında da bahsedilebilir. İlk etapta bir meyve türü olduğundan insanlar içerisinde yer alan vitamin ve mineral değerlerine dikkat edebilirler. İçerisinde C vitaminin yer alıyor oluşu, yaz aylarında ortaya çıkan hastalıklara karşı insanların bağışıklık sistemlerinin çok daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında eriğin içerisinde yer alan K vitamini ve magnezyum da insanlarda kemik sağlığının gelişmesinde ve kısa sürede kemiklerin daha güçlü hale gelmesinde etkili olmaktadır. Kansızlık ya da diğer adıyla anemi rahatsızlıklarını yaşayan kişilerde bu sorunların ortaya kalkması adına çok önemli etkiler göstermektedir.

Erik Yemenin Zararları Nelerdir?

Her meyvenin ve sebzenin olduğu gibi eriğin de insana vücudu için fazla tüketim durumunda zararları bulunmaktadır. Bu zararların ilk sırasında ishal problemi gelir. Çok fazla erik tüketimi sonrasında kişilerde ishal problemleri yaşanırken bu durum kişilerin iş hayatlarını ve sosyal hayatlarını ciddi biçimde etkilemektedir. Buna ek olarak çok fazla erik tüketimi yapıldığı takdirde insanların böbrekleri de zorlanacak ve burada küçük de olsa hastalıklar ortaya çıkabilecektir. Son olarak çok yüksek miktarda erik tüketen kişilere konulmuş bir tümör teşhisi varsa bu durumda da süreç olumsuz bir şekilde etkilenebilmektedir. Tüm bu etmenleri bir araya getiren kişiler, düzenli bir biçimde erik tüketirlerse eriğin en olumlu yanlarını vücutlarında görmeye başlayabilirler.

aronya çayı

Yorumlar
Fadime Çelen 18 Temmuz 2018 - 06:07:21 Erik kilo aldırır mı? Kilo yapar mı? Eriği çok severek tüketiyorum. Özellikler yazın her gün mutlaka yerim. Şimdi kilo vermek için diyet yapacağım. Erik yemem diyetimi bozar mı? günde ne kadar yemek gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum:
aronya çayı