Yaşam

İşe Yarayan Evde Cilt Beyazlatma Yöntemleri

03 Eylül 2020 - 20:49:01
İşe yarayan evde cilt beyazlatma yöntemleri

Günümüzde birçok kişi hafif ten renginin olmasını ve cildin lekelerden ve lekelerden arındırılması için cilt beyazlatma yöntemleri uygulamaktadır.

Cilt Neden Siyahlaşır? Neden Lekelenir?

Cilt rengimiz çeşitli nedenlerle zamanla değişime uğrayabilir. Bunlar çevresel faktörler, güneş ışığına yüksek maruz kalma, kimyasal nedenler, cilt kuruluğu, yoğun stres, dengesiz beslenme ve aşırı kozmetik ürünleri içerir.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? Cilt Nasıl Beyazlar?

Cildi beyazlatmak için önerilen birçok krem ve losyon kullanıcılara satışa sunuluyor. Ancak bu kozmetik ürünlerinde bol miktarda kimyasal madde var. Bu maddeler doğal olarak cilt tahrişine, kızarıklığa ve yanmaya neden olabilir. Dahası, bu ürünler özel ürünler olduğundan çok yüksek fiyatlara sahiptirler ve orta sınıf insanlar bütçelerini ciddiye alabilirler. Elbette bu ürünleri almayı tercih ederiz ancak bu ürünlerin en iyi seçim olduğunu söyleyemeyiz. Cilt beyazlatmak istiyorsanız, çok daha ucuz, daha doğal ve çok daha etkili yöntemlerle yapabilirsiniz. Sizler için, doğal yöntemlerle uygulayabileceğiniz cilt beyazlatma tekniklerinizi listeledik.

Yoğurt Cildi Beyazlatır mı?

Yoğurt, cilt için yararlı bir maddedir. Çünkü cildi besleyen polimer içerir. Aynı şekilde, laktik asit beyazlatma etkisine sahiptir. Böylece cildi beyazlatmak için yoğurt kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey cildinizde çok ince bir tabaka halinde basit ve doğal bir yoğurt yapmaktır. Bir süre bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Ancak elbette cildinizin tonusu hemen değişmez. Bu işlemi her gün tekrarlamanız ve birkaç hafta boyunca hemen değiştirmeniz gerekir. Maskeyi biraz daha etkili ve daha zengin yapmak istiyorsanız, içine biraz bal ekleyebilir ve kullanabilirsiniz. Bu sayede, yüzünüzü doğrudan uyguladıktan sonra bir süre bekleyip daha sonra ılık suyla yıkamalısınız. Bu işlemin her gün düzenli olarak tekrarlanması gerekir. Aynı zamanda, maskura bazı limon suyu ve yulaf unu eklenmesi, maskeye besleyici ve nemlendirici bir nitelik kazandıracaktır.

Portakal ile Cilt Beyazlatma Yöntemi

Cilt bakımı ve cilt beyazlaması için en çok tercih edilen bileşenlerden biri portakal ya da C vitamini'dir. Portakalda yüzü beyazlatmaya yardımcı olan birçok önemli madde vardır. Aynı zamanda, portakal düzenli olarak tüketildiğinde, cilt yumuşar ve ciddi bir fayda sağlar. Ancak cildinizi beyazlatmak istiyorsanız, bunun için bazı yöntemler uygulamanız gerekir. Her şeyden önce, taze portakal suyuna biraz zerdeçal toz ekleyin ve iyi bir karışım elde etmek için onları iyice karıştırın. Bu yüzü iyice kullanmanız gerekiyor. Aynı şekilde kollarınızı ve bacaklarınızı da uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi gece tutmanız gerekir, çünkü bütün gece yüzünüz kalacaktır. Sabahları yüzünüzü bol miktarda ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu işlemin her gün düzenli olarak tekrarlanması gerekir. Uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem, portakal kabuğu rendelemektir. Tıraşlanmış kabuklara taze yoğurt ekledikten sonra, bu iki hamurdan bir tane yapıştırabilirsiniz. Bundan sonra, bu karışımı deriye alın ve 15-20 dakika bekleyin. Sonra cildinizi bol miktarda su ile yıkayabilirsiniz. Bu, cildinizdeki noktaları ve parçaları kaldırmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, bu yöntem haftada bir veya iki kez uygulanmamalıdır.

Limon Cildi Beyazlatır mı?

Limonun asitli içeriği var. Bu asidik içerik de cilt beyazlatma konusunda yardımcı olur. Aynı zamanda limon içeriğinde bol miktarda C vitamini içerir. Bu limonun cilde yeni hücrelerin oluşumuna katkıda bulunabileceği anlamına gelir. Aynı şekilde, limonun cildin daha canlı ve parlak görünmesine katkıda bulunan antioksidan bir özelliği vardır. Limon ile cildinizi beyazlatmak için iyice sıkabilirsiniz, daha sonra bu limon suyuna pamuklu çubuk uygulayın ve cilde uygulayın. Aynı şekilde limon sıkmak yerine limonun kendisini doğrudan cildinizin belirli alanlarına sürerek uygulayabilirsiniz.

Limon Cilde Zarar Verir mi?

Limonla cilt beyazlatmak için limon suyunu çok iyi absorbe etmelidir. Bu şekilde limon suyunu bir saat boyunca cildinizde tutmalısınız. Bu işlemi tam olarak yerine getirmek için her gün uygulamak faydalıdır. Bu yöntem basittir, ancak etkili bir yöntemdir. Bu yöntemle cildinizi beyazlatırken aynı zamanda cildinizdeki lekelerin oluşumunu önleyebilirsiniz. Fakat bu prosedürü uygulamadan önce cildinizde açık yaralar olmamaya özen gösterin. Bunu yaparsanız ve bu prosedürü izlerseniz, yara daha fazla genişleyebilir ve yüzünüz çok fazla yanabilir. Bu cildinize fayda sağlamaz.

Yorumlar
Cemre Önel Doğal cilt beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi istiyorum. Yüzümde kırmızılıklar var bu şekilde gider mi acaba?cevapla
Tuğçe Baydar Cilt beyazlatma sabunu ve kremi nedir? Hangilerini kullanmak gerekir? Pirinç kürü cildin beyazlamasına yardımcı olur mu? Etki yapar mı? Cildin beyazlaması için maske tarifi var mı? Hem beyazlamasını hem de pürüzsüz olmasını istiyorum. Ne yapmalıyım?cevapla
Mina yılmaz Pirinçi kaynar suyun içine bırakın bir gece kalsın sonra süzün suyun masaj yaparak uygulaya bilirsiniz ben yapıyorum iyi geliyor pürüzsüz yapıyor
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: