Tüy dökücü kremler nasıl kullanılır?
Yaşam

Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır?

03 Eylül 2017 - 15:34:49

İstenmeyen tüyler için uygulanan pratik ve geçici çözümlerden biri de tüy dökücü kremlerdir.

Tüy Dökücü Kremler Nedir? Nasıl Olur?

Uygulama esnasında ağrıya ya da ağrıya neden olmaz. İçerdiği kimyasal bileşenler tüylerden ciddi derecede ayrılmıştır. Kılın kökten kopması, kalıcı etkiye neden olmaz. Kimyasalların sadece ölü cilt ile temasa girmesi, sağlığa zarar vermesini engeller. Kol, bacak, genital bölge, sırt ve göğüs bölgelerinde kullanım için uygundur. İstenmeyen tüyler için geliştirilen tüy dökücü kremler, eczane ve bakkal gibi kısa vadeli bir etkiye sahip satış noktalarından elde edilir.

Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır?

Epilasyon kremlerinin kullanımı kolaydır ve hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Yaklaşık 3 gün etkisi sürer. Dönemin sonunda, kıl büyümekte ve hızla büyümektedir. Maliyet, kullanılan ürünün markasına bağlıdır. Kremi uygulandığı alanın temizlenmesi, ıslak veya kuru olmasını sağlamak için gereklidir, bu da olumlu bir sonuçtur. Spatula yardımıyla krem bölgeye uygulanır. Kremin yaklaşık 8 dakika etkilenmesi beklenir ve alan, zamanın sonunda spatula ile temizlenir. Kıl köklerinin protein yapısını etkileyerek hızla dökmesine izin veren tüy kremleri, kullanımdan sonra su ile vücudun her tarafından tamamen arındırılır. Duş esnasında kullanırsanız temizlemeyi kolaylaştırırsınız. Kremin bir fırça yardımı ile uygulandığı alan hafifçe kazınır ve temizlenir.

Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Tüy dökücü kremlerin pratik kullanımı, acil durumlarda uygulanacak bir yöntem olmasını sağlar. Vücutta birçok bölge için kullanılmaktadır. Sağlık için kaliteli bir epilasyon kremi olması önemlidir. Hassas bölgelerde kullanımdan kaçınılmalıdır ve deriye yakın bölgelerde kullanılmamalıdır.

Tüy Dökücü Krem Etkileri Nelerdir?

Dermatolojik kremler saç folliküllerinin protein yapısına etki ederek dökülmesine neden olur. Bu kremler ve spreyler genellikle duş sırasında kullanılır ve saçlar vücuttan su ile birlikte temizlenir.
Bazı toz kremleri sıyırma fırçaları ile birlikte gelir. Bu fırçayı kullanarak kıl ve tüyleri cildinizden hafifçe çıkarabilirsiniz. Epilasyon kremleri hassas ciltlerde kızarıklığa neden olabilir. Epilasyon kremlerinin etkileri 3 güne kadar sürebilir. 3 günün sonunda tüyler bıçak ağızları gibi uzatılmaya başlayacak.

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları Nelerdir?

Cilt yüzeyindeki aşırı cilt kremleri alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Kullanım yönergeleri uyarınca uygulama, yan etkilerin oluşmasını önler. Deri tahrişi olan insanlar, doktor kontrolünde bir epilasyon kremi kullanmalıdırlar. Kaşıntı, kızarıklık ve kanama gibi yan etkilerde tekrar kullanılmamalıdır bir üründür. Zararları şu şekildedir:

  • Krem uzun süre ciltte tutulmamalıdır.
  • Hassas bölgelerde uygulanan epilasyon kremlerinde bilinen markaların tercih edilmesine dikkat edilmelidir.
  • Ciddi cilt problemleri yaşayan kişiler, doktora danışmadan bir krem püskürtücü kullanmamalıdır.
  • Etkiler 3 güne kadar sürer ve 3 gün sonra tüyler hızla büyür.
  • Dermatolog kremi pratik çözümlerle kadın tüylerine son verebilir.
Tüy Dökücü Kremle Tüyler Kaç Günde Çıkar?

Hızla yaşayan ve üç güne tek bir güne sığması gereken kadınların epilasyon sorunu daha büyük bir sorun haline geliyor. Lazer epilasyon gibi kalıcı tekniklerle istenmeyen tüy sorununa bir çözüm bulmak için pratik yollar uygulayabilirler. İş yoğunluğu, çok sayıda çocuk, küçük çocuklar, sabit yolculuk gibi faktörler, kadınların tüy sorununa vakit ayırmasına engel olur. Tüy dökücü kremleri bu kadar hızlı yaşayan insanların ilgisini çekiyor ve tüylerini pratik bir çözümle bitirebiliyorlar. Bununla birlikte, yararın iki veya üç gün ile sınırlı olabileceği unutulmamalıdır.

Yorumlar
Esra Alp 28 Ağustos 2017 - 17:04:21 Tyü dökücü kremler ne kadra etkili? Kaç gün sonra tüyler çıkmaya başlar?cevapla
Zuhal Ekinci 20 Haziran 2018 - 16:56:17 Tüy dökücü krem fiyatlar ne kadar? En iyisi hangisi? Kılları azaltır mı? yüzde kullanılır mı acaba? Kaç yaşından itibaren kullanılması doğru olur? Kesin işe yarar mı? Genital bölge için uygun değil diyorlar ama sorun olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: