Evde diş beyazlatma nasıl yapılır? Diş beyazlatma yolları
Yaşam

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Diş Beyazlatma Yolları

22 Kasım 2017 - 00:32:19

Evde diş beyazlatma yolları genel olarak doğal tariflerle sağlanan uygulamalardır. Bu yöntemler dişlerin daha beyaz ce bakımlı olmasını sağlar.

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri Nelerdir?

Dişlerin sağlıklı ve beyaz olması için çeşitli yöntemler denenmektedir. Özellikle çay ve kahveyi sık tüketen kişilerde diş sararması daha fazla olmaktadır. Evde Diş beyazlatma için birçok tekniğin olması bazı durumlarda diş minesine zarar vermesine sebep olabilmektedir. Sıcak ve soğuğa duyarlı dişlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de dişlerin normal beyazlığının olmamasıdır.

Doğal Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  • Dişlerin sağlığı için ağız içerisinde oluşan bakterilerin temizlenmesi gerekmektedir. Dişlere zarar veren bakteriler bir süre sonra dişlerde sararmalara sebep olmaktadır. Bu yüzden dişlere farklı uygulamalar yapılarak dişleri beyazlatma teknikleri uygulanır. Evde diş beyazlatma sağlanabilmektedir. Diş minesine zarar vermeden yapılacak olan bu yöntemler dişlerin uzun süre sağlıklı olmasına da yardımcı olacaktır. Diş beyazlatma yolları arasında en sık tercih edilen yöntem karbonat ile dişlerin fırçalanmasıdır. Özellikle günde iki kez fırçalanan dişlerin karbonat yardımı ile beyazlatılması diş sararmalarına da engel olmaktadır.
  • Karbonat doğal diş beyazlatma yolları arasında sıkça tercih edilmesinin nedeni ise diş minesine zarar vermemesi ve hassasiyet oluşturmamasından kaynaklanmaktadır. Tercih edilen diş macunun da diş yapısına uygun olması gerekmektedir. Bazı dişlerde çürüme çok çabuk olmaktadır. Bu durum dişlerin hızlı şekilde sararmasına da neden olabilir.

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Adaçayı ve tarçın ağız içerisinde bakterilerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Adaçayı içerisinde bulunan antioksidan dişlerde sararmaya da engel olur. Tarçın ise diş aralarında meydana gelen tortuları ortadan kaldırır. Çilek dişleri beyazlatma teknikleri için en uygun gıdalar arasında yer alır. Doğal yöntem ile dişlerinde beyazlık isteyenler için çilek ile dişler ovulabilir. Düzenli olarak yapılan bu işlem kısa sürede dişlerde parlaklık sağlayacaktır. İçeriğindeki vitamin ve mineraller de diş yapısının güçlenmesinde etkili olmaktadır. Evde kendi yöntemleriniz ile hazırlayabileceğiniz dişleri beyazlatma karışımları dişlerde sararmayı ve lekelenmeyi ortadan kaldıracaktır.

Diş Macunu Dişleri Beyazlatır mı?

Dişlerin daha parlak ve beyaz görünmesi için tercih edilen diş beyazlatma yolları tek başına uygulandığında uzun zaman alabilir. Bu yüzden dişleri beyazlatma işleminde kullanılan diş macunu da önem taşımaktadır. Diş macunlarının içerisinde ağız içi bakterilerinin ortadan kalkmasına yardımcı olan bileşen bulunur. Çürük önleyici ve diş parlaklığını sağlayan diş macunlarının tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Ayrıca çok fazla sigara, çay ve kahve tüketen kişilerde dişlerde lekelenmeler meydana gelir. Diş diplerinde oluşan tortuların düzenli olarak temizlenmesi diş sağlığının da korunmasına yardımcı olur. Dişlerin daha sağlıklı ve parlak olması için evde diş beyazlatma yolları oldukça yardımcı olacaktır. Bunun yanı sora düzenli diş kontrollerinin doktor tarafından yapılmasına özen gösterilmelidir. İlerleyen yaşlarda diş sorunu ile karşılaşmamak için erken yaşlarda diş bakımının önemi üzerinde durularak diş sağlığının korunması gerekir. Sağlıklı dişler için diş bakımının aksatılmaması gerekmektedir.

Yorumlar
Aşkın Temur 22 Kasım 2017 - 00:42:19 Evde diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Formülleri nelerdir? Ne sigara içiyorum ne de çayı kahveyi aşırı derecede içiyorum ama dişlerim beyaz değil sarımsı duruyor. Bunu engellemek için dişlerimin beyaz olması için ne yapmalıyım?cevapla
Gizem Şahin 25 Eylül 2018 - 15:02:43 Evde doğal diş beyazlatma yöntemlerinden bazılarını denedim ve gerçekten işe yarar sonuçlar almak mümkün oluyor. Hatta bazen ara ara yine yapıyorum. Çok sık yaparsam belki dişlerim zarar görür diye düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: