Evde kalıcı dudak dolgunlaştırma
Yaşam

Evde Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma

18 Ağustos 2018 - 03:16:20

Evde kalıcı dudak dolgunlaştırabilmek için uygulanan egzersizler veya kullanılan bitkisel çözümlerdir.

Evde Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Kadınların çoğu dudaklarının kalın olmasını ve güzel görünmesini ister. Bazı kadınların dudakları doğuştan kalınken bazılarının ince olabilmektedir. İnce dudağı kalın hale getirmek için son yıllarda birbirinden farklı uygulamalar kullanılmaktadır. Kişi estetik yaptırmadan evde hazırlanan doğal tekniklerle bu duruma çözüm bulabilir. Herhangi bir malzeme olmaksızın eller ile gün içinde egzersiz yaparak dudaklar büyük hale getirilebilir. Öpücük tekniği olarak bilinen uygulama dudakların üst ve alt kısımdan hafif bir biçimde sıkıştırılması ve öpücük atar gibi büzülmesidir. Gün içinde on defa bu hareket yapılabilir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Kapak İşe Yarar mı?

Dudakların dolgun hale gelmesi için aparat yardımıyla uygulanır. Bahsi geçen aparatın bulunması veya fiyatı tahmin edildiği gibi pahalı değildir. Boyut olarak küçük olan bu alet dudakların aparatın içine sıkıştırılması ile işe yarar. Kısa bir zamanda dudakların dolgun olmasını sağlayan aparat evde kullanılabilir. Dudaklar kalın olduğunda sürülen ruj kendini daha güzel göstermektedir. Aparat makyaj yapmadan önce kullanılabilir.

Diğer Dudak Dolgunlaştırıcı Yöntemler Nelerdir?

Dudakları dolgunlaştırmaya yarayan rujlar vardır. Bu işlevi göre bazı ruj ve kremler tam anlamı ile dudakları kalınlaştırmamaktadır. Fakat dudakları daha şişkin bir görüntüye sokar. Bu uygulama kalıcı bir yöntem olmadığı için gün içinde basitçe uygulanabilir. Krem ve rujların yan etkisi ya da riski yoktur. Kişi kendi eksik hissettiğinde veya dudaklarını şişkin hale getirmek istediğinde bu uygulamayı tercih edebilir. Kozmetik mağazalarında satışa sunulmaktadır.

Dudak Dolgunlaştıran Makyaj Nasıl Yapılır?

Dudakların daha kalın görünmesini sağlayan geçiçi uygulamalardan biri makyajdır. Makyaj profesyonel bir biçimde yapılarak dudaklar olduğundan daha gösterişli ve kalın gösterilebilir. Makyaj dışında diş fırçasıyla dudaklar şişirilebilir. Çoğu kişinin bilmediği diş fırçası uygulaması dudakların rengini canlandırır ve dudakların biraz daha kalın gösterir. Diş fırçasının kılların çok fazla sert olmaması tavsiye edilir. Sert fırça dudakları tahriş edebileceği ortada sertlikte bir fırça tercih edilmelidir. Fırçayla dudaklar hafif ve yavaş bir biçin bir ila iki dakika kadar fırçalandıktan sonra meydana gelen değişim görülebilir.

Dudak Dolgunlaştıran Yağlar Nelerdir?

Nane yağını dudakları kalınlaştırma etkisi bulunur. Yağın dudaklara yayılması önerilir. Yağ sürüldüğü zaman yanma olabilir fakat yağı uygulanmasından sonra dudakların şiştiğini görmek mümkün hale gelir. Nane yağı gibi etkile olan tarçın yağı ilk olarak dudaklara sürülmeli ve sonrasında dudakların üzerine parmaklarla masaj yapılmalıdır. Tarçın yağı sürülmesi ile beraber hissizliğe neden olabilir. Kişinin bu noktada kaygılanmasına gerek yoktur. Evde dudak dolgunlaştırma yöntemi olarak tavsiye edilen tarçın yağının bitkisel olanlarını aktarlardan bulmak mümkündür. Dudaklar bu yağ ile güveli bir şekilde kalın hale getirilebilmektedir.

Yorumlar
Figen Çetin 18 Ağustos 2018 - 03:26:20 Evde dudak dolgunlaştırıcı ruj yapımı nasıl olur? Dudaklarımın biraz dolgun olmasını istiyorum. Onun için ne yapmam gerekiyor? Bazı doğal yöntemlerle dudakları büyütmek mümkün mü? Kalıcı olmaz sanırım ama olsun.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: