Zayıflama

Evde Yapılan Zayıflama Kürleri Nelerdir?

03 Nisan 2021 - 08:50:07
Evde Yapılan Zayıflama Kürleri Nelerdir?

Evde yapılan zayıflama kürleri; göbek ve bel çevresinde incelme sağlamak için uygulanan, şişmanlığın giderilmesi, fazla kiloların eritilmesi için etkili olan karışımlardır.

Evde Yapılan Zayıflama Kürleri ve Tarifleri

Metabolizmanın hızlanmasına destek olan ve yağ yakımının gerçekleşmesine destek olan aşırı kilo verdiren kürler, vücudun forma girmesini sağlamaktadır. Evde kendi imkanlarınızla zayıflamak, ödem atmayı sağlamak için aşağıda vereceğimiz kürlerden yararlanabilirsiniz. Bunlar şu şekildedir:

Lahana Kürü: Pek çok kişi tarafından denenmiş ve etkili zayıflama sağlamış olan lahana kürü için gerekli olan malzemeler 4-5 tane lahana yaprağı ve 3 su bardağı içme suyudur. Bu kürü elde etmek için lahana yapraklarını suyun içerisinde yaklaşık olarak 7 dakika haşlayınız. Yemeklerden 1 saat önce ya da 2 saat sonra içebilirsiniz. 5 gün düzenli uyguladıktan sonra 3 gün ara verilmesi gerekmektedir. 3 kez bu şekilde uyguladıktan sonra 10 gün ara verilmesi gereklidir. 10 gün aradan sonra kürü tekrar uygulayabilirsiniz.

Soğan Suyu Kürü: Yağ yakıcı kürler arasında en etkili olanlardan biri soğan suyu kürüdür. Bu kürü hazırlamak için 2 orta boy soğan, yarım litre içme suyu ve sirke gereklidir. Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayan soğan y kürü için yarım litre suyun içerisine 2 orta boy soğanı atınız. Daha sonra üzerine 5 mm sirke ekleyiniz. Orta ateşte 5-10 dakika kaynatınız. Sonrasında soğumaya bırakınız. Sabah aç karnına ve yemeklerden önce içiniz. Dilerseniz soğanı da tüketebilir. Bu gün 15 gün uygulanmalıdır.

Sodalı Yeşil Çay Kürü: Hem kilo vermeyi hem de toksin atılmasını sağlayan bu doğal kür için gerekli olan malzemeler 2 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 şişe maden suyu, yarım limon suyu, 2,5 bardak içme suyu gereklidir. Öncelikle suyu kaynatınız. Daha sonra içerisinde yeşil çayı ekleyip 10 dakika demlenmesini bekleyiniz. Ardından içerisine soda ve limon ekleyiniz. 15 gün boyunca aç karnına yemeklerden önce tüketiniz.

Yoğurt Kürü: Kilo vermeyi hızlandıran ödem atıcı yağ yakıcı kürler içinde yer alan bu doğal karışım için 1 kase yoğurt, 1 tatlı kaşığı pul biber ve yarım limon suyu gereklidir. Bu malzemelerin her birini karıştırıp yatmadan önce tüketiniz. Metabolizmayı hızlandıran bu kürü mide probleminiz varsa biber yerine tarçın ile uygulayınız. 20 gün düzenli uygulandığı zaman kilo vermeye etki etmektedir.

Zayıflayan yağ yakan kürler evinizde kolayca yapabileceğiniz şekildedir. Bunlarla birlikte dengeli ve sağlıklı beslenir ve hafif egzersiz yaparsanız kısa süre içerisinde zayıflama sağlayabilirsiniz.

Hızlı Zayıflama Kürleri

Hızlı Zayıflatan Kürler Nelerdir?

En hızlı zayıflama tarifi olarak pek çok kür bulunmaktadır. Doğal bir şekilde yağ yakmak ve ödem atmak için doğal karışımlardan yararlanmanız etkili kilo vermeyi sağlayacaktır. Bu kürlerden biri tarçın ve su karışımıdır. Sabah aç karnına ve yatmadan öne tüketilen bu kür, metabolizmanın hızlanmasını ve kilo veriminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bir başka kür olarak süt, yeşil çay, zerdeçal ve limon karışımından bahsedebiliriz. Bağışıklığı güçlendiren bu kür aynı zamanda metabolizma hızlandırıcı etkisi sayesinde yağ yakımına destek olmaktadır. Her sabah düzenli olarak tüketilirse 1 hafta içerisinde etkili kilo vermeyi sağlayacaktır.

Göbek, Basen ve Kalça Eritme Kürleri

Kadınların pek çok basen ve göbek yağlanması görülmektedir. Hem kalça hem basen hem de göbek eritmek için maydanoz kürü uygulayabilirsiniz. C vitamini bakımından zengin olan bu maydanoz yağ yakımını desteklemektedir. Denenmiş basen eritme kürü ola bu karışımı hazırlamak için 10 dal maydanoz, kabuğu ile birlikte yarım limon ve 1 su bardağı oda sıcaklığında su gereklidir. Bu malzemelerin her birini mutfak robotuna koyunuz ve çekiniz. Her sabah aç karnına yudum yudum içiniz. 1 hafta uygulayıp 1 hafta ara veriniz.

Göbek ve basen eritme kürleri arasında aynı zamanda kimyon çayını belirtebiliriz. 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı miktarında kimyon atınız. 1 taşım kaynatıp ocaktan alınız. Ilımasını bekleyip, sonrasında çayı süzünüz. Bu çay iştahı dengelerken aynı zamanda yağ yakımına da yardımcı olur. Basen, kalça ve göbek eritmek için bu çayı tüketebilirsiniz.

Zayıflama Kürü ile Zayıflayanların Yorumları

Bilindiği üzere sadece yağ yakan kürler tüketmek zayıflamak için yeterli değildir. Kilo verdiren kürleri aynı zamanda dengeli beslenme ve egzersiz hareketleri ile desteklemeniz gerekmektedir. Zayıflama kürleri ile kilo verenlere ve yorumlarına baktığımızda çoğunun bu şekilde etkili zayıflama sağladığını görmekteyiz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: