Funda çayı zayıflatırmı? Nasıl demlenir? Aç mı tok mu içilir? Faydaları ve zararları
Zayıflama

Funda Çayı Zayıflatırmı? Nasıl Demlenir? Aç Mı Tok Mu İçilir? Faydaları ve Zararları

15 Kasım 2017 - 15:19:16

Funda çayı, funda bitkisinin yapraklarından elde edilen özellikle zayıflamak için sıkça kullanılan bitki çayıdır. Bitki çaylarının zayıflama etkileri olması onların çok daha fazla tüketilmesini sağlamaktadır.

Funda Çayı Nedir? Nasıl Olur?

Birçok kişinin süpürge otu olarak bildiği funda bitkisi ülkemizde de birçok farklı bölgede yetişmektedir. Hem yazın hem de kışın yeşil kalma özelliğine sahip olması bitkinin mevsim şartlarına karşı son derece dayanıklı olduğunu gösterir. Ülkemizde de ağırlıklı olarak karasal iklim olduğundan bu şartlara uygun bir bitki olarak görülebilir. Mor renkte bir çiçeğe sahip olan bu bitki genel olarak çayırlarda kendi başına yetişir. Funda bitkisinin yapraklarının kullanılması ile hazırlanan bitki çayıdır. Funda çayı zayıflama konusunda oldukça etkilidir.

Funda Çayı Ne İşe Yarar?

Birçok kişi fazla kilolarından kurtulurken destek olması amacıyla funda çayı kullanabilir. Bu bitki çayı kilo kaybına tek başına sebep olamazken destek ürünü olarak kullanılmaktadır. Bazı bitki çayları yağ yakımını hızlandırırken bazıları metabolizma hızı üzerinde etkili olmaktadır. Son dönemde bu etkileri vücudunda bitki çayı ile görmek isteyen kişiler nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır gibi sorular uzmanlara yöneltmektedir. Bunun sebebi de birçok kaynakta zayıflama üzerinde olumlu etkiler gösterdiğinin belirtilmesidir.

Funda Çayı Nasıl Demlenir?

Bu çayı hazır olarak poşet çay şeklinde üreten firmalar bulunur. Bu sebeple de nasıl demlenir sorusunun yanıtını bu şekilde alabilen kişiler hazır olarak aldıkları poşet çayları 3-4 dakika sıcak suda bekleterek çayı tüketebilirler. Bu işlemde de doğal ürünler kullanıldığından faydaların görülmesinde bir sorun yaşanmayacaktır. Bunun yanı sıra yaprakları hazır olarak aktarlardan alınabilir. Genel olarak fiyat açısından son derece uygun düzeydedir. Yapraklarından birkaç adet alınarak kaynar suya bırakılabilir. Bu şekilde 5-10 dakika arasında değişen sürelerde beklenir ve bu şekilde çay hazır hale gelmiş olur.

Funda Çayının Faydaları Nelerdir?

Faydaları oldukça fazladır. Asıl olarak herkes zayıflama üzerindeki etkilerini merak etmektedir. Bu aşamada kişilerin yağ yakmasını hızlandırıcı bir etkisinin olduğu doğrudur. Ancak bu aşamada tek başına yağları yakamaz. Ancak bu çayı kullanarak kişiler, yağlarının yakıma hazır olmasını sağlamaktadır. Bunun sonrasında kişiler sporlarını düzenli olarak yaparak bölgesel yağlarından kurtulmayı başarabilir. Funda çayının faydaları arasında gösterilebilecek diğer etmenler ise böbrek taşı ve kumunu önlemedeki etkisi olabilir. Bu etki sayesinde kişilerin büyük acılar ya da devamlı ağrılar çekmesi önlenmektedir. Birçok kişi için bu faydası vazgeçilmez olmasını sağlamaktadır.

Funda Çayının Zararları Nelerdir?

İnsanlar funda çayının faydaları çok çekici olduğundan miktar olarak fazla kullanmaya başlayabilirler. Bu durumda kusma ve mide bulantısı gibi problemler ortaya çıkacaktır. Bu aşamada gün içerisinde iki defa kullanılması oldukça uygundur. Ana öğünlerden yarım saat öncesinde kullanmak en doğru seçimdir. Aç şekilde kullanılan bu bitki çayı yağların yakımında maksimum katkıyı bu şekilde vermektedir.

Yorumlar
Belkıs Çınar 15 Kasım 2017 - 15:29:16 Funda çayı zayıflama konusunda etkili oluyor mu? Denemek istiyorum ama nasıl kullanılır, ne zaman içilir, nasıl demlenir bilmiyorum. Kullananlar ve zayıflayanlar var mı? Herhangi bir yan etkisi ya da zararı olur mu?cevapla
Bircan Keleş 18 Eylül 2018 - 14:51:11 Funda çayını zayıflamak için kullanmak istiyorum. Aç mı tok mu kullanmam gerekiyor bilgi verirseniz iyi olur. Bide bu çayı gebelik döneminde kullanmak zararlı olur mu? Hamile kalabilirim çünkü farkında olmadan içersem sorun olur mu acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: