Saça kaynak nasıl yapılır? Fiyatı ne kadar?
Yaşam

Saça Kaynak Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

13 Ekim 2017 - 20:30:27

Saçların daha uzun ve hacimli durması için uygulanan saça kaynak işlemi son zamanlarda birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Saça Kaynak Nedir, Ne Demek?

Bayanların kuafördeki seçimleri görünüşlerini tamamen değiştiren durumların oluşmasını sağlamaktadır. Bu aşamada saçlarının çok kısa olmasını ya da daha uzun bir modelin tercih edilmesi mevcut görünümlerinin tamamen değişmesine sebep olacaktır. Geçmiş dönemlerde bayanlar yalnızca saçlarını yüksek miktarda kestirerek görünüşlerinde keskin kararlar verirken günümüzde saç kaynağı işlemi ile bir anda uzun saçlara da sahip olabiliyorlar. Bazı işletmelerde daha öncesinde uzun saça sahip olan ancak sonrasında bu saçlarını kestiren kişilerin saçları farklı bir kişiye kaynak yapılmaktadır. Ancak bu doğal saçları bulmak son dönemde oldukça zor ve pahalı olduğundan yapay saça kaynak yapılması çok daha olağan durumlardan birisidir.

Saça Kaynak Nasıl Yapılır?

Saça kaynak yapılmadan önce bayanların dikkat etmesi gereken birkaç adet durum bulunmaktadır. İlk olarak bayanların kesinlikle işlerinde uzman olan kişilere gitmesi gerekir. Bu kişiler saç üzerinde çeşitli testler yaparak saçın bu işleme uygun olup olmadığını kontrol etmektedir. Bazı kişilerin saçları genel yapı itibariyle çok ince tellidir ve güçlü değildir. Bu durumda saça kaynak yapılması mümkün olmamaktadır. Buna ek olarak saçlarını çok sık boyatan bayanların da saçlarının yapısı değiştiğinden bu işlem sırasında çok sayıda kopma ya da kırılma meydana gelebilir. Bu sebeple de bayanların saçlarının iyi bir şekilde incelenmesi sonrasında bu işleme uyup uymadığına karar verilmesi gerekmektedir. Saçların kaynak işlemi için uygun olduğu anlaşıldıktan sonra bu işlemin gerçekleştirilmesi için ilk adımlar atılmaya başlamaktadır.

Saça Kaynak Nasıl Yapılır? Nasıl Takılır?

Kaynak yapılacak olan saçların, saç köküne 0,7 ile 1 cm. arasında değişen mesafeden kaynaklanması gerekmektedir. Saç uzadığında bu kaynak noktası da saç derisinden uzaklaşacağı için bu noktanın iyi bir şekilde kontrol edilmesi çok önemli olmaktadır. Eğer bu kaynak noktalarına dikkat edilmezse bu noktalar saçınızın orta kısmına kadar inecektir. Böyle bir durumda da çok kötü bir görüntü ortaya çıkabildiğinden bu durum gelmeden kaynağın sökülmesi gerekir. Genel olarak saç kaynağı yapan bayanların 6 ile 8 ay sonrasına kadar bu kaynakları çıkartmaları ya da değiştirmeleri gerekmektedir.

Saça Kaynak Yapmanın Fiyatları Ne Kadar?

Bu işlemler yapılırken farklı seçenekler kişilere sunulmaktadır. İlk olarak kullanılacak olan saçın türü belirlenir. Bu aşamada boncuk saç kaynağı, keratin saç kaynağı, İtalyan saç kaynağı ve keratin plus saç kaynağı gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerde kullanılan saç tamamen değişirken uygulama da farklılık gösterebilir. Bu durum kişilerin ödeyecekleri ücretlere de direkt olarak yansımaktadır. Genel olarak bu işlemler 500 TL ile 1500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Saçın doğal saç olarak istenmesi bu ücretin çok daha fazla artmasına sebep olabilir. Buna ek olarak bayanların kendi saçlarına her seçenek uymadığından mecbur olarak tek bir seçeneğe ve fiyata bağlı kalmak durumunda da kalınabilir.

Yorumlar
Bediha Ay 05 Ekim 2017 - 17:33:15 Saçıma kaynak yaptırmak istiyorum. Boya yaptırırken yandı o yüzden kestirdim kısacık oldu. Fiyatlar neye göre değişiyor? cevapla
Irmak Tarhan 29 Ağustos 2018 - 16:16:03 Saçlarım boyadan dolayı çok zarar görmüştü o yüzden kısa kestirdim. Ama şimdi tekrar uzamasını istiyorum fakat bu zaman alıyor. Saçlarıma kaynak taktırsam herhangi bir zararı olur mu acaba? Fiyatı neye göre belirleniyor? cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: