Yaşam 07 Aralık 2021 - 11:20:43

Saça Kaynak Nasıl Yapılır? Zararlı mı? Saç Döker mi? Fiyatı Ne Kadar?

Saça Kaynak Nasıl Yapılır? Zararlı mı? Saç Döker mi? Fiyatı Ne Kadar?

Saça kaynak yaptırmak; kısa olan saçların daha uzun olmasını, seyrek saçların ise daha hacimli gözükmesini sağlayan bir işlemdir.

Saça Kaynak Yaptırmak Nedir, Ne Demek?

Kısa saçların daha uzun görünmesine yardımcı olan aynı zamanda gür ve dolgun gözükmesine destek olan saça kaynak yaptırmak; hem uzun saçlara hem de kısa saçlara yapılabilen bir uygulamadır. Saç modelinin değişmesini sağlayan mikro kaynaklar, son zamanlarda pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Geçmiş zamanlarda saçlar kısa kestirildikten sonra uzaması için uzun süre beklenmesi gerekmekteydi. Saça kaynak yaptırarak günümüzde kısa saçların uzun gözükmesi sağlanabilir. Kısa saça uygulanarak da saçın daha gür olması sağlanabilir. Hem gerçek hem de yapay saçlardan yapılabilmektedir. Ancak bu doğal saçları bulmak son dönemde oldukça zor ve pahalı olduğundan yapay saç ile kaynak yapılması çok daha olağan durumlardan birisidir.

Saça Kaynak Nasıl Yapılır? Nasıl Takılır?

Kaynak yapılacak olan saçların, saç köküne 0,7 ile 1 cm. arasında değişen mesafeden kaynaklanması gerekmektedir. Saç uzadığında bu kaynak noktası da saç derisinden uzaklaşacağı için bu noktanın iyi bir şekilde kontrol edilmesi çok önemli olmaktadır. Eğer bu kaynak noktalarına dikkat edilmezse; noktalar saçınızın orta kısmına kadar iner. Böyle bir durumda da çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Genel olarak saç kaynağı yaptıran kişilerin 6 ile 8 ay sonrasına kadar bu kaynakları çıkartmaları ya da değiştirmeleri gerekmektedir.

Saça kaynak taktırmak farklı şekillerde tercih edilebilir. Halka kaynak, keratin kaynak, mikro kaynak, silikon kaynak ve tres kaynak gibi farklı çeşitler bulunmaktadır. en son ve en yeni olan model mikro kaynaktır. Kullanımı diğer yöntemlere kolay ve daha sağlıklıdır.

Saça Kaynak Yaptırmak Saç Döker mi?

Saça kaynak yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç adet durum bulunmaktadır. İlk olarak bu konuda kesinlikle işlerinde uzman olan kişilere başvurmak gerekir. Bu kişiler saç üzerinde çeşitli testler yaparak saçın bu işleme uygun olup olmadığını kontrol etmektedir. Bazı kişilerin saçları genel yapı itibariyle çok ince tellidir ve güçlü değildir. Bu durumda saça kaynak yapılması mümkün olmamaktadır.

Doğru şekilde uygulanmayan saça kaynak taktırma işlemi saçın zarar görmesine ve dökülmesine neden olabilir.

Saçlarını çok sık boyatan kadınların saçlarının yapısı değişmektedir. Daha kırılgan hale gelen saçlar bu işlem sırasında çok sayıda kopma ya da kırılma ile karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple de kadıların saçlarının iyi bir şekilde incelenmesi sonrasında bu işleme uyup uymadığına karar verilmesi gerekmektedir. Saçların kaynak işlemi için uygun olduğu anlaşıldıktan sonra bu işlemin gerçekleştirilmesi için ilk adımlar atılmaya başlamaktadır.

Saça Kaynak Taktırmak Zararlı mı?

Bu işlemi uygulamadan önce işinde uzman bir kuaföre başvurmanız gerekir. Saç yapısına uygun yöntem en iyi uzman kişiler tarafından belirlenmektedir. Saç kaynağı yaptırırken saçın rengi, yapısı ve kalınlığı oldukça önemlidir.

Saçınızın zarar görmesini istemiyorsanız öncelikle saçınızın boyalı ve yıpranmış olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer saçlarınız zayıfsa yaptırmamalısınız. Yapılacaksa çok yoğun olmamalı ve belli bir miktarda, düzende olması gerekir. Kullanılan kaynak saçın kaliteli olması da oldukça önemlidir.

Kaynak yaptırmanın saça zararlarında kullanılan malzemeler de oldukça önemlidir. Kaynak sırasında kullanılan bazı silikonlar, saça doğrudan zarar vermektedir. Bu malzemeler saç derisine de zarar verebilir. Mikro kaynak zararlarına baktığımızda başlarda hassasiyet yaratabilir. Boncuk kaynak ve halka malzemeleri uygulanırken özellikle kullanılan malzemelere dikkat edilmesi gerekir.

Saça Kaynak Yaptırmak Ne Kadar? Fiyatları Nedir?

Bu işlemler yapılırken farklı seçenekler kişilere sunulmaktadır. İlk olarak kullanılacak olan saçın türü belirlenir. Bu aşamada boncuk saç kaynağı, keratin saç kaynağı, İtalyan saç kaynağı ve keratin plus saç kaynağı gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerde kullanılan saç tamamen değişirken uygulama da farklılık gösterebilir.

Uygulanacak işleme göre saça kaynak fiyatları değişkenlik göstermektedir. Eğer doğal saç istenirse belirlenen fiyatta artış gözlemlenir. Buna ek olarak her saç için her yöntem uygun olmadığından tek bir işleme ve fiyata bağlı kalmak da söz konusu olabilir.

  • saça kaynak
  • saça kaynak nasıl yapılır
  • saça kaynak fiyat
  • saça kaynak taktırmak
Yorumlar
Bediha Ay Saçıma kaynak yaptırmak istiyorum. Boya yaptırırken yandı o yüzden kestirdim kısacık oldu. Fiyatlar neye göre değişiyor? cevapla
Irmak Tarhan Saçlarım boyadan dolayı çok zarar görmüştü o yüzden kısa kestirdim. Ama şimdi tekrar uzamasını istiyorum fakat bu zaman alıyor. Saçlarıma kaynak taktırsam herhangi bir zararı olur mu acaba? Fiyatı neye göre belirleniyor? cevapla
Billur Şenol Saça kaynak yaptıranların yorumlarına baktığımda memnun kalmayan da var kalan da. sanırım bu durum biraz yapana bağlı. her kuaföründe iyi yapabileceğini sanmıyorum. işi bilene yaptırmak gerek bence. cevapla
yorum yaz
Atopik Cilt Nedir? Nasıl Olur? Atopik Cilt İçin Sabun, Krem ve Nemlendirici