Yaşam

Saç Cilası Nedir? Nasıl Yapılır? Saça Zarar Verirmi?

13 Ekim 2017 - 16:29:20
Saç cilası nedir? Nasıl yapılır? Saça zarar verirmi?

Saç cilası ton farklılıklarını kapatmak için geliştirilmiş bir yöntemdir ve son dönemlerde oldukça tercih edilmektedir. Günümüzde pek çok kadın saçlarını boyattıktan sonra bu yöntemi kullanmak zorunda kalmaktadır.

Saç Cilası Nedir? Ne İşe Yarar?

Teknolojinin gelişimi her yönden bayanların yardımcısı olurken artık çok daha güzel gözükmeleri için de onlara imkanlar sunuyor. Bu aşamada güzelliğin en önemli etmenlerinden birisi olarak görülen saçlara istenilen şekiller verilebilirken renk olarak da istenilen renk uygulanabiliyor. Ancak bu aşamada bazen işlemlerden istenen verim alınmazken saç üzerinde ton farklılıkları meydana gelebiliyor. Buna ek olarak çok fazla kısa saçlar da ortaya çıkabilirken bu durumlar için önlem amaçlı yöntemler bulunuyor. Saç cilası renk farklılıklarının giderilmesi için gerekli bir işlemdir.

Saça Cila Neden Yapılır?

Bayanlarda saça cila uygulanması gerektirebilecek çok sayıda durum yer alabilir. İlk olarak saçın renginin ve şeklinin kuaförde yapılan çeşitli uygulamalar ile değiştirilmesi bu işleme ihtiyacın ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Genel olarak istenmeyen bir durum olduğunda kullanılıyor olsa da saçın yıpranması durumunda da tercih edilebilmektedir. Buna ek olarak saçta boyama işlemi yapıldıktan sonra ton farklılıklarının bulunması bu saç işlemine ihtiyacın olduğunu gösteren etmenlerden birisidir.

Saça Cila Atmanı Faydaları Nelerdir?

Boyama işlemleri sonrasında saçın mat ve donuk bir renge bürünmesi de bayanların bu işlemi uygulamasını gerektiren durumlar arasında gösterilebilmektedir. Her zaman bayanlar saçlarının parlak ve çekici olmasını istediğinden bu işleme ihtiyaç duyulmaktadır. Buna ek olarak birkaç yıkamadan sonra saçın renginde değişimler meydana gelirse de bu uygulama gerçekleştirilmektedir. Genel olarak boyanın kalitesi ya da uygulanış tarzı sebebiyle ortaya çıkan bu olumsuz durumda saç cilası durumu kurtaran seçeneklerden birisi olacaktır. Röfle işleminin uygulanmasının ardından saçın belirli bölümlerinde çok çiğ bir sarı renk ya da yeşil rengin oluşması da saç cilasının gereklilikleri arasında yer almaktadır. Birçok kuaförde iki farklı renk saça uygulanıyorsa bu durumda da saça cila direkt olarak yapılarak saç bakımı uygulanmış olmaktadır.

Saç Cilası İşlemi Nasıl Yapılır?

Bayanlar bu uygulamayı yaparken üç farklı seçenek arasından seçimlerini yaparlar. İlk olarak bu işlemi kuaförde uygulatabilen bayanlar isterlerse saç cilasını alarak kendileri evde de uygulayabilirler. Son seçenek olarak cilanın üretimi evde yapıldıktan sonra uygulama işlemine geçilebilmektedir. Saç cilası uygulamayı düşünen bayanlar bunu mağazadan aldıktan sonra içerisinde ılık su katarak bunun incelmesini sağlayacaktır. Sonrasında su katılan cilayı, saçın yalnızca açık renkli kısımlarına uygulamaları gerekmektedir. Bu uygulama genel olarak röfle işlemi görmüş saçlarda oldukça zor olacaktır. Bu işlemi uygulayan bayanlar saçlarının çok fazla zarar görmesinden endişelenmektedir. Ancak bu işlem genel olarak saçın bakımı için kullanılan ve yüksek oranda zarar vermeyen bir işlem olarak görülmektedir. Bu sebeple de rahatlıkla bayanlar gerekli durumlarda bu işlemi uygulayabilirler.

Yorumlar
Öykü Kasap 05 Ekim 2017 - 17:14:24 En son geçen sene saçımı boyttığımda biyer istediğim gibi olmadığı için cila attırmıştım. Sonra gerçekten de istediğim rengi elde etmiştim.cevapla
Gamze Gökmen 29 Ağustos 2018 - 16:03:17 Boya yaptırdıktan sonra cila attırmak gerekiyor mu? İlk defa saçlarımı boyatıcam ve istediğim renk olmazsa diye biraz endişeleniyorum. Cila attırmak saça zarar veriyor mu? Saça nasıl faydaları var onu merak ediyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: