Gündüz çayı nedir? Fiyatı, içeriği, kullanımı, faydaları ve zararları
Sağlık

Gündüz Çayı Nedir? Fiyatı, İçeriği, Kullanımı, Faydaları ve Zararları

15 Kasım 2017 - 18:09:21

Gündüz çayı, fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı zayıflamak için oldukça etkili olan bir bitki çayıdır.

Gündüz Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücuttaki fazla kiloları vermek ve sağlıklı bir şekilde yaşamak için birbirinden farklı diyet programları uygulanıyor. Bu diyet programlarına ek olarak ise çeşitli bitkisel içerikli çaylardan yararlanılıyor. Piyasada yer alan ve son zamanlarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bitkisel çaylardan birisi de gündüz çayıdır. Bu çayın birçok kişi tarafından yaygın olarak kullanılmasındaki en önemli etken ise zayıflamaya yardımcı oluyor olmasıdır. En önemli faydası ise vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı kolay atılmasını sağlamasıdır. Düzenli olarak kullanılması sonrasında vücuttaki zararlı toksin maddeler daha hızlı bir şekilde vücuttan dışarı atılır ve böylece daha kolay ve hızlı bir şekilde kilo verilebilir.

Gündüz Çayının İçeriği Nedir?

Gündüz çayı oldukça zengin içeriğe sahip bir ürün olma özelliği ile dikkat çekiyor. Bu özel çay kendi içerisinde sabah ve akşam olmak üzere iki farklı şekilde piyasada bulunuyor. Sabah çayı içerisinde zencefil, ısırgan otu, gotu kola, limon ve rezene gibi birbirinden şifalı bitkiler yer alıyor. Akşam çayı içerisinde ise kedi otu kökü, çemen otu, sinameki çayı ve karnıyarık otu gibi bitkiler bulunuyor.

Gündüz Çayı Nasıl Kullanılır?

Piyasada rahatlıkla bulunabilen bu çayın kullanımı da son derece basittir. Kaynamış bir kupa su içerisine bir paket attıktan sonra 5 dakika kadar demlenmesini bekleyebilir ve sonrasında afiyetle tüketebilirsiniz. Bu arada gerek sabah, gerekse akşam çayının yemeklerden bir saat kadar önce alınması gerektiğini de belirtelim. Böylece vücuttaki metabolizmanın hızı arttırılmış olarak daha kolay zararlı toksinlerin dışarı atılması sağlanabilir. Gündüz çayının fiyatı ise ortalama olarak 39 TL civarındadır. Aylık paket fiyatının dışında birkaç ay kullanabilecek şekilde satın almak isteyenler ise daha uygun fiyatlarla satın alabiliyor.

Gündüz Çayının Faydaları Nelerdir?

Bu çayın da diğer bitkisel çaylarda olduğu gibi birçok faydası bulunuyor. Bu faydalar arasında ön plana çıkan en önemli faydası ise toksin maddelerin atılmasını kolaylaştırmasıdır. Çünkü gündüz çayı içerisindeki bitkisel maddeler sayesinde metabolizma hızı arttırılarak toksin maddeler daha kolay bir şekilde farklı yollarda dışarı atılmış olur. Bilindiği gibi toksin maddelerin atılması ise kilo vermeyi hızlandırır. Ayrıca çeşitli mide problemlerinin giderilmesinde de bu çayın önemli etkileri bulunuyor. Bunun yanında ödem attırıcı özelliğinin olması ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor olması da bu çayın faydaları arasındadır.

Gündüz Çayının Zararları Nelerdir?

Bu doğal çayın bilinen herhangi bir yan etkisi olmadığı için kullanımı ile ilgili bir sorun bulunmuyor ancak yine de önerilen miktarların dışına çıkmamak ve uygun miktarlarda kullanmak gerekiyor. Ayrıca hamile olanların ve kronik bir rahatsızlığı olan kişilerin de gündüz çayı kullanmadan önce doktorlarına danışmalarında fayda bulunuyor.

Yorumlar
Binnaz Demet 15 Kasım 2017 - 18:19:21 Gündüz çayı günde kaç kere kullanılır? Nasıl demlenir? Denemek istiyorum ama zararları olur mu diye düşünüyorum. Kullananlar var mı herhangi bir şikayeti olan ya da yan etki gören var mı? İçeriğindekiler faydalı mı?cevapla
Beyaz Alataş 18 Eylül 2018 - 14:57:48 Zayıflamak için birçok bitki çayı denedim ama gündüz çayını daha ilk defa duydum. Yorumlarını okudum sonra sipariş verdim. Gerçekten nasıl etkileri olacak çok merak ediyorum. Eğer kilo vermeme yardımcı olursa kullanmaya devam edeceğim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: