Yaşam 12 Haziran 2021 - 17:19:44

Geçici Saç Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır? Yapımı ve Önerileri

Geçici Saç Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır? Yapımı ve Önerileri

Saç boyama işlemi oldukça zaman alan yöntemlerden biridir. İstenilen tonda saçlara sahip olmak için çeşitli işlemler yapılır. Profesyonel saç boyama işlemlerinde saçların yıpranmasından ve zarar görmesinden dolayı geçici saç boyaları bir sonraki saç yıkamasına kadar saçların istenilen renkte olmasını sağlar.

Geçici Saç Boyası Nedir? Nasıl Olur?

Son yıllarda moda olan rengarenk saçlar geçici saç boyası sayesinde daha kolay bir uygulama ile yapılabilmektedir. Saçların boyanmasından sonra eğer saç renginin değiştirilmesi isteniyor ise uygulanan işlemler saçlarda yıpranmaya ve güçsüzlüğe neden olabilir. Bu nedenle geçici saç boyası kullanmak istenilen saç rengine kolay ulaşım sağlayacaktır. Krem ya da tebeşir şeklinde bulunan geçici saç boyaları her rengin saça verilmesine yardımcı olmaktadır. Marjinal bir saç rengine sahip olmak için bu tarz geçici saç boyası herkes için oldukça pratik olacaktır. Uygulaması kolay ve bir sonraki saç yıkamasına kadar durabilen bu renkler saçlarda değişiklik yapmak isteyenler için ideal olacaktır.

Geçici Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

  • Saçlara renk verebilmek için kalıcı saç boyalarının yanı sıra son zamanlarda sıkça adından söz ettiren geçici saç boyaları çok pratik yöntemler ile saçın rengi değiştirilebilmektedir. Bu sayede istenen saç rengi birkaç saat içerisinde elde edilmiş olur.
  • Geçici saç boyalarının çeşitlerinden olan saç tebeşiri ve boyalar saça zarar vermeden saçların renklendirilmesine yardımcı olur. İstenilen renkte geçici saç boyası kuru saça uygulanır ve bekletilir. Bunun için wax ya da krem boya şeklinde ürünler uygulanabilmektedir. Saçın belli bir bölümü renklendirilecek ise o bölgeye uygulama yapılır. Daha sonra saça şekil verilir.

Geçici Saç Boyası Yapımı ve Önerileri Nelerdir?

Şekil verilen saçın renk tonu kişinin kendi saç renginden farklıdır. Daha çok tercih edilen renkli saç boyaları yeşil, mavi, kırmızı ve pembe renktedir. Son yıllarda gri saç tonu da çok tercih edildiğinden kalıcı renk istemeyenler için de geçici saç boyaları alternatif olmaktadır. Saç tebeşiri şeklinde olan geçici saç boyaları ise saça iyice yedirildikten sonra saçın renk aldığı görülür. Böylece farklı saç renklerine daha kolay uygulama sağlanabilmektedir. Geçici saç renklerinin saçtan arındırılması için saçları şampuanla yıkamak yeterli olacaktır. Eski saç rengine kavuşan kişi tekrar geçici saç boyası ile işlem yaparak saçlarının rengini değiştirebilir.

Geçici Saç Boyasının Zararları Nelerdir?

Saçların renginin kalıcı olarak değiştirilmesi saçlarda kopma, kırılma ve yıpranma yapabilmektedir. Fakat geçici saç boyaları saçın sadece dış yüzeyine renk verdiğinden dolayı herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir. Geçici saç boyası saçlar yıkandıktan sonra renk tamamen saçtan arındırılabilmektedir. Bu nedenle saçta herhangi bir yıpranma meydana gelmez. Bu sayede istenen saç rengi saçlara renk ve hareket katmak için uygulanabilmektedir. Özel günlerde de rahatlıkla uygulanabilen bu sa. Boyaları saçın genel yapısına zarar vermemektedir.

  • geçici saç boyası
  • geçici saç boyası nedir
  • geçici saç boyaları
  • geçici saç boyasının zararları
Yorumlar
Kader Evci Geçici saç boyası nerede satılır? Nasıl çıkar? Ne zaman çıkar? Saçlarım sarı ve uçlarına hafif pembe yapmak istiyorum. Kendiliğinden mi akıyor yoksa istediğimiz zaman çıkartabiliyor muyuz? Deneyenler var mı acaba? cevapla
yorum yaz
Viagra Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?