En az birkaç yaş gençleştiren maske tarifi
Yaşam

En Az Birkaç Yaş Gençleştiren Maske Tarifi

03 Ekim 2017 - 07:13:43

Cildin dış etkenlerden korunabilmesi için yapılan cilt bakım işlemleri cilt yaşının da geriye atılmasını sağlamaktadır.

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Düzenli olarak haftada bir kez evde yapılan bakım dışında ayrıca profesyonel destek alınarak cilt bakımı yapılması cildin cildin yaşlanmasını geciktirebilmektedir. Özellikle profesyonel yardım ile yapılan cilt bakımı sonrası kişinin cildini destekleyici olarak evde kendi de cilt bakımı yapması daha sağlıklı bir cilde sahip olunmasına yardımcı olur. Bunun için çeşitli maske tarifleri oldukça kurtarıcı ve cildin çabuk yaşlanmasını önleyici olacaktır.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt; beslenme, bakım ve çevresel faktörler nedeniyle çok çabuk yıpranabilmektedir. Kişinin günlük bakımı dışında beslenmesi ve uykusuzluğu bile cilt üzerinde yaşlanma görülmesine sebep olmaktadır. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan ince çizgiler ve güneşten dolayı oluşan lekeler cildin çabuk yaşlanmasına sebep olur. Bu etkiler göz önünde bulundurularak cilde düzenli aralıklar ile bakım yapılır ve günlük olarak da çeşitli bakım ürünleri ile cilt dokusu desteklenir. Cildin korunması için farklı maske tarifleri ciltte oluşabilecek ince çizgilerin açılmasına yardımcı olacaktır. Cilt dokusunu destekleyici maskeler her zaman düzenli olarak haftada bir uygulama ile yapıldığında daha canlı ve sorunsuz bir cilde sahip olunabilir. Cilt bariyeri hassas olduğu için dış etkenlerden çok çabuk etkilenebilir. Bu yüzden yapılan cilt bakımları ve uygulanan maske tarifleri cildin yapısına göre tercih edilmelidir. Cilt yaşlanmalarını geciktirerek daha genç bir cilde sahip olmak için farklı bakım önerileri cilde uygulanabilmektedir.

Cilt Gençleştiren Maya Maskesi Nedir?

Uzun yıllardır tartışılan cilt gençleştirme yöntemleri arasında en sık tercih edilen maya maskesi cildin gerilmesine ve yaşlanmayı geciktirici etkisi olduğu bilinmektedir. Maske tarifleri arasında özellikle 30 yaş üstü kişilerde haftada bir kez uygulanan maya maskesi ince çizgilerde ve hafif lekelerde onarıcı etki sağlamaya yardımcı olmaktadır. Maske sonrası uygulanan nemlendirici ve bakım ürünleri de maskeyi destekleyici olarak tercih edilmelidir. Maya maskesi yapmak için kullanılan maya ılık su ile krem haline getirilir ve temiz cilde uygulanır. 15 dakika sonunda kuruyan maske durulanarak ciltten arındırılır. Ardından nemlendirici ya da kullanılan cilt bakım ürünü cilde iyice yedirilerek masaj şeklinde uygulanır. Maya maskesi yapıldıktan sonra ciltte gerginlik hissi olmaktadır. Bu durum cildin gerilerek ince çizgilerinin giderilmesine yardımcı olur.

Cildi Gençleştiren Doğal Maskeler Nelerdir?

Cildin yenilenmesi ve cildin yaşlanma etkilerini en aza indirmek için uygulanan maske tarifleri cilt dokusunda hızlı bir onarım yapabilmektedir. Düzenli olarak yapılan cilt maskeleri etkileri ilk uygulamada bile etki göstermektedir. Doğal maskeler ciltte daha hızlı etki etme özelliğine sahiptir. Hücre yenileyici olarak tercih edilen maskelerde kişinin cilt alt tabakasında onarım sağlayarak daha canlı bir cilde sahip olunmasına yardımcı olur. Hazırlanan doğal maskeler cilt ihtiyacına göre tercih edilmelidir.

Yorumlar
Kübra Çebi 27 Eylül 2017 - 09:31:13 Gençleştiren maske tarifleri nelerdir? Maya maskesi yapanlar memnun mu sonuçlardan?cevapla
Nil Temur 15 Ağustos 2018 - 10:49:03 Cildin gençleşmesini sağlayan ve birçok ünlünün de kullanmaya başladığı ürün hangisidir? Hangi maske sayesinde gençleşme oluyor? Kırışıklık azaltan ve cildin daha genç durmasını sağlayan cilt bakım maskesi hangisidir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: