Diyet 20 Haziran 2021 - 17:40:41

Hint Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Hint Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Hint diyeti; karbonhidratlar ile proteini ayıran, temelinde esmer pirinç, pek çok sebze ve meyve içeren, sağlıklı kilo vermeye destek olan bir beslenme yöntemidir.

Hint Diyeti Nedir, Ne Demek?

Kilo verme konusunda son zamanlarda sıklıkla uygulanan bir yöntem olan hint diyeti, dengeli bir şekilde beslenme ve sağlıklı zayıflama sağlamaktadır. Bu diyet yöntemi ile aç kalmadan kilo vermek mümkün hale gelmektedir. 3 ana öğünden ve aynı zamanda ara öğünlerden oluşan hint diyeti, sindirim sisteminin daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Gün boyunca 2 litre su ve aynı zamanda şekersiz yeşil çay içilmesini gerektiren bu beslenme programı, aynı zamanda fiziksel aktiviteyi de önermektedir. Bu şekilde yaklaşık 1 hafta içerisinde etkili kilo verimi gerçekleşmektedir.

Fazla kilolar sadece dış görünüşü değil aynı zamanda kişinin sağlığını da etkilemektedir. Dengeli beslenmek ve ideal kiloda kalmak daha sağlıklı olmayı beraberinde getirir. Hipertansiyonu olanlar için uygun olmayan hint diyeti, kişinin iradesini kontrol etmeye dayanmaktadır. Bu diyet içeriğinde B12, A ve D gibi sağlığımız için gerekli olan vitaminler yer almadığı için ve demir, kalsiyum gibi mineraller bulunmadığı için en fazla 15 gün uygulanması gerekmektedir. Hint diyetinin özelliklerine baktığımız zaman bu beslenme programında çok yönlü bir besin kombinasyonunun olduğunu görmekteyiz. Yani makarna, soğan, sebzeli, domatesli omlet ya da kırmızı etle birlikte salata da tüketebilirsiniz. Fakat inek eti hariçtir.

Hint Diyeti Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Bu diyetin temeli pirinçtir. Ayrıca tüketilen yemeklerin içerisinde kakule, köri, tarçın, biber, safran gibi bu kültüre ait baharatlar tüketilmelidir. Bu şekilde vücutta yağ yakımının daha hızlı gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Zayıflamak için oldukça etkili ve sağlıklı bir yöntem olan Hint diyetinde birtakım kültürel yemekler de bulunmaktadır. Bol miktarda zerdeçal içeren aloo gobi yemeği, biber, sarımsak, kimyon, kırmızı biber, zencefil ve cilantro içeren tavuk tandır masala yemeği gibi farklı ve özel tarifler yer almaktadır.

Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan köri, yine bu diyette sıklıkla kullanılmaktadır. Kahvaltıda genel olarak meyve ve süt ya da çay gibi basit yiyecekler yer almaktadır. Bu diyette pilav sıklıkla tüketilirken aynı zamanda salata ya da köri sosuna da yer verilebilmektedir.

Hint Diyeti Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Her insanın kilo verme şekli farklıdır. Bazı insanlar yanlış beslenmeden bazıları yavaş metabolizmadan bazıları az hareket etmekten bazıları ise ilaç kullanımı gibi durumlardan ötürü kilo almaktadır. Kilo vermek için öncelikle neden kilo aldığımızı saptamalıyız. Hint diyeti son zamanlarda pek çok kişinin uyguladığı bir beslenme programıdır. Yaklaşık olarak 1 haftada ortalama 4 kilo verdiren bu diyet, her kişi için farklı bir ortalama meydana getirebilmektedir. Fakat genel olarak zayıflama sağlamaktadır.

Hint Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

İdeal kiloya ulaşmak ve formda bir vücuda kavuşmak için bu diyet yapanlar etkilerinden memnun kalmaktadır. Hint diyeti yorumlarına baktığımızda aç kalmadan pek çok kişinin 1-2 hafta gibi kısa sürede kilo verebildiğini görmekteyiz. 15 günden fazla uygulanmaması gereken bu diyeti ikinci kez uygulamadan önce bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Eğer ki önemli bir sağlık probleminiz varsa da aynı şekilde doktorunuza danışarak diyeti uygulayınız.

  • hint diyeti
  • hint diyeti nedir
  • hint diyeti nasıl yapılır
  • hint diyetinin özellikleri
  • hint diyeti zayıflatır mı
  • hint diyeti yapanlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Yüzdeki Çukurlar Nasıl Geçer?