Hızlı kilo verdiren detoks çayı ve kürü tarifi
Zayıflama

Hızlı Kilo Verdiren Detoks Çayı ve Kürü Tarifi

12 Şubat 2019 - 21:21:05

Hızlı kilo verdiren detoks çayı ve kürü tarifi kilolu insanların zayıflamasına yardımcı olmaktadır.

Detoks Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Detoks kelimesi açıldığında detoksifikasyon kelimesine dönüşür bu kelime vücudun zararlı bileşenlerde arındırılması işlemidir. Ödem sökücü bağırsak temizleyici olarak görev yapmalarının yanı sıra kanı temizleyerek kaliteli yaşam standartlarına dönülmesinde yardımcı olur. Diyetle karşılaştırıldığında detoks yararlı şekilde kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Normal bir bireyin tüketmesi geren vitamin ve minerallerin toplandığı bir menüye detoks denmektedir. Diyetlerde bu durum göz önüne alınmadan kişinin kilo vermesine odaklanılmıştır.

Hızlı Kilo Verdiren Detoks Kürünün Faydaları

Günlük tüketilen gıdalardan alınan zarlı bileşenleri vücuttan atmanıza yardımcı olur. Her gün bilinçsiz olarak tüketilen zararlı yiyeceklerin yanı sıra solunmak zorunda olan kalitesiz hava nedeniyle vücutta biriken zararlı bakterileri temizlemektedir. Organik beslenme alışkanlıkları bu zararlı madde miktarını düşürmektedir. Detoks kürü de tam olarak bunu yaparak vücudun ihtiyacı olan yararlı vitamin ve mineralleri barındırarak zararlı olanların atılmasını sağlamaktadır.

Detoks Çayı Zayıflatır mı?

Detoks vücudunuzda bulunan ödemi ve fazladan oluşmuş yağların sökülmesinde yardımcı olur. Diyetisyenlere göre tek yönlü beslenmekten kaçınılmalı ve karbonhidrat tüketimi sınırlandırılmalıdır. Bununla birlikte yeni alışkanlıklar kazanılmalı sebze ve meyve tüketimi arttırılarak detoks çayları tüketilmelidir. Hızlı kilo verme ihtiyacını karşılayabilmek için aynı zamanda bedeninize uygun pilates, yoga benzeri sporlarla uğraşarak yağ yıkımını hızlandırabilirsiniz. Evde hazırladığınız detoks çaylarında kendinize minik hedefler koyarak adım adım ilerlemelisiniz. Mesela şekeri bırakarak yerine bal ya da doğal tatlandırıcılar kullanabilirsiniz bu sizin daha başarılı bir detoks süreci geçirmenize fayda sağlayacaktır.

Hızlı Kilo Verdiren Detoks Çayı Tarifi

Elma tarçın ve zencefil karışımını önceden kaynatılmış suyun içine atarak soğumasını bekleyin ardından ince kıyılmış maydanozu ilave ederek karıştırın oluşan karışım süzülerek tüketime hazır hale gelmektedir. Bu karışımı haftada iki defa olarak bir ay boyunca uygulayarak altı kiloya kadar incelebilirsiniz. Bir başka tarif ise karanfil ve tarçınlı sudur. Karanfil ve tarçını eklediğiniz şişeye içme suyunu boşaltarak bekleyiniz suyun rengi kırılmaya başladığında kullanım için hazırdır. Süzerek tüketmenizde fayda görülmektedir. Hızlı kilo verdiren detoks sularından bir diğeri elma sireksi kullanılarak elde edilmektedir. Elma sirkesini içine dilimlenmiş elma eklenerek üzerine tarçın ilave edilir. Yapılan karışım bir süre bekletilip süzüldükten sonra kullanıma hazır hale gelmektedir hafta 2 kereden fazla tüketilmemesi tavsiye edilir. Düzenli kullanımda kilo kaybı gözlenmektedir.

Salatalıklı Detoks Suyu Tarifleri

Salatalık iyice yıkanarak blender yardımıyla suyu çıkarılır bu suya nane ekilerek on dakika beklendikten sonra posasıyla ya da süzerek tüketebilirsiniz. Salatalık iyice yıkanıp blender yardımıyla suyu çıkartılır üzerine ince dilimlenmiş elmalar ve nane eklenerek karıştırılır karışımın üzerine yarım limon sıkılarak ilave edilir. Süzerek ya da posasıyla birlikte tüketebilirsiniz. Bu karışımın sindirim kolaylaştırıcı etkisi vardır. Şişkinlik sorunlarını çözer. Hızlı kilo verdiren detoks çayları diyetisyen onayında kullanılmalıdır.

Yorumlar
Şenay Deniz 13 Şubat 2019 - 10:19:41 Vücuttan toksin atmak için detoks suları ve çayları çok faydalı oluyor gerçekten. Ödem ve şişkinlik varsa onda da etkili oluyor. Zayıflamak için ayrıca tüketilen besinlere de dikkat edilmeli ve spor yapmak gerekiyor. Detoks yapmak aslında bu süreci hızlandırıyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: