Yaşam 23 Temmuz 2021 - 17:10:38

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri; tırnak bakımı, doğru törpüleme, ojelerin düzgün bir şekilde çıkarılması ve tırnak etlerinin düzenli kesilmesi ile sağlanan, özellikle kadınlar için ayrı bir önemi olan uygulamalardır.

Hızlı Tırnak Uzatma Taktikleri Nelerdir?

Eller ve tırnaklar bakımlı olduğu zaman sürülen ojeler veya takılan aksesuarlar çok daha iyi durmaktadır. Ellerin daha asimetrik görülmesini sağlayan tırnakların hızlı uzaması için birtakım yöntemler bulunmaktadır. Kısa sürede, kırılmadan uzayan tırnaklar her kadının isteyeceği bir durumdur. Hızlı tırnak uzatma yöntemleri için bazı taktikler verecek olursak;

 • Kullandığınız el kreminin zeytinyağı, badem yağı ya da limon içeriyor olmasına dikkat ediniz. Bu doğal bileşeler tırnakların daha bakımlı olmasını sağlar.
 • Tırnaklarınıza sirke ve tuz sürerek hafif masajlar yapabilirsiniz. Günlük bu masajları yapmak tırnakları hem besler hem de uzatır.
 • Eczanelerde satılan E vitamini kapsüllerini ezip el kreminize katabilirsiniz. E vitamini tırnakların hızlı büyümesi için etkilidir.
 • Evde tırnak uzatmak için limon ve zeytinyağı karışımı ile bakım yapabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızı su ile temasa sokun. Fakat fazla suya değerse incelir ve kırılır.
 • Oje sürmeden önce baz kullanınız. Böylece tırnaklarınız hava alır ve daha hızlı uzar.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz öneriler bir tarafa, en başta dengeli beslenmeye dikkat etmek ve bol su içmek gereklidir. Bu ikili her durum için geçerli olup, dengeli beslenme yapmayan ve su içmeyen bir kişi istediği sonuçlara kavuşamamaktadır. Ne kadar iyi ürün kullanırsa kullansın, sonuç maalesef hüsran olur. Soyulan, kırılan tırnaklardan kurtulamaz.

Tırnakların yapısı, aldığımız besin maddelerine ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç karşılanmazsa, tırnaklar asla sağlıklı olmaz ve uzamazlar. Vücudumuz güçlü ve sağlıklı olursa, tırnaklar da sağlıklı ve güçlü olur. Kozmetik ürünler ve tırnakların sağlıklı uzaması için yapılan diğer uygulamalar, takviye niteliği taşımaktadır. Bu nedenle dengeli beslenilmeli ve bol bol su içilmelidir.

Hızlı Tırnak Uzatma Taktikleri

Tırnakların Kırılmaması İçin Ne Yapılmalı?

Uzadıkça incelen ve sonrasında kırılan tırnak yapısından kurtulmak için öncelikle tırnak uzatmak isteyen kişiler, tırnaklara zarar veren ve tırnakları zorlayan sert hareketlerden uzak durmalıdır. Tırnak ürünlerinin kullanumu konusunda dikkatli olunuz.

Tırnak kırılmasını önlemek için bulaşık yıkarken ya da temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanınız. Su ile temas da tırnakları yumuşatır ve esnek hale getirir. Bu yumuşama da kırılmayı kolaylaştırır. Su ile temas olabildiğince az olmalı, eğer bu durum mümkün değilse ıslanmış olan tırnaklarla sert hareketler yapılmamalıdır. Çünkü tırnaklar o esnada yumuşamış ve kırılmaya müsait bir hale gelmişlerdir.

Dikkat edilmesi gereken bu davranışların yanı sıra tırnaklar için bakım yapmak gereklidir. Eğer sürekli oje sürüyorsanız tırnaklarınız güçsüzleşir ve kırılır. Oje sürmeden önce baz kullanınız ve sürdükten sonra birkaç gün dinlenmesini sağlayınız. Bunun yanı sıra tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi sürekli nemli tutunuz. Tırnaklarınızın yanlarını törpüleyiniz. Boyuna tırnak kırılması gibi durumlar için protein değeri yüksek besinler tüketiniz.

Tırnakların Kırılmaması için Ne Yapılmalı?

Hızlı Tırnak Uzatma Kürü ve Tarifleri

Bu bakım hem günlük şekilde hem de haftalık bakım şeklinde olmalıdır. En genel haliyle tırnak uzatmak isteyen bir kişi; tırnakları zorlayıcı ve tırnaklara sert gelebilecek hareketler yapmamalıdır. Su ile temasın, tırnağı yumuşatacağını bilmeli ve ona göre dikkatli olmalıdır. Ayrıca günlük ve haftalık tırnak bakımlarını yapmalıdır. En hızlı tırnak uzatma tarifleri için şunları belirtebiliriz:

Hindistan cevizi yağı: Yarım çay bardağı hindistan cevizi yağı, 2 yemek kaşığı bal, 4 damla biberiye yağı ile bu kürü hazırlayabilirsiniz. Kase içerisinde malzemeleri karıştırınız. Mikrodalga fırında 20 saniye ısıtınız. Sonra tırnaklarınızı bu karışım içerisinde 15 dakika tutunuz. Bu hızlı tırnak uzatma karışımını haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Limon ile tırnak uzatma: 1 yemek kaşığı limon suyu ve 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile tırnaklarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz. bu karışımı hafifçe ısıtınız ve tırnaklarınızı 15 dakika karışımda bekletiniz. Limon ve zeytinyağı ile tırnak uzatma yöntemi ile tırnaklarınızın bakımlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Diş macunu ile tırnak uzatma: tırnakların hem güçlenmesini hem de hızlı uzamasını sağlar. tırnaklarınıza diş macunu sürüp, 10 dakika beklettikten sonra yıkayınız. bu yöntemi haftada 3-4 defa uygulayabilirsiniz.

Bahsettiğimiz doğal yöntemler sayesinde 1 haftada tırnak uzatma sağlayabilirsiniz. Eğer tırnaklarınız çok geç uzuyor ve biraz uzayıp hemen kırılıyorsa, doğal yöntemler ile bakım sağlayabilirsiniz.

Tırnakların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Tırnak bakımları için en genel hali ile iki tür bakım vardır. Bunlardan ilki günlük bakımdır. Tırnakların uzaması için ne sürülür diye baktığımızda gece uyumadan evvel ele sürülen vazelin olumlu etki sağlar. Tırnaklar ve tırnak etleri için oldukça olumlu etkiler ortaya koyar.

Hızlı tırnak uzatma yolları arasında bir başka yöntem meyve kabuklarıdır. Günlük hayatta meyve kabuklarını her elimize geçirdiğimizde, tırnaklara masaj yapmak da inanılmaz olumlu etki sağlar. Günlük bakımın en vazgeçilmez parçası, el kremidir. Özellikle de eller yıkanıp, kurulandıktan sonra mutlaka uygulanmalıdır. Nem, en yakın dost olmaktadır. Eğer oje sürülecekse de öncesinde tırnak güçlendirici ürünler kullanılmalıdır. Günlük olarak tırnak bakımı bu şekildedir.

Haftalık bakım da ise en önemli şey, manikür yapmaktır. Bu işlem tırnakların düzgün uzamasında oldukça etkilidir. Ayrıca törpü işlemi, tırnakları güçlendirmekte ve tırnakların kırılmasını engellemektedir. Tırnakları besleyen cilalar kullanılmalı, çok hassas tırnaklara sahip olan kişiler asetondan olabildiğince uzak durmalıdır. Aseton, tırnakları kurutur ve tırnakların ayrılıp, soyulmasına neden olur. Bu ayrıntılara dikkat edilerek ve gerekli bakımlar yapılarak, sağlıklı ve bakımlı tırnaklara kavuşmak mümkündür.

 • hızlı tırnak uzatma yöntemleri
 • hızlı tırnak uzatma taktikleri
 • tırnakların hızlı uzaması için
 • tırnakların hızlı büyümesi
 • tırnakların sağlıklı uzaması
 • tırnakların kırılmaması için ne yapmalı
 • tırnakların kırılmasını önlemek için
 • boyuna tırnak kırılması
 • hızlı tırnak uzatma kürü
 • en hızlı tırnak uzatma
Yorumlar
Zübeyde Yazar Tırnak uzatma yöntemleri nelerdir? Benim tırmaklarım çok çabuk kırıldığı için bir türlü uzatamıyorum. Nasıl tırnak kesmem gerekiyor?? cevapla
Zeynep Öncül Tırnak kırılmasını önlemek için ne yapmalıyım? Tırnaklarımın uzamasını istiyorum ama çok güçsüz olduğundan hemen kırılıyor.bunun için bana yardımcı olurmusunuz? cevapla
esma korkmaz Tırnaklarım güçlü ama uzamıyor! hızlı tırnak uzatıcı oje varmış kızlar markasını bilen var mı? cevapla
yorum yaz
Soğuk Algınlığı ve Koronavirüs Farkı Nedir?