Zayıflama 24 Ocak 2021 - 12:25:56

Hızlı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Kilo problemi olan kişilerin çok kısa bir zaman diliminde çok az kalori miktarları ile zayıflama yöntemlerine hızlı zayıflama yöntemi denir.

Hızlı Zayıflama Yöntemleri Nedir?

Kısa bir süre içinde zayıflama ile sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek arasında çeşitli farklar vardır. Şok diyetler ile bir hafta gibi bir sürede dört ila beş kilo verilmektedir. Fakat bu yöntem vücutta bulunan yağlardan tam olarak kurtulmayı sağlamamaktadır. Sadece vücutta kas dokusu ve su kayıplarına yol açmaktadır. Bunun yanı sıra şok diyetler ile zayıflamak kaybedilen kiloların hızlı bir şekilde alınmasına neden olmaktadır. Vücuda zarar vermeden kısa bir zamanda sağlıklı kilo vermenin yolu kişinin besleme tarzını düzenlemesi, besin değerleri yüksek fakat kalorisi düşük gıdalardan tüketmekten geçmektedir.. Ayrıca bu şekilde beslenirken spor ya da egzersiz yapmak kısa zamanda zayıflamayı sağlar.

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmak Gerekir?

İlk olarak yapılması gereken beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekir. Bunun için öncelikle boş kalori niteliğindeki gıdaların kişinin hayatından tamamen çıkması gereklidir. Kalori miktarı yüksek olup besin değerleri az olan besinler zayıflamanın en büyük engelleri arasında yer almaktadır. Zayıflamayı engelleyen ve besin değeri olmayan gıdalardan ilki şekerdir. Kişi vücudun şeker ihtiyacını meyve, sebze gibi doğal gıdalar ile karşılayabilir. Fakat paketlenmiş gıdalarda bulunan şeker oranları kilo vermeyi engellemektedir. Şeker bel bölgesinin yağlanmasına neden olmaktadır. Hızlı kilo vermek isteyen insanlar şekerli içecekler, kek, pasta, paketlemiş gıda ve benzeri ürünleri tamamen yaşamlarından çıkarmaları tavsiye edilmektedir. Şeker ihtiyacı hisseden kişiler bu ürünleri tüketmek yerine muz, armut, üzüm ve elma tüketilebilir.

Kısa Sürede Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kısa zamanda kilo vermek için nişastalı besinler kontrollü bir şekilde tüketilmelidir. Karbonhidrat oranı yüksek olan nişastalı gıdalar arasında patates, pirinç, ekmek, makarna bulunur. Bu tür yiyecekler kilo vermeyi engelleyen etkenler arasında bulunur. Bu tür nişastalı gıdalar yerine kepekli ekmekler, mercimek, baklagiller tüketilebilir.

Kısa Sürede Kilo Vermek İçin Nasıl Beslenmek Gerekiyor?

Kısa sürede kilo vermeyi amaç edinmiş kişiler daha fazla protein ile beslenebilirler. Ekmek, pirinç, makarna, patates gibi karbonhidrat oranı fazla olan gıdalar yerine et, yumurta, balık, süt ürünleri gibi protein değeri yüksek olan besinler tüketilerek kısa zamanda kilo verilebilir. Protein içeren besinler tokluk hissini uzun süreler sağlayarak insanların açlık krizlerine girmelerini önlemektedir. Sürekli yememek kilo almayı engeller. Proteinli gıdalar metabolizmayı hızlandırmakta ve vücutta bulunan yağ depolarının kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. Yağ tüketilmeye devam edilmesi gerekir. Karbonhidrat ortadan kaldırıldığında yağ da ortadan kaldırılırsa halsizlikler meydana gelir. Margarin gibi sağlıksız yağların yerine ceviz yağı, zeytin yağı, balık yağı, keten tohumu yağı, omega yağ gibi sağlıklı yağlar diyet döneminde tercih edilebilir. Yağ ihtiyacının karşılanması ve hızlı zayıflama yöntemi olarak balık, ceviz, badem ya da fındığın tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

  • hızlı zayıflama yöntemi
  • hızlı zayıflama yöntemleri
Yorumlar
Damla Gönültaş Hızlı zayıflamak için ne yapmak lazım? Ne yemeliyiz? Bu konuda öneriler nelerdir? Bir an önce kilo vermem gerekiyor. Aslında çok kilolu değilim ama yaklaşık 8 kilo fazlam var. 1 ay içerisinde hızlıca verebilir miyim? cevapla
Berna Yavuz Hızlı zayıflamak ve kısa sürede kilo verebilmek için hem diyet hem de spor yapmayı düşünüyorum. Hamilelikte çok kilo aldım ve doğumdan sonra veremedim. 1 yıl geçti artık ve zayıflama kararı aldım. Diyetisyen bir liste verdi uyguluyorum aynı zamanda spor da yapmak gerekiyormuş. cevapla
yorum yaz
Antibiyotik Etkisi Gösteren Yiyecekler ve Bitkiler Nelerdir?