Hızlı zayıflatan detoks suyu nasıl yapılır?
Zayıflama

Hızlı Zayıflatan Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

05 Şubat 2018 - 22:39:34

Hızlı zayıflatan detoks suyu; insan sağlığı için çeşitli faydalar sağlayan ve aynı zamanda kilo vermek için kullanılan, kişinin kendi hazırladığı içecektir.

Detoks Suyu Nedir, Ne Demek?

Kış mevsiminde ve soğuk havalarda vücut kendini korumaya almaktadır. Hal böyle olunca metabolizma protein içeriği zengin olan ve yağlı besinlere yönelmektedir. Özellikle kış mevsiminde kilo alımı artar ve hareket etmek azalır. Yaz mevsiminde ise nasıl kilo verilmesi gerektiği üzerine düşünülmektedir. Tam bu aşamada detoks suyu devreye girmektedir. Vücutta biriken toksinleri atmak ve zararlı maddelerden kurtulmak için metabolizmanın hızlanmasını sağlayan süreç ve karışıma detoks suyu denir.

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Metabolizmada birikmiş olan toksin ve zararlı maddelerden arınmak adına detoks yapılır. Bu arınma işlemi için belli bir süreçte sebze ve meyvelerin suları ile hazırlanan ve tüketilen uygulamaya detoks denir. Yıllar içerisinde bu uygulama popüler bir aşamaya gelmiştir. Uzmanlar mevsim geçişlerinde detoks yapmanın sağlıklı olduğunu söylemektedirler. Detoksun yapılışı ise genel olarak maksimum yedi gün olarak devam etmektedir. Fakat sağlığı riske atmamak için genel olarak üç ila beş gün aralığında yapılmaktadır.

Detoks Suyu Tarifleri Nelerdir?

Yağlı besinler tüketmek, düzensiz beslenmek gibi nedenlerden dolayı vücutta biriken toksinler bu su ile atılmaktadır. Bunun yanı sıra bu suyun yağ yakma ve metabolizmayı hızlandırma etkisi bulunmaktadır. Zayıflamak isteyen çoğu kişi evdeki malzemeler ile kolayca hazırlanan bu suyu ödem atmak için de kullanmaktadırlar. Ayrıca bu su tatlı isteğini kesmekte, yağ yakmayı sağlamakta, ödem atmaya yardımcı olmaktadır. Bu özelliklerden farklı olarak detoks yapmak cilde ve saçlara da çok iyi gelmektedir. Yapılan suyun çok soğuk ya da çok sıcak olması yanlış olduğu için oda sıcaklığındaki içecek ısısı normal olmalıdır.

Tatlı İsteği Kesen Detoks Suyu Tarifi

Çok fazla hamur işi tüketmek, aşırı şeker, tuz kullanımı, yağlı yiyecekler yemek ve paketlenmiş gıdalardan fazla tüketmek gibi faktörler kilo almaya yol açar. Bu gıdalardan dolayı vücutta toksinler birikir ve bahsedilen maddeler hazırlanan tarif ile vücuttan atılmaktadır.

Hazırlanışı: Gerekli olan malzemeler; bir tane küçük boy portakal, bir tane çubuk tarçın ve bir litre oda sıcaklığı ısında su. İlk olarak portakal yıkanır ve kabukları ile beraber doğranır. Sürahinin içerisine çubuk tarçın, su ve dilimlenen portakal parçaları atılır ve karıştırılır. Sürahinin kapağı kapatıldıktan sonra beş saat bekleme işlemi tamamlanmalıdır. Kişi bu suyu bir gece önceden hazırlayıp sabahında da tüketebilmektedir. Bu karışım hem tatlı isteğini kesmekte hem de zayıflamaya yardım etmektedir. Suyun içinde malzemeler kalmalı ve gün içinde öğünlerin öncesinde bu su bir bardak tüketilmelidir. Sabah ile gece arasında olan sürede bu karışımı tüketebilirsiniz. Hızlı zayıflatan detoks suyu düzenli olarak tüketildiği taktirde kişinin kısa sürede zayıflaması mümkün bir hale gelmektedir.

Yorumlar
Fatma Sevinç 05 Şubat 2018 - 22:49:34 Hızlı zayıflamak için ne yapmak gerekir? Detoksların oldukça etkili olduğunu belirtiyorlar ben de denemek istiyorum. Hangi detoks kısa sürede zayıflamaya yardımcı olur? Detoksların vücuda zarar olur mu?cevapla
Sevinç Kılıç 08 Kasım 2018 - 11:24:43 Arkadaşlar zayıflamak için detoks suyu ne zaman içilmeli? Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için doğal yollara başvurmayı düşünüyorum. Detoks yapmak vücudum için iyi ve etkili olur diye düşündüm. Bunları hazırlarken içerisine neler koymak gerekir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: