Goji berry zayıflama çayı nedir? Nasıl kullanılır? Kullananlar, faydaları ve zararları
Zayıflama

Goji Berry Zayıflama Çayı Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar, Faydaları ve Zararları

05 Şubat 2018 - 18:49:27

Goji berry zayıflama çayı; fazla kiloları atmak için kullanılan, çeşitli faydaları, özellikleri olan ve diğer ismi ile kurt üzümü meyvesinden hazırlanan çaydır.

Goji Berry Zayıflama Çayı Nedir?

Bütün dünya genelinde tüketilen goji berry zayıflama çayı türü olarak ifade edilmektedir. Bu çayın öteki çaylardan farklı olan özellikleri bulunmaktadır. Bahsedilen özellikleri ile dikkatleri üzerine toplayan çay zaman içerisinde Türkiye'de meşhur bir hale gelmiştir. Çayın bu denli revaçta olma nedenlerine bakıldığı zaman zayıflatma özelliğinden dolayı olduğu anlaşılabilir. Öbür ismi kurt üzümü olan meyve genel itibari ile Himalayalar, Tibet ve Moğolistan'da yetiştiği belirtilmektedir. Kurt üzümü meyvesi Türkiye'ye Çin'den gelmektedir. Çayı yapılan bu meyvenin tadı kiraza benzemektedir. Birçok fayda sağlar ve lezzetlidir. Kilosunun seksen ila yüz lira olduğu söylenir. Zayıflamak amacı ile birçok kişi tarafından tüketilmektedir.

Goji Berry Zayıflamada Nasıl Kullanılır?

Zayıflama amacı ile bu çay tüketilebilir. Çayın hazırlanması için ise kurt üzümü meyvesinin olgunlaşmış ve taze hali gereklidir. Zayıflamak için sıkça tercih edilen çayın öğünlerden önce aç olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu çayı kişi kendisi yapabilir bunun yanı sıra hazır çay paketlerini de kullanabilmektedir.

Goji Berry Zayıflama Çayı Nasıl Hazırlanır? Nasıl Kullanılır?

Gerekli olan malzemeler bir buçuk tatlı kaşığı kadar taze kurt üzümü meyvesi ve bir buçuk su bardağı kaynamış sudur. Kaynamış suyun içerisine goji berry (kurt üzümü) meyvesi ilave edilmektedir. Karışım altı ila yedi dakika kadar bekletilir. Beklenen süreç içinde meyveler şişerek özlerini suyun içine bırakmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra meyveler tüketilebilir kalan su ise çay olarak içilebilir.

Goji Berry Çayının Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?
  • Zayıflamak için kullanılmaktadır. Zayıflamaya etki sağladığı için dünya genelinde bir sürü kişi tarafından tercih edilmektedir.
  • İçerisinde barındırdığı vitaminlerden kaynaklı olarak vücuda enerji vermekte ve direnci arttırmaktadır.
  • C vitamin seviyesi oldukça fazladır. Ayrıca içinde E, B1, B6, B2 vitaminleri vardır.
  • İçeriğinde yirmi bir adet mineral vardır ve var olan minerallerin vücuda faydaları fazladır.
  • İçerisindeki vitamin ve minerallerden dolayı cilt kırışıklıklarını geciktirmektedir.
  • Sakinleştirme özelliği bulunmaktadır. Düzenli ve dengeli bir şekilde tüketildiği sürece sinir sisteminin gevşemesini sağlamaktadır.
  • Antioksidan oranı fazladır ve bu özellikten dolayı vücuttaki ödem kolay bir şekilde atılmaktadır.
  • Hızlı bir şekilde kilo kaybetmeyi sağlamaktadır. Çay sayesinde metabolizmanın hızı artmaktadır. Metabolizma hızının artması ile yağ yakımı gerçekleşmektedir.
Goji Berry Zayıflama Çayının Zararları Nelerdir? Yan Etkisi Var mı?

Goji berry zayıflama çayı ile ilgili herhangi bir yan etki veya zarar meydana geldiği yönünde bir açıklama bulunmamaktadır. Fakat kişinin herhangi bir hastalığı olabilir veya ilaç kullanıyor olabilir. Bu durumlarda bu çayı tüketmemek gerekir. Ayrıca bitkisel alerjisi olan ve mide rahatsızlığı yaşayan insanların bu çayı kullanmamaları gereklidir. Çayı kullanmadan öncesinde uzman doktora danışmak ve onay dahilinde kullanılması gerekmektedir.

Yorumlar
Hatice Yönder 05 Şubat 2018 - 18:59:27 Goji berry üzümü kullananlar var mı? Ben daha önce kullanmıştım Hem meyvesini hem de çayını oldukça etkili sonuçlar almıştım. Sonrasında hamile kalınca bırakmıştım. Şimdi tekrardan almak istiyorum ama nerede bulabilirim?cevapla
Cemile Erol 08 Kasım 2018 - 11:12:28 Zayıflamak için goji berry çayını kullandım ve etkisini gerçekten gördüm. Sabah ve akşam olarak içiyordum. Bu çayı kullanırken aynı zamanda yediklerime de dikkat ettim ve sonuç olarak istediğim kiloya ulaşabildim. Bence bitkisel olduğu için zararı da yok.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: