Sağlık 04 Mayıs 2021 - 02:04:13

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır? Sperm Sayısını Arttırır mı?

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır? Sperm Sayısını Arttırır mı?

İncir zeytinyağı kürü, incir ve zeytinyağı ile kolay bir şekilde hazırlanan ve bazı rahatsızlıklar için kullanılan kür tarifidir.

İncir Sperm Kalitesini Yükseltiyor

Yaşı, kurusu, yaprağı şifa içeren incir çeşitli yöntemler ile tüketilir. Gün içinde tüketilen bazı besinler ve içerisindeki vitaminlerle beraber vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılamaktadır. Vitamin harikası olan kuru incirin cinsel gücü arttırdığı belirtilmektedir. Kabızlığın önüne geçen, zayıflamayı sağlayan incirden reçel, komposto, kür, pasta ve tatlı yapılmaktadır. Sperm yetmezliğinden kaynaklı olarak hamile kalamayan çiftlerin tercih ettiği kür bu anlamda fayda sağlamaktadır. Sadece sperm kalitesi değil aynı zamanda kadınların da cinsel gücünü arttırmaktadır. Hamile kalmakta problem yaşayan kadınlar bu kürü hazırlamaktadır.

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır?

Birbirinden farklı nedenlerden dolayı bebeği olmayan kişiler uzun süreler tedavi görebilir. Tedavi sürecinin yanında kuru incir kürü kullanılmaktadır. Altı ay kullanılması ile kadınların cinsel isteksizliğinin ortadan kalktığı söylenmektedir. Gerekli olan malzemeler var ise hazırlanışı oldukça basittir. Kürü hazırlamak için zeytinyağı ve kuru incir gerekir. Kürün içerisinde kullanılacak olan zeytinyağının doğal olması önemlidir. 1 bardak doğal zeytinyağının ağzı kapalı olan bir cam kavanozun içerisine yerleştirilmesi önerilir. Kavanozun içine her gece 2 tane kuru incir ilave edilmektedir. 1 gece boyunca zeytinyağının içinde bekletilen incirin sabahında aç bir şekilde tüketilmesi tavsiye edilir. Aynı şekilde her gece zeytinyağına 2 adet incir bırakılır. Altı ay kür tüketilebilir. Altı ay düzenli bir şekilde bu kürün tüketilmesinin birçok faydası olduğu belirtilmektedir. Fakat kişi uzman hekime danışmadan kürü asla kullanmamalıdır.

İncirin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Vücudun ihtiyacı olan sıvı miktarı tüketilmezse ve yetersiz oranda besin lifi tüketilirse kabızlık meydana gelmektedir. Kabızlığın asıl sebebi beslenme tarzının yanlış olmasıdır. Sağlıklı bir şekilde tuvalete çıkmak isteyen kişinin besin lif oranı fazla olan meyve ve sebzelerden düzenli bir şekilde tüketmesi gerekir. Günlük su miktarının iki litre olması kabızlık problemi için önem taşır. İncir yüksek miktarda besin lifi barındıran meyvelerden biridir. Kuru incir kabızlığın doğal tedavi edicisidir. Kuru incirin antioksidan oranı zengindir. Antioksidan özelliğinin olması göz sağlığını korumaktadır. Gün içinde tüketilen bir tane incirin vücudun ihtiyaç duyduğu demirin yüzde birini karşıladığı söylenebilir. Demir eksikliği yaşayan bireylerin kuru incir tüketmeleri tavsiye edilir.

Kuru İncir Neye İyi Gelir?

Kilo vermeye yardım eder. Besin lif oranı fazla olduğundan dolayı sindirimi yavaşlatmaktadır. Uzun süreler tokluk hissi veren kuru incir zayıflamayı sağlamaktadır. Kuru incirde yüksek oranda folat, B5, B3, B6 vitamini vardır. Besinler aracılığı ile vücuda alınan yağ, karbonhidrat ve proteinin işlenmesi esnasında B vitaminleri kullanılmaktadır. İncir ve zeytinyağı ile hazırlanan incir zeytinyağı kürü, kuru incir kadar vücut üzerinde olumlu etkiler sağlamaktadır.

  • incir zeytinyağı kürü
  • kuru incir
  • incir ve zeytinyağı
Yorumlar
Naciye İmren İncir zeytinyağı kürünün sperm için faydaları nelerdir? Eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz ve bunun için çok etkili olduğunu duydum. Deneyenler var mı? Herhangi bir yan etkisi var mı acaba biliyor musunuz? cevapla
Erhancan Yaklaşık 20 günden beri deniyorum bakalım inşallah iyi sonuçlar alırız
Allah herkese hayırlı evlat ve evlatlar nasip etsin
yorum yaz
Altın Oran Nedir? Nasıl Hesaplanır? Nerelerde Kullanılır?