İngiliz karbonatı zayıflama tarifi nedir? Kullanımı ve fiyatı
Zayıflama

İngiliz Karbonatı Zayıflama Tarifi Nedir? Kullanımı ve Fiyatı

18 Şubat 2018 - 13:44:39

Sodyum bikarbonat yani diğer ismi ile ingiliz karbonatı anti asit özelliği bulunan ve suda çözünen beyaz renkteki tozdur.

İngiliz Karbonatı Nedir? Ne İşe Yarar?

Suda çözünme özelliği olan ingiliz karbonatı kristal şekline benzemektedir. Bu tozun tadı alkalidir ve sodyum karbonatı andırmaktadır. En belirgin kullanılma nedeni ise tüketilen yiyecekleri alkaliye dönüştürebilmesidir. Kilo kaybetmek isteyen insanların tercihleri arasına girmeyi başarmıştır. Kilo sorunu olan kişiler zayıflamak üzerine çok fazla araştırma yaptığı için kullanıcı yorumlarına göre bu karbonatın zayıflama üzerinde pozitif etkilerinin olduğu ifade edilmektedir.

İngiliz Karbonatı Kullanımı Nasıldır?

Son zamanların gözde ürünlerinden biri haline gelen ingiliz karbonatı birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının çok çeşitli olmasına rağmen genel olarak son günlerde zayıflamak için tercih edilmektedir. Karbonatın herhangi bir tehlikesinden bahsedilmemektedir. Çeşitli ülkelerde bu to,z içme suyuna ilave edilmektedir. Bu karbonatın özellikleri sadece zayıflamaya yardım etmesi değildir. Birbirinden farklı alanlarda kullanılan karbonatın faydaları oldukça fazladır.

İngiliz Karbonatının Kullanım Alanları Nelerdir?

  • En çok kirlenen eşyalardan biri olan halının temizliği için kullanılmaktadır. Özelliği ise halıya yerleşen pis kokuları ortadan kaldırmasıdır. Beyaz toz halıya serpiştirilir ve bir ila iki saat beklendikten sonra elektrik süpürgesi ile halı süpürülmektedir.
  • Banyo veya mutfak fayanslarının temizliğinde kullanılır. Kimyasal ürünlerin yerine bu karbonat tercih edilmektedir. Beyaz toz limon suyu ile karıştırılarak temizlenecek olan bölgeye uygulanmaktadır.
  • Buzdolabına yerleşen kötü kokuları yok etmek için bu karbonat tercih edilmektedir. Bir kabın içine karbonat tozu koyulur ve buzdolabına bırakılır. Dört- beş gün aralığında karıştırılan beyaz toz, kötü kokular için muazzam bir çözümdür. Buzdolabına yerleştirilen karbonatın diğer olumlu etkisi ise meyve ve sebzelerin daha uzun süreler dayanmasını sağlamasıdır.
  • Tıkalı olan lavabolarda kullanılmaktadır. Lavabo açma yeteneğine sahip olan ürün hijyen sağlamaktadır. Karbonat ile sirke karıştırılır ve lavaboya yerleştirilir. Sonrasında ise iki litre kadar kaynar su karışımın üzerine dökülmektedir. Bu işlem sayesinde tıkalı olan lavabo açılır. Ayrıca bu karışımla lavabo ovularak temizliği sağlanabilmektedir.
İngiliz Karbonatı Zayıflama Tarifi Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

İngiliz karbonatı ile hazırlanan zayıflama karışımının yapılışı basittir. Bir litre suya bir çay kaşığı karbonat ilave edilmektedir. Hazırlanan bu karşım iyice çalkalanır. Çalkalama işleminden sonra karışım tüketilebilir. Sabah kahvaltı yapmadan önce yarım litrenin tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Karışımın tüketilmesinden otuz dakika sonra kahvaltı yapılır. Vücuttaki ödemi ve şişkinlikleri atmak için kullanılmaktadır. Kullanıcıların yaptığı geri bildirimler dahilinde karışımı düzenli olarak tüketen kişilerin bir ay içerisinde beş kilo verdiği ifade edilmektedir. Zayıflamaya yardım eden bu karbonat karışımını asla uzman hekime sormadan içmemek gerekir. Hekim onayında tüketilmesi sağlık için önem teşkil eder. Karbonatın fiyatları eczaneler ve satış noktalarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat ürünün orijinaline sahip olmak için mutlaka eczaneden alınması tavsiye edilmektedir

Yorumlar
Birgül Tarhan 18 Şubat 2018 - 13:54:39 İngiliz karbonatı eczanede satılır mı? Nereden bulabilirim? Diyeti nasıl yapılır? Zayıflamak istiyorum bunun için deneyeceğim. Daha önce kullananlar var mı? Midemde reflü var zararı olur mu?cevapla
Hacer Yılmaz 29 Aralık 2018 - 11:59:49 Arkadaşlar ingiliz karbonatı ile zayıflayanların yorumlarını merak ediyorum. Gerçekten etkili oluyor diye duymuştum ama kilo vermek için nasıl kullanmak gerekiyor onun tarifini uygulamak istiyorum. Vermem gereken yaklaşık 5 kilom var.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: