Zayıflama

Akupunktur ile Zayıflama Nedir? Fiyatı Nedir?

18 Şubat 2018 - 17:34:47
Akupunktur ile zayıflama nedir? Fiyatı nedir?

Çeşitli hastalıklar için tasarlanan vücutta bulunan bazı noktalara iğnelerin batırılması ile uygulanan bilimsel tedavi tekniğine akupunktur denir.

Akupunktur Nedir? Ne İşe Yarar?

Zayıflamak için uygulanan akupunktur ilk çıktığı ülke Çin olarak ifade edilir. Çeşitli hastalıkların tedavi sürecinde kullanılan yöntem Çin'den sonra dünyadaki bütün ülkelere hızla yayılmıştır. Dünya Sağlık Örgütünün onayından geçen bu tıbbi yöntem diğer uygulama yöntemlerini çeşitlendirmiştir. Tekniğin anlamı iğne batırmak olarak tanımlanmaktadır. Günümüz koşullarında iğne yöntemi etkili tekniklerden biridir. Fakat iğneden korkan kişiler için bu tekniğin iğnesiz ve lazerli olan türü de bulunmaktadır. Tekniğin her çeşidinde uygulanan mantık aynıdır.

Akupunktur Çeşitleri Nelerdir?

Lazerli, iğneli ve iğnesiz yöntemlerin uygulanma şekli birbirinden farklıdır. İğneli yöntemde vücutta bulunan çeşitli bölgelere iğne batırılırken, iğnesiz yöntemde ise iğne olmadan bazı bölgeler uyarılmaktadır. Bölgelerin uyarılması elektriksel akım yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Dokuların, organların bağlandığı ve ulaşılabilen noktalara uyarılar gönderilmesiyle vücutta bulunan rahatsızlıkların sinyal yardımıyla iyileşmesidir. Bu yöntemin rahatsızlıklar üzerinde olumlu bir sonuca ulaşılmasa dahi herhangi bir yan etkisinin olmadığı söylenmektedir.

Akupunktur ile Zayıflama Nedir?

Dünya genelinde uygulanma miktarı yüzde elli ila atmış olan akupunktur ile zayıflama Türkiye'de yüzde iki ila beş aralığında yer almaktadır. Bu yüzden bahsedilen yöntemle ilgili doğru bilgilere sahip olmak önem teşkil etmektedir. İğnelerin batacağı yerler beş duyu organına göre belirlenmektedir. Belirleme sürecinde detektörlerden destek alınmaktadır. Zayıflamak için tercih edilen teknik uygulanırken iğneler kulakların etrafındaki alanlara batırılır. Bu durumun nedeni ise iğnelerin batırıldığı bölgelerin zayıflamaya yardım etmesidir. Batırılan bölgeler sayesinde kişinin iştahı azalır, oburluk engellenir, metabolizma hızlandırılır, atıştırma ihtiyacı ortadan kalkar, tatlı krizleri engellenir ve sürekli devam eden açlık hissi ortadan kalkmaktadır.

Akupunktur ile Zayıflamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Birey zayıflamak için beslenme programını uygulama sürecinde dışarıdan gıda takviyesi almamalıdır. Gıda takviyesi alınmadan hali hazırda bulunan sinyaller beden ve beyne iletilerek zayıflama hızlı, kalıcı bir şekilde tamamlanmaktadır. Tekniğin kişi üzerinde uygulanacağı seans sayısı ise bireyin kilosu ve yaşam tarzı ile doğru orantılıdır. Süreç sonunda zayıflamanın gerçekleşmesi ile eski beslenme ve yaşam tarzına dönmek tekrardan kilo alımına yol açmaktadır. Bunun yanı sıra seanslar bir süre sonra azaltılır ve belirli zamanlarda yöntem tekrar edilir. Kişinin tutumu bu şekilde olduğu zaman verilen kilolar kalıcı olmaktadır.

Akupunktur ile Zayıflama Fiyatı Ne Kadar?

Akupunktur ile zayıflama yönteminde beden ağırlığının yüzde yedi oranı bir ay gibi bir sürede verilmektedir. Fakat tedavinin ne kadar süreceği kişinin kilosu ve yaşam tarzı ile ilgilidir. Genel itibari ile seans süreleri on ila on iki seans aralığında değişmektedir. Kişinin hedeflediği kiloya göre seans aralığı ve sıklığı uzman tarafından belirlenmektedir. Bu durumda fiyatlar seans sıklığına ve tedavinin alındığı kuruma göre belirlenmektedir.

Yorumlar
Canan köşker 18 Şubat 2018 - 17:44:47 Akupunktur iğnesi nereye batırılır? Özellikleri nelerdir? Akupunktur merkezleri İstanbul'da nereler acaba bilen var mı? Ben zayıflamak istiyorum. Bunun için daha önce birkaç yöntem denedim fakat etki görmedim. Bu yöntem için çok etkili olduğunu duydum. Bilgisi olan var mı?cevapla
Nedime Yıkılmaz 26 Şubat 2018 - 10:35:34 Akupunktur ile zayıflama nasıl uygulanır? Diyet listesi nedir? Bu yöntemi uygularken diyet yapmaya gerek var mı? Yoksa zaten bir iştah kaybı yaşar mıyız? Ben denemek istiyorum bu yüzden araştırıyorum biraz. Genelde yaptıranlar memnun kalıyormuş ama şikayeti olan var mı?cevapla
Kezban Özal 28 Şubat 2018 - 11:18:26 Zayıflamak isteyenler varsa bence bu yöntem gerçekten çok faydalı oluyor. Şöyle söyleyeyim ben akupunktur sayesinde yaklaşık 20 kilo verdim. İstanbul'da çok uygun fiyatlarla yapan yerler var. Keşke önceden yaptırsaydım diyorum hep.cevapla
Sultan erguc 01 Temmuz 2018 - 00:19:02 Iyi gunler gercekten kilo verme istiyorum gun cunku cok rahatsiz oluyorrum kalbin sikisiyor yuruyemiyorum bak fitigim var normalde valla yiyemiyorum ama kilo kaliyorum bana yardimci olsun Maddie durumum iyi deyil bana yardimci olsun tesekkur ederim cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: