Zayıflama

Bilinçaltı Zayıflama Yöntemi ve Teknikleri

18 Şubat 2018 - 21:24:58
Bilinçaltı zayıflama yöntemi ve teknikleri

Kilo kaybetmek ve istenilen kiloya ulaşmak adına bilinçaltının yönetilmesi için uygulanan birbirinden farklı yöntemlere bilinçaltı zayıflama yöntemi denir.

Bilinçaltı Zayıflama Nedir, Ne Demek?

Kişi zayıflamak için diyetisyene giderek diyet listesi almaktadır. Fakat tavsiye edilen önerileri ve listeyi bir süreden sonra uygulamak eziyet haline dönüşmektedir. Bu durumun nedeni bilinçaltındaki olumsuz seslere kulak verilmesi ve o seslerin izinden gidilmesidir. Kişi spor salonuna yazılmasına ve diyet listesi almasına rağmen bu süreci tamamen bırakmaktadır. Sürecin sabote edilmesi ile sonuç hayal kırıklığı olduğu için kişi daha fazla yeme ihtiyacı duyar. Bunun asıl nedeni başarısızlık hissi ve pes etme duygusundan kaynaklanmaktadır. Bilinçaltı zayıflama yöntemi ile bu durumun tamamen ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Bilinçaltı Kodlama ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Çoğu insan tok olmasına rağmen kontrolsüzce gıda tüketmektedir. Kontrolsüzce gıda tüketmek bedenin istediği bir durum değildir. Bilinçaltında yatan korku, yetersizlik, öfke, başarısızlık, hayal kırıklığı ve benzeri bir sürü duygudan kaynaklı olarak yeme hissi meydana gelmektedir. Bahsi geçen olumsuz durumların tamamen ortadan kalkması için bilinçaltını yönetmek gerekir. Bilinçaltının doğru ve kararlı bir şekilde yönetilmesi ile sonuç kişinin istediği doğrultuda olmaktadır.

Bilinçaltı Kodlama ile Zayıflama

Kilo kaybetmek için bilinç üstü ve bilinçaltının ikna edilmesi gerekmektedir. Teknik olarak süreçteki detaylara hakim olunmasına rağmen uygulama tam anlamıyla başarıya ulaşamamaktadır. Bilinçaltının farklı düşünmesinden dolayı sürekli olarak karar verip bırakmak birçok insanın yaşadığı sorunlardan biridir. Duygusal olarak meydana gelen açlıklar, mutsuz veya mutluyken tüketilen çikolatalar tamamen bilinçaltında yer alan inançlarla ilgilidir. Zayıflama süreci ile ilgili beyinde yatan olumsuz düşünceleri tamamen çıkarmak ya da bu düşüncelerin beyinde var olma nedenini anlamak gerekir. Spora gitmek, önerilen diyet listesini düzenli bir şekilde uygulamak, kalıcı bir şekilde kilo vermek için bilinçaltıyla iletişime geçmek önemlidir. Fazla kiloların meydana gelmesini çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler bazı insanlara göre fizyolojik bazılarına göre psikolojiktir. Çoğu zaman ortaya çıkan nedenler arasında düzensiz beslenmek, uyumak, aşırı oranda şeker-tuz tüketmek, yetersiz hissetmek, stres, değersizlik duygusu, şok diyetler ve benzeri faktör bulunmaktadır. Bilinçaltının yönetilerek istenilen kiloya ulaşmak için uygulanan çeşitli teknikler bulunmaktadır.

Bilinçaltı Zayıflamada Hangi Teknikler Uygulanır?

Kilo almanın en bilindik sebepleri arasında duygusal ve zihinsel etkenler bulunmaktadır. İnsan vücudu kişi kaygılı olduğu zamanlarda yağ depolamaya meyilli bir haldedir. Kişinin duygusal hali, süreci etkileyen en önemli faktörler arasında bulunur. Kilo verme sürecinde diyet sözcüğü dahi kişiyi baskın altında tuttuğu için bilinçaltı bireyi pes etmeye yönlendirebilmektedir. Uygulanan teknikler arasında olumlama teknikleri, meditasyon, hipnoterapi, nefes tekniği, duygusal olarak özgürleşme yöntemleri ve benzeri şekillerde çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler bilinçaltını gevşeterek kişinin stresli ve kaygılı ruh halinden kurtulmasını sağlamaktadır. Kişi kontrolsüz yeme durumunun nedenlerini algıladığı zaman bu problemler ortadan kolay bir şekilde kalkar. Bilinçaltı zayıflama yöntemi ile kişinin ideal kilosuna ulaşması mümkün hale gelmektedir.

Yorumlar
Gül Çelik 18 Şubat 2018 - 21:34:58 Bilinçaltı zayıflama telkinler nelerdir? Bu yöntem için hangi müzikler kullanıyor? Gerçekten işe yarıyor mu acaba? Ben aşırı kiloluyum doktor bunun bir sonrası obezite dedi. Bu yüzden zayıflamam gerekiyor. Bu yöntemi deneyenler var mı?cevapla
Seher Güzel 29 Aralık 2018 - 12:16:04 Bilinçaltı zayıflama testi, teknikleri ve yöntemleri hakkında çok fazla şey duydum ama ne kadar işe yarıyor o konuda çok fazla bilgim yok. Daha önce zayıflamak için sadece birkaç kere diyet yaptım işe de yaradı. Ama gerçekten yemekten kendimi alamıyorum. Çok zorlanıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: