Zayıflama 16 Şubat 2021 - 00:19:54

İp Atlayarak Kilo Verme Nedir? İp Atlayarak Zayıflanır mı?

İp Atlayarak Kilo Verme Nedir? İp Atlayarak Zayıflanır mı?

Zayıflarken çeşitli sporlar yapmak kilo vermeyi hızlandırdığı gibi ayrıca vücudun şekillenmesi için de önemlidir. Diyet yapanların en çok dikkat ettiği konulardan biridir kalori hesabıdır. Fazla kalorili yiyeceklerden uzak durdukları gibi ayrıca daha fazla kalori yakan sporlardan birini tercih ederler. İp atlamak zayıflamak isteyenlerin bu sporu tercih etmesinin en önemli etkeni fazla kalori yakımının olmasıdır.

İp Atlamak Kaç Kalori Yakar?

Koşma ve diğer spor dalları gibi ip atlamak da kalori yakımını fazlalaştıran sporlardan biridir. Yürüyüş ya da kardiyo çalışmasından sonra ip atlamak vücutta 600 kalorinin yakılmasına yardımcı olur. Bu işlem kalori yakımını arttırdığı gibi kalp sağlığı için de oldukça önemlidir. Kemik ve kas dokusunun güçlenmesini sağlayan bu spor düzenli yapıldığında zayıflamaya büyük etkisi vardır. İp atlamak hem ucuz hem de eğlenceli bir spor olduğundan çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Birçok egzersizde ip atlamanın etkisi vücudun şekillenmesinde çok fazla etki gösterir. Yağ yakımını hızlandırıcı olduğundan yürüyüşten daha etkili olduğu bilinmektedir. Yorucu sporlardan kaçınan kişiler için bu şekilde oldukça keyifli sporlardan biri olacaktır. Koşma ya da diğer sporların yorucu olması ip atlamayı tercih edilmesini arttırmaktadır.

İp Atlama Çeşitleri Nedir?

  • Farklı spor dallarında çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Bu durum karşısında ip atlamanın da daha keyifli hale gelmesi için değişik atlama çeşitleri bulunmaktadır.
  • Normal ip tekniği herkesin rahatlıkla yapabileceği sporlardan biridir. Bunun yanı sıra çaprak ip atlama tekniği de sadece kolların yönleri değiştirilerek yapılmaktadır. Her iki çeşitte de daha fazla kalori yakılmaktadır.
  • İp atlama çeşitleri arasında iki ayağı birden kullanarak ip atlama, çekirge tipi ip atlama, tek ayakla ip atlama, ters ip atlama ve çift ayakla ip atlama yer almaktadır. Bu tekniklerin her biri birlikte de yapılabilmektedir. Ayrıca düzenli olarak ip atlama çeşitleri tercih edilerek kişinin zayıflarken hızlı kilo vermesine yardımcı olur.

İp Atlayarak Zayıflanır mı? Kilo Verilir mi?

Zayıflarken en çok tercih edilen spor dalları arasında yer alan ip atlama sporu kolay ve eğlenceli olduğundan tercih edilmektedir. Zayıflamaya başlayan kişilerde vücudun sıkılaşması için ip atlamak oldukça pratik olacaktır. Yer ve zamanın önemli olmadığı ve istenilen zamanda ip atlanarak kilo vermeye yardımcı olunabilmektedir. Spor yaparken sıkılmadan ve eğlenceli olması kişinin düzenli spor yapmasına da olanak sağlar. Bu yüzden ip atlamak daha çok tercih edilmektedir. İp atlama vücutta kas ve kemik dokusunu destekleyici olduğundan en sık yapılan sporlardan biridir. Ayrıca dolaşım sisteminin de düzenli çalışmasına yardımcı olur. Günlük olarak yapılan ip atlama vücudun sıkılaşmasını sağlayarak kısa sürede kilo vermeye yardımcı olacaktır. Daha kalıcı kilo vermeyi kolaylaştırır ve kısa sürede zayıflama sağlayarak sağlığı korur.

  • ip atlamak
  • ip atlamak kaç kalori yakar
  • ip atlama çeşitleri
Yorumlar
Müzeyyen Uçar İp atlayarak yağ yakılır mı? İncelme sağlanır mı? İp atladığımızda tüm vücudumuz hareket halinde oluyor. Etkili bir şekilde zayıflama olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim. Bu şekilde zayıflayanlar var mı? cevapla
Çağrı Şensoy Ben ip atlamak boyu uzatıyor diye biliyorum. Ne kadar kalori yaktırıyor onu da öğrensem iyi olur. Günde ne kadar atlamak gerekiyor? Yağ yakıyor ve zayıflatıyor diyorlar. Sevdiğim bir spor aslında biraz zor olsa da. cevapla
yorum yaz
Masala Çayı Tarifi Nedir? Yapımı, İçindekiler, Faydaları, Zararları