İsot diyeti nedir? İsot zayıflatırmı? isot diyeti nasıl yapılır?
Diyet

İsot Diyeti Nedir? İsot Zayıflatırmı? İsot Diyeti Nasıl Yapılır?

25 Temmuz 2018 - 12:13:19

Şanlıurfa yöresine ait olan isot, yemeklere vermiş olduğu lezzet ev zayıflatma özelliği ile bilinen bir baharattır. Son zamanlarda gündem olan isot diyeti nedir? İsot diyeti nasıl yapılır? merak edilen tüm sorular ve cevapları yazımızda...

İsot Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

İsot içerisinde alkaloit madde bulunduran bir baharattır. Bu madde başta kanser olmak üzere birçok hastalık için faydalıdır. Sağlık üzerinde birçok olumlu etkisi olan bu baharat acı biber familyasına aittir. Özellikleri arasında ise metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olması bulunmaktadır. İsot diyeti bu baharatın kişinin metabolizma dengesine uygun bir şekilde hazırlanması ve kullanılması ile yapılmaktadır. Kilo verme konusunda oldukça etkili olan isot diyetini uygularken bu baharatın aşırı kullanımından kaçınmak gerekmektedir. Özellikle mide rahatsızlığı bulunan kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekmektedir.

İsot Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Kilo verme konusunda son zamanlarda oldukça etkili olan isot gaz ve idrar söktürücü özelliğe sahip bir baharattır. Vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasını sağlar ve bunun yanında hazımsızlık gibi problemlerin giderilmesi konusunda da yardımcı olmaktadır. Antioksidan ve anti-aging özelliği sayesinde vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun yaşlanmasını önler. Sindirim üzerindeki etkileri sayesinde vücutta kiloya neden olan yağların dışarı atılmasını sağlar. Böylece kısa süre içerisinde zayıflamaya yardımcı olur.

İsot Diyeti Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

İsot diyeti bu baharatın yemeklere eklenmesi ile yapılmaktadır. Bu baharatı yemeklerinize eklediğiniz tuzu normale göre daha az kullanmanız gerekmektedir. Yemeklere eklenerek yapılan bu diyette metabolizma normal çalışma hızının üzerine çıkar kişi kilo vermeye başlar. Bağırsaklar üzerindeki düzenleyici ve dengeleyici etkisi sayesinde hem hazımsızlık problemlerinin önüne geçer hem de hemoroit gibi problemlerin oluşmasına engel olmaktadır. Vücutta depolanan ve biriken yağların sağlıklı bir şekilde dışarı atılmasına yardımcı olan isot diyeti son zamanlarda birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Basit bir diyet olduğu için fazlaca tercih edilmektedir. İsot diyeti yapanlar etkilerden oldukça memnun kalmaktadır.

İsot Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Zayıflama üzerindeki etkilerinin yanı sıra vücuda birçok faydası bulunan isot enfeksiyon gibi bulaşıcı hastalıklar için oldukça etkilidir. Vücuttaki mikroplara karşı oldukça etkili olur. Ağrıların giderilmesini sağlayan bu baharat aynı zamanda cinsellik üzerinde birtakım olumlu etkiler yaratmaktadır. Zayıflama üzerindeki tartışılmaz etkileri sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Doğal bir baharat olduğu için zararı bulunmamaktadır. Sadece bu tarz baharatlara alerjisi olan kişilerin ve mide rahatsızlığı bulunan kişilerin tüketimine dikkat etmesi gerekmektedir.

İsot Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

Birçok markette rahatlıkla bulabileceğiniz isot internet üzerinde de satılmaktadır. Çok pahalı olmayan bu baharatı uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz. Yemeklerinize ekleyerek hem lezzeti yakalayabilir hem de zayıflama sağlayabilirsiniz. İsot diyeti ile kısa bir süre içerisinde etkili olarak kilo verebilirsiniz. Uygulanması oldukça basit olan bu diyet hem vücudunuza fayda sağlar hem de kalıcı olarak zayıflamanıza destek olur. Sizler de bu diyeti hemen uygulayarak pek çok kişi gibi kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Hatice Kara 25 Temmuz 2018 - 12:15:30 İsot zararlı mı? Zayıflamaya yardımcı olur mu kilo verdirir mi? Bazı ünlüler bu diyet sayesinde kilo veriyormuş diye duymuştum. Bu diyet nasıl yapılır? Nasıl uygulamak gerekiyor? Gün içerisinde neleri yemek gerekiyor?cevapla
Meryem Güngör 28 Temmuz 2018 - 11:49:27 isot diyeti yapanlar bana tarifi konusunda yardımcı olabilir mi acaba ben bu diyeti yapmak istiyorum ama diyet listelerinde genelde yasak ve serbest yiyecekler listesi olur bu diyette böyle bir yasak listesi var mı yoksa makul düzeyde istediğimiz şeyden yiyebiliyor muyuz? Şimdiden teşekkür ederimcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: