Sağlık

Kabak Çekirdeği Parazit Dökermi?

11 Kasım 2017 - 17:17:23
Kabak çekirdeği parazit dökermi?

Bağırsaklarda meydana gelen ve insan hayatını olumsuz yönde etkileyen parazitleri dökmek için etkili bir yöntem olan kabak çekirdeği, vücuda oldukça faydalı olan bir besindir.

Kabak Çekirdeği Parazitleri Azaltır mı?

Bağırsaklarda parazit oluşumu çok sık görülen rahatsızlıklardan birisidir. Solucana benzeyen bir yağıda olan parazit bu sebebiyle bağırsak kurdu olarak adlandırılmaktadır. Bir sindirim sistemi rahatsızlığı olan bağırsak kurdu rahatsızlığında kişiler sorunu doğal yöntemler ile çözmek istemektedir. Bu doğrultuda birçok kaynakta bu çekirdek ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple de insanlarda kabak çekirdeği parazit düşürürmü sorusu yaygın bir biçimde sorulmaktadır. İnternet üzerinde birçok kaynakta kabak çekirdeği bu özelliği ile bulunuyor olsa da insanlar araştırma yapmadan inanmak istememektedir. Ancak yapılan araştırmalar, bu çekirdeğin bağırsakta yer alan parazitleri felç ettiğini, miktarını düşürdüğünü ve böylece vücuttan atılmasını kolaylaştırdığını göstermektedir.

Kabak Çekirdeği Parazit İçin Nasıl Kullanılır?

Kabak çekirdeğinin kullanımında farklı seçenekler sunulabilmektedir:

  • Kabak çekirdeğinin parazite faydaları için direkt olarak her sabah kahvaltıdan önce tüketilmektedir. 1 avuç tüketim yeterli olurken yarım saat sonrasında 1 bardak süt tüketmek son derece yararlı olacaktır.
  • Alternatif bir yöntem olarak yarım kilo kabuksuz kabak çekirdeği ile balı karıştıran kişiler bunu tüketebilirler. Miktar olarak son derece fazla olduğundan oldukça doyurucu olacaktır. Bu karışımı tüketen kişilerin sonrasındaki 4 saat boyunca herhangi bir gıda tüketmemesi gerekmektedir. 4 saatin sonunda yaklaşık olarak 35 gram Hint yağı tüketilmelidir. Bu sayede felç olan parazitler rahatlıkla vücuttan uzaklaştırılacaktır.

Kabak Çekirdeği Parazite İyi Gelir mi?

Kabak çekirdeğinin parazitleri dökmesi için lk olarak kişilerin 1 bardak erik suyu içmesi gerekmektedir. Sonrasında 1 yemek kaşığı kabuksuz çekirdek bir fincan kaynamış suyun içerisine bırakılacaktır. Su, içerisinde bu çekirdekler varken soğuyana kadar beklenir. Suyun soğumasının ardından elde edilen bu karışım içilerek bağırsak kurtlarının vücuttan uzaklaşması sağlanmaktadır. Günde 4 sefer bu işlemler uygulanırken 2 gün boyunca uygulanması sonrasında bağırsak kurdu sebebiyle oluşan rahatsızlıkların tamamına yakını ortadan kaybolacaktı. Eğer olumsuz etkiler tamamen vücuttan uzaklaşmazsa kişiler bir gün daha bu karışımı uygulayarak hastalıktan tamamen kurtulabilmektedir.

Bağırsak Paraziti İçin Ne Yemeli?

İnsanlar kabak çekirdeği parazite iyi gelir mi sorusunun cevabını ararken bir yandan da bu rahatsızlıklarını tetikleyecek gıdaları almaktan uzak durmak zorundadır. Bu aşamada kişilerin şekerden kesinlikle uzak durması gerekmektedir. Vücuda şeker girişinin sürekli olarak devam etmesi parazitlerin en iyi şekilde beslenmesi, üremesi ve daha uzun süre yaşamasına sebep olacaktır. Bunun yanı sıra süt kullanımı da bu rahatsızlığı yaşayan kişilere önerilmemektedir. Özellikle hastalığın etkin olduğu dönemde bu ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerekir. Hassas bünyelerde hastalığın olmadığı dönemlerde kullanımı da kısa süre içerisinde bu hastalığın oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple çok dikkatli olunması gerekir. Alkollü içecekler ve işlenmiş unlar da benzer olumsuz etkiler ortaya çıkmaktadır.

Yorumlar
Behice Türk 11 Kasım 2017 - 17:27:23 Kaba çekirdeği parazite iyi gelir mi? Genelde birçok kişi parazitlere iyi geldiğini ve döktüğünü belirtiyor. Gerçekten işe yarar mı? Kabak çekirdeğinin parazite faydaları önleyici etki de sağlar mı? Sağlık için bolca tüketmeyi düşünüyorum..cevapla
Sedef Gümüşsoy 17 Eylül 2018 - 13:43:00 Kabak çekirdeği yağı da parazitleri dökme konusunda oldukça etkili oluyormuş. Kabak çekirdeği yemeyi ben çok severim. Parazitler için de kullanıldığını bilmiyordum ama normal olarak da vücuda çok faydalı. Parazitler için deneyen var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: