Sağlık 19 Şubat 2021 - 13:35:30

Kahve Telvesinin Faydaları Nedir? Kahve Telvesiyle Maske Nasıl Yapılır?

Kahve Telvesinin Faydaları Nedir? Kahve Telvesiyle Maske Nasıl Yapılır?

Vazgeçilmez kahve türlerinden olan Türk kahvesinin içilmesi ile fincanın dibinde yer alan bölüme kahve telvesi denir.

Kahve Telvesinin Faydaları Nelerdir?

  • Kahve telvesinin cildi sıkılaştırma özelliği bulunmaktadır.
  • Cildi sıkılaştırarak içerisinde barındırdığı kafein sayesinde göz altı morluklarına ve torbalarına iyi geldiği belirtilmektedir.
  • Cilt için doğal bir bakım malzemesi görevi görmektedir. Cilde direkt olarak uygulandığı zaman kan dolaşımını hızlandırdığı ve parlaklık kazandırdığı söylenir.
  • Göbek bölgesine direkt olarak uygulandığı zaman yağ oluşumunu geciktirdiği ve yağ yakma işlemini hızlandırdığı bilinen çözümler arasındadır.
  • Kahve içildikten sonra geriye kalan bu bölümün selülit gidermede önemli bir yere sahip olduğu bilinmekte olup Sorunlu bölgeye direkt olarak uygulanması ve akabinde bu işlemin tekrarlanması durumunda selülitlerin büyük oranda giderildiği görülmüştür.

Kahve Telvesi Ne İşe Yarar?

Soğuk havalar veya zorlu bir işte çalışmanın cildi yıprattığı ve neme olan ihtiyacı arttırdığı gözlemlenmiş ve kozmetik ürünlerin yanı sıra kahve telvesinin de doğal bir nemlendirici olduğu öğrenilmiştir. Sevilen bir içecek olan Türk kahvesinin dibinde kalan bölümün akne ve siyah noktalara iyi geldiği bilinen bilgiler arasındadır. Cilde direkt olarak uygulandığında gözenekleri açtığı, nemlendirdiği ve siyah noktaları yok ettiği ifade edilmektedir. Cilt yorgunluğu insanlar tarafından istenmediğinden tedavi için doğal çözümler aranmıştır. Bahsedilen ürünün cilt bakımında önemli bir rolü olduğu bilinmekte ve cilt yorgunluğuna birebir olduğu söylenmektedir. Yağlı ciltler için önerilen çözümler arasında kahvenin dibi ilk sıralarda gelmektedir. Cildi kuru olan ve yumuşamasını isteyen bireyler için hafif su eklenmiş telve önerilir. İçerisindeki faydalı maddeler sayesinde cildi tazelediği ve yumuşattığı biliniyor. Faydaları sadece cilt bakımıyla sınırlı kalmayan telvenin ayak bakımında da yardımcı görevi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Nasır ve topuk sertliklerine iyi geldiği belirtilir.

Kahve Telvesiyle Maske Nasıl Yapılır?

Kahve maskesi ve kahve tüketiminin en önemli faydalarından bir tanesi cildi sıkıştırarak botoks etkisi yaratmasıdır. Kahve telvesi cildi canlandırmakta ve parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Gözenekleri kapatan ve akne oluşumuna yol açan ölü hücreleri temizlemektedir. Yorgunluk, stres ve uykusuzluğun sebep olduğu göz altı torbaları ve morluklarına faydalı olmaktadır.

Limonlu Maske Nasıl Yapılır?

Yağlı ciltler için uygun olan limonlu maske birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Asitik özellik taşıdığı için her bölgeye uygulanması tavsiye edilmez.

Malzemeler: Öğütülmüş taze kahve ya da telve, iki çay kaşığı limon suyu, iki tatlı kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı yoğurt. Yapılış; derin bir kasede malzemeleri birleştirip iyice karıştırın, elde ettiğiniz karışımı dudak çevresi ve göz çevrenizden uzak tutun. Geriye kalan bölgelere parmağınızın uçları ile masaj yapar biçimde cildinize yedirin on yirmi dakika sonrasında kurumuş olan kahve telvesi maskesini masaj yapar biçimde ılık su ile yıkanması tavsiye edilmektedir.

  • kahve telvesi
  • kahve telvesinin faydaları
  • kahve telvesiyle maske
Yorumlar
Meryem Aslan Kahve telvesiyle peeling nasıl yapılır? Yüzümdeki sivilceler ve sivilce izleri için maskes yapmak istiyorum. Bunun için kahveyi öneriyor birçok kişi ama faydası olur mu? Gerçekten cilt için faydalı etkiler sağlar mı? cevapla
Rabia Seven Kahve telvesinin cilde iyi geldiğini çok duydum ama hiç uygulamadım. Telveyi direkt olarak yüze sürmek cildin yenilenmesi konusunda destek olur mu tam bilmiyorum. Yüzümdeki lekeleri gidermek için denemek istiyorum. cevapla
yorum yaz
Yarasa Yuvası Ne İşe Yarar? Fiyatları Ne Kadar? Nerelerde Olur?