Kas Yırtılmasına İyi Gelen Vitaminler ve Yağlar
Sağlık

Kas Yırtılmasına İyi Gelen Vitaminler ve Yağlar

01 Temmuz 2019 - 09:50:29

Kasların aşırı seviyede gerilmesi sonrasında oluşan hasar kas yırtılması olarak isimlendirilmektedir.

Kas Yırtılması Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Vücudumuzdaki hareket mekanizmasının en önemli elemanlarından birisi olarak kaslar gösterilir. Vücuttaki kas miktarı arttıkça görünüş açısından çok daha iyi seviyeye gelen kişiler daha güçlü bir yapıya sahip olabilirler. Bazı durumlarda bu kaslarda çok yüksek seviyede zorlanmalar meydana gelir. Yaşanan zorlanmalar sonrasında kaslar gerilir ve belirli seviyede hasar oluşur. Oluşan bu hasar kas yırtılması olarak isimlendirilirken oldukça ciddi bir rahatsızlıktır. Birçok farklı sebebi olabilen kas yırtılmasında hemen müdahalenin yapılması ve kasların eski haline döndürülmesi gerekir. Kas yırtılmaları genelde omuzlarda, sırt bölgesinde ya da boyunda meydana gelmektedir. Ancak aşırı spora dayalı yırtılmalar kol ve bacaklarda da meydana gelebilir.

Lif Kopması Neden Olur? Sebepleri Nelerdir?

Kas yırtılmasının çok sayıda farklı sebebi sayılabilir. Bunların ilk sırasında yapılan spor aktivitesi öncesinde iyi bir ısınma süreci geçirmemek yatar. Bunun yanı sıra vücudun sınırlı seviyede esnek oluşu da son derece önemli bir sebeptir. İnsanların gün içerisinde aşırı seviyede yorulması ve sonrasında iyi bir şekilde dinlenememesi de buna sebep olan maddeler arasında yer alır. Atlamak, koşmak ya da fırlatmak gibi basit aktiviteleri yaparken de kas yırtıkları meydana gelebilmektedir. Çok ağır bir şey kaldırmak ya da yolda yürürken ayağın kayması durumunda da insanlarda kas yırtıkları meydana gelmektedir. Kürek, tenis, golf ve beysbol gibi sporlarda da lif kopması riski oldukça fazladır.

Kas Yırtılmasına Doğal Çözüm ve İyi Gelen Vitaminler, Bitkiler Nelerdir?

Kas yırtılmasında da bitkisel çözümler sürecin hızlanmasına ve başarılı bir şekilde sonlandırılmasına yardımcı olmaktadır. İlk olarak karabaş otunun kaslar üzerindeki muhteşem etkilerinin kullanılması gerekmektedir. İçerisinde yer alan A ve C vitaminleri kas yırtılmasının tedavisinde çok iyi bir şekilde destek olabilir. Bunun yanı sıra melisa otu da oldukça önemli ürünler arasında yer alır. Rahatlatıcı etkisi herkes tarafından bilinen melisa otunun etkileri kaslar üzerinde de kendisini göstermektedir. Gün içerisinde tüketilen 1-2 bardak melisa çayı kas yırtılmasının tedavi sürecinde çok iyi gelmektedir.

Lif Kopmasına Ne İyi Gelir? İyi Gelen Yağlar Nelerdir?

Spor ya da farklı bir eylem sebebiyle fiziksel olarak sakatlanmalar yaşayan, ağrılar çeken ya da vücudunda farklı olumsuzluklar gören kişiler için masaj uygulamaları her zaman önemli bir seçenek olmaktadır. Bilinçli kişilerden alınan masaj hizmeti ile birlikte birçok sorun ortadan kaldırılabilir. Kas yırtılması probleminde de süreç masaj ile rahatlıkla desteklenebilmektedir. Bu masajlarda kullanılan ardıç yağı etkilerin maksimum düzeyde olmasını sağlamaktadır. Genel olarak kas yırtılması sebebiyle ortaya çıkan ağrıların ortadan kaldırılmasında etkileri çok üst düzeydedir. Vücudun herhangi bir bölgesinde yaşanan kas yırtılması durumunda kişilerin doktorlarına görünerek tedavilerine başlamaları ve bitkisel ürünler ile bu süreci desteklemeleri gerekmektedir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: